START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

LOTOS CUP
Skoczkowie zakończyli pierwszą edycję LOTOS Cup
 dodano: 4 Stycznia 2017    (źródło: A.Karczewska PZN)

 W środę na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite skoczkowie narciarscy zakończyli rywalizację w pierwszej edycji zawodów LOTOS Cup 2017. W drugim konkursie ze względu na mocniej wiejący wiatr w najstarszych kategoriach wiekowych: Senior, Junior A, B, C i Juniorki rozegrana została tylko jedna seria konkursowa. Rano natomiast warunki były zdecydowania lepsze i zawodnicy w kategoriach Junior E, D oraz Młodziczki bez przeszkód oddali po dwa skoki. 
W galerii fotoreportaż  A. Kosman z zawodów


 Reprezentanci Czech zdominowali rywalizację w kategorii Junior E i wywalczyli dwa z trzech miejsc na podium. Zwyciężył Filip Krenek, który po skokach na odległość 39 i 39,5 metra pokonał Kacpra Jarząbka z TS Wisły Zakopane o 16 punktów. Trzecie miejsce wywalczył kolejny z czeskich skoczków - Daniel Skarka. - Myślę, że w dzisiejszym konkursie były trudne warunki, bo bardzo trzymało na progu w pierwszej serii, ale w drugiej było już lepiej - ocenia lider klasyfikacji generalnej. - Zdecydowanie ten skok w drugiej serii był lepszy. W pierwszym przytrzymało mnie i poleciałem na głowę, a  w drugim już dobrze wszystko wyszło - dodaje Kacper Jarząbek. - Fajnie, że udało się dzisiaj oddać dwa skoki, jednak wczoraj lepiej mi się skakało - kontynuuje. - Wiedziałem, że jestem w dobre formie i spodziewałem się, że w każdym konkursie mogę walczyć o podium - opowiada 11-latek. - W czwartek czeka nas jeszcze kombinacja. Biegowo czuję się dobrze i myślę, że wygram - mówi z pewnością siebie podopieczny trenera Józefa Jarząbka. 
Wśród Młodziczek po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Sara Tajner. Zawodniczka klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk w dwóch skokach na obiekcie HS-44 uzyskała 33,5 oraz 36,5 metra i pewnie wygrała drugie z rzędu zawody LOTOS Cup 2017, pokonując dzisiaj o prawie 19 punktów Natalię Kobielę z zakopiańskiego AZS-u. Na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Kiersnowska z WSS Wisła. 
Równych nie miał sobie również Jan Habdas. Zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra drugi raz z dużą przewagą triumfował w kategorii Junior D, wyprzedzając dzisiaj o 15,7 punktów Stanisława Majerczyka z TS Wisły Zakopane. Trzecie miejsce wywalczył Jan Bukowski z AZS Zakopane. - Te dwa konkursu w Szczyrku były dla mnie bardzo udane. Cieszę się, że dwukrotnie zająłem drugie miejsce, chociaż szkoda, że zepsułem dzisiejszy drugi skok, ale ogólnie jest bardzo dobrze - mówi z uśmiechem na twarzy Stanisław Majerczyk. - Jestem drugi w klasyfikacji generalnej i to mnie cieszy - dodaje. - W tym drugim skoku jak dojeżdżałem do progu, to przeszedłem na palce i później wleciało biodro do przodu i zepsułem skok. Ale wyszło jak wyszło. Ja cieszę się z tego wyniku i mam nadzieję, że w Zakopanem będą lepsze skoki - przyznaje zawodnik TS Wisły Zakopane. 
W kategorii Junior C zwycięstwo odniósł reprezentant klubu WKS Zakopane - Krzysztof Kieta, który po skoku na odległość 70 metrów o 1,1 punktu pokonał Patryka Hutyrę ze szczyrkowskiego klubu. Ex aequo na drugim miejscu z Hutyrą uplasował się lider klasyfikacji generalnej - Mateusz Gruszka (AZS Zakopane). 
Drugi triumf w Juniorkach zanotowała Magdalena Pałasz z UKS Sołtysianie Stare Bystre. Zawodniczka kadry uzyskała 67,5 metra i o 7,7 punktu wyprzedziła Kingę Rajdę z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk. Na najniższym stopniu podium stanęła Anna Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice. 
Dzisiejszą wygraną prowadzenie w klasyfikacji generalnej Juniora B zapewnił sobie Paweł Wąsek z WSS Wisła. Podopieczny Macieja Maciusiaka z Kadry Narodowej Młodzieżowej C po skoku na odległość 71,5 metra minimalnie okazał się być lepszy od swojego kolegi z reprezentacji - Dawida Jarząbka (TS Wisła Zakopane). Podium uzupełnił Bartosz Czyż również z klubu WSS Wisła. - Moje skoki nie były do końca dobre. Wczoraj nie mogłem sobie swobodnie dobrze dojechać do progu, a dziś ten dojazd był już w miarę poprawny, jednakże w locie nie ponapinałem do końca nóg - ocenia swój występ Paweł Wąsek. - Co do warunków to na pewno trzeba było mieć szczęście w obu konkursach, ponieważ wiatr był dosyć mocny i trochę kręcił - dodaje. -Te dwa dni zawodów uważam za dobry występ. Udało mi się zostać liderem w mojej kategorii, więc nie mam na co narzekać - podsumowuje Paweł Wąsek. 
W Juniorze A po skoku na odległość 73,5 metra zwyciężył Łukasz Bukowski z TS Wisły Zakopane, który dwa punkty pokonał lidera Dominika Kastelika (SS-R LZS Sokół Szczyrk) i tym samym wspólnie objęli prowadzenie w klasyfikacji LOTOS Cup. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Krupa również z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk. - Zawody oceniam na plus, bo wczoraj byłem drugi, a dzisiaj wygrałem i zostałem razem z Dominikiem liderem w naszej kategorii - opowiada Łukasz Bukowski. - Warunki były trochę zmienne, ale ja jestem bardzo zadowolony ze skoku, chociaż troszkę nie wyszło mi lądowanie i miałem przez to niższe noty - dodaje. - Moja dyspozycja ze skok na skok rośnie. Jeszcze muszę opracować nad lądowaniem, a po wyjściu z progu jeszcze nad rękami i będzie dobrze - przyznaje zawodnik TS Wisły Zakopane.
W Seniorze na prowadzeniu po środowym konkursie umocnił się Artur Kukuła, który skoczył 73 metry i o 13 punktów wyprzedził Michała Guta-Chowańca z klubu LKS Poroniec Poronin. Obok tej dwójki na podium stanął Krzysztof Leja z zakopiańskiego AZS-u. 
 
Więcej informacji na temat programu LOTOS Cup można znaleźć na:
http://pzn.pl/lotos-cup/aktualnosci/
http://szukamynastepcowmistrza.lotos.pl/
 
 
Autor komunikatu – Anna Karczewska / PZN
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1414 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018