START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

LOTOS CUP
Zawodnicy TS Wisły Zakopane zdominowali rywalizację na Kubalonce
 dodano: 5 Stycznia 2017    (źródło: A.Karczewska PZN)

 Rywalizacja na trasach biegowych Kubalonki zakończyła pierwsze zawody XIII Edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2017 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Zmagania zdominowali dzisiaj podopieczni trenera Józefa Jarząbka z klubu TS Wisła Zakopane, którzy czterokrotnie stawali na podium zawodów, dwukrotnie na jego najwyższym stopniu - Kacper Jarząbek w kategorii Junior E i Stanisław Majerczyk w Juniorze D.
  W galerii fotoreportaż A. Kosman z zawodów


 72 zawodników wystartowało w biegu do kombinacji norweskiej, który zakończył rywalizację w pierwszej edycji zawodów LOTOS Cup 2017. Na trasach Kubalonki toczyła się walka o zwycięstwo w pięciu kategoriach wiekowych. W Juniorze E bezkonkurencyjny okazał się reprezentant TS Wisły Zakopane - Kacper Jarząbek. Prawie minutę za nim do mety dotarł Tymoteusz Amilkiewicz z zakopiańskiego AZS-u, a na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Waliczek z klubu LKS Poroniec Poronin.
W kategorii Junior D szans rywalom nie dał również Stanisław Majerczyk - kolejny z podopiecznych trenera Józefa Jarząbka z TS Wisły Zakopane. Na drugie miejsce, po fantastycznym biegu, awansował Jan Liszka z klubu AZS Zakopane, który po skokach zajmował dopiero ósme miejsce. Podium uzupełnił Jan Rzadkosz - klubowy kolega Stanisława Majerczyka. 
W Juniorze C zwycięstwo odniósł Ukrainiec Vitaliy Hrebeniuk, który minimalnie okazał się lepszy od Mateusza Jarosza z TS Wisły Zakopane. Trzecie miejsce wywalczył zawodnik wiślańskiego klubu - Mateusz Małyjurek. 
Pierwszą w sezonie wygraną zanotował Piotr Kudzia z LKS Klimczok Bystra. Zawodnik Kadry Narodowej Młodzieżowej w kombinacji norweskiej o ponad 20 sekund wyprzedził reprezentanta Ukrainy Dmytro Mazurchuka. Na najniższym stopniu podium stanął Artur Wacławiak z klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre. - Bieg nie był łatwy. Warunki były bardzo ciężkie,: wiatr, padający świeży śnieg. Troszkę się narty zapadały i nie jechało zbyt dobrze, ale udało się wygrać, z czego bardzo się cieszę - mówi z uśmiechem na twarzy Piotr Kudzia. - Biegowo czuję się dobrze, ostatnio bardzo dobrze mi się biega. Ostatnie dwa zawody ocenię bardzo pozytywnie i jest ok - dodaje. - Pierwszą edycję ocenię na plus. Wszystko wyszło dobrze, mimo trudnych warunków udało się wszystko rozegrać. Z kombinacji jestem bardzo zadowolony, natomiast w skokach jest jeszcze dużo do poprawy - podkreśla Piotr Kudzia.
W kategorii Open pewne zwycięstwo odniósł zawodnik zakopiańskiego AZS-u - Wojciech Marusarz. Na drugim stopniu podium zawody ukończył Paweł Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice, który do lidera stracił niespełna półtorej minuty. Podium konkursu uzupełnił Ukrainiec Viktor Pasichnyk. - Cieszy mnie postawa w biegu, poza tym jestem dobrze przygotowany do sezonu i biegowo wygląda to naprawdę dobrze - cieszy się Marusarz. - Muszę popracować jeszcze na skokami i będzie super - dodaje. - Zima u nas jest bardzo mocna, dlatego podczas tej pierwszej edycji warunki nam nieco przeszkadzały, wiał wiatr i padał śnieg, ale jakoś sobie poradziłem - podsumowuje lider w kategorii Open. 
Pierwszą edycję LOTOS Cup 2017 podsumował Jarosław Konior - dyrektor SMS Szczyrk oraz trener w klubie LKS Klimczok Bystra. - Pierwszy cykl naszych tegorocznych zawodów odbywał się w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Szkoda tego, bo to początek sezonu i zawodnicy może nie są jeszcze tak do końca przygotowani, jakby sobie tego życzyli. Ale najważniejsze, że zawody były konkursami bezpiecznymi, nikomu nic się nie stało. Udało się przeprowadzić pełen cykl zawodów, zarówno w skokach dwa konkursy, jak i jeden kombinacji norweskiej - opowiada Jarosław Konior. - Śniegu dosypało nam bardzo dużo, więc warunki śniegowe były bardzo dobre, troszkę przeszkadzał nam tylko, zarówno na skoczni, jak i na trasie biegowej wiatr - dodaje dyrektor SMS Szczyrk. - Trasa była dzisiaj ciężka, ale to nie dlatego, że była źle przygotowana, tylko dlatego, że cały czas sypał śnieg i robiło się za miękko, zawodnicy praktycznie biegali po kostki w śniegu - wyjaśnia trener klubu LKS Klimczok Bystra. - Reasumując, wygrywali raczej ci zawodnicy, którzy powinni to uczynić. Moi podopieczni zrobili to, co do nich należało. Dobrze wystartowali i zajęli lokaty, które odpowiadają aktualnej ich pozycji w tych kategoriach wiekowych - podsumowuje Konior. 
Więcej informacji na temat programu LOTOS Cup można znaleźć na:
http://pzn.pl/lotos-cup/aktualnosci/
http://szukamynastepcowmistrza.lotos.pl/
 
 
Autor komunikatu – Anna Karczewska / PZN
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1557 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018