START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  

TZN Zakopane

     KS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

LOTOS CUP
LOTOS Cup 2017: Zawodnicy testowali kompleks Średniej Krokwi
 dodano: 23 Stycznia 2017    (źródło: A.Karczewska PZN)

 We wtorek, 24 stycznia na kompleksie Średniej Krokwi w Zakopanem rozpocznie się druga w tym sezonie edycja zwodów LOTOS Cup 2017. W sobotę ostatnie szlify formy robili skoczkowie z zakopiańskich klubów, którzy cieszą się, że po przerwie ponownie będą mogli rywalizować w Zakopanem.


 Jan Rzadkosz z klubu TS Wisła Zakopane jest zadowolony, że przez najbliższe dni będzie mógł rywalizować na dobrze znanych mu obiektach. - Na pewno dobrze nam się tutaj trenuje, ponieważ to jest nasza skocznia. Całą naszą karierę tutaj skaczemy. A obecnie przygotowujemy do kolejnych zawodów LOTOS Cup i mam nadzieję, że dobrze nam w nich pójdzie - opowiada podopieczny Józefa Jarząbka. - Bardziej wolę skakać w Zakopanem, ponieważ czuję, że mogę tutaj daleko skoczyć. Znam tą skocznie bardzo dobrze i wiem, w którym momencie mam się odbić, jak się odbić i jak lecieć w powietrzu - kontynuuje Rzadkosz. - W Szczyrku na obiekcie HS-77 nie mam takiego poczucia pewności , przez co nie ma tego doskonałego odbicia, po prostu nie znam tak dobrze skoczni w Szczyrku, bo dopiero od tego sezonu zacząłem tam skakać - dodaje. 
 
Zawodnik TS Wisły Zakopane podkreśla, że w zimowej stolicy Polski skaczą na obiektach o różnej wielkości. - Podczas treningów skaczemy na różnych skoczniach, jednak teraz przed zawodami LOTOS Cup przygotowujemy się bardziej na tej skoczni, która jest przyporządkowana do naszej kategorii wiekowej. Nie wchodzimy na większe czy na mniejsza, bo chcemy po prostu utrzymać stabilną formę na zawody - zaznacza 13-latek. - Pierwsze treningi w sezonie zimowym mieliśmy tak na początku grudnia i do teraz skaczemy tutaj w Zakopanem, oczywiście z przerwami, bo nie zawsze była skocznia przygotowana, ale teraz warunki są bardzo dobre - dodaje. Jan Rzadkosz podkreśla, że obiekty są dobrze przygotowane, jednak brakuje im trochę wyciągu. - Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ kończymy lekcję o 14:30 i później przyjeżdżamy na godzinę 15:00 na trening. Szybko musimy się rozgrzać, przebrać, no i wejdziemy na górę, oddamy trzy skoki i już się zrobi ciemno. Wtedy nie jest to już taki trening, podczas którego można byłoby sobie swobodnie poskakać i poszukać błędów, tylko po prostu skoczyć - wyjaśnia podopieczny Józefa Jarząbka. 
 
Jan Rzadkosz w ostatnich dwóch sezonach wygrywał rywalizację w kategorii Junior E. W tym sezonie jest najmłodszym rocznikiem wśród Juniora D, jednak mimo to osiągnął dobre wyniki. - W pierwszej edycji nie poszło mi za dobrze, ponieważ nie stanąłem na podium, ale mam nadzieję, że w drugiej edycji będzie lepiej i zajmę jeszcze lepsze miejsca - podsumowuje pierwsze zawody LOTOS Cup 2017. - Nie mniej jednak jestem bardzo zadowolony z tych pierwszych zawodów, ponieważ chłopaki są ode mnie starsi i skaczą już dłużej. Po prostu cieszę się, że zająłem te miejsca w czołowej „6” i mam nadzieję, że tutaj w Zakopanem wskoczę nawet na podium - dodaje. - Sobotnie skoki nie były za dobre. Takie jest moje zdanie, ale nie wiem jak sądzi trener. Moim zdaniem zabrakło w nich takiej energii i mocnego odbicia. Może to przez zmęczenie albo coś innego. Ale mam nadzieje, że na LOTOS Cup będę w bardzo dobrej formie i dużo energii będę gromadzi w sobie - kończy z uśmiechem na twarzy Rzadkosz. 
 
W sobotnim treningu udział brał również Rafał Rafacz - zawodnik AZS Zakopane. - Nawet fajnie ocenię te przygotowania do tej drugiej edycji LOTOS Cup. Dwa skoki mi nie wyszły, ale pozostałe były ok. W drugim skoku trochę za bardzo wybiłem się w lewą stronę, przez co kołysało mnie i na końcu się przewróciłem, ale nic mi się nie stało, bo twardy chłop jestem - opowiada z uśmiechem na twarzy 11-latek. - Generalnie moje skoki wyglądają dobre, może mógłby się troszkę bardziej rozłożyć na narty - dodaje. - W sobotę podczas skoków wciskało trochę na zeskoku, ale ogólnie dało się skakać - mówi o przygotowaniu obiektu Rafacz. - Generalnie z zawodów w Szczyrku jestem zadowolony, ale myślę sobie, że mam większe szansę by stanąć na podium tutaj, bo znam tę skocznie. Ale tak poza tym lubię skakać zarówno w Szczyrku, jak i w Zakopanem - podsumowuje Rafał Rafacz. 
 
Z sobotniego treningu na kompleksie Średniej Krokwi zadowolony był również Szymon Dubiel. - Moje skoki były dobre i warunki też. Oddaliśmy pięć skoków, fajnie się skacze, bo obiekt jest bardzo dobrze przygotowana, dlatego oby tak dobrze poszło na lotosach - opowiada zawodnik zakopiańskiego AZS-u. - W kolejnej edycji przede wszystkim chciałbym dostać się do „10” i wtedy będę zadowolony. Swoją przygodę rozpocząłem dwa lata temu tuta w Zakopanem i jak na razie bardzo dobrze mi się skacze - dodaje. Podopieczny Kazimierza Długopolskiego przyznaje, że woli skakać u siebie w Zakopanem. - Lepiej skacze mi się w Zakopanem, ale troszkę brakuje do tego wyciągu. Takie wchodzenie jest bardzo męczące, ale chociaż wytrenujemy trochę nogi - uśmiecha się Dubiel. - Podczas pierwszej edycji w Szczyrku na początku nie mogłem przyzwyczaić się do tych torów, bo nie mogłem po prostu spokojnie dojechać i trafić w próg, ale postaram się, żeby następnym razem było lepiej - podsumowuje 10-latek.
Źródło: Anna Karczewska / PZN
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1628 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018