START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

LOTOS CUP
LOTOS Cup 2017: Liderzy dalej w formie!
 dodano: 26 Stycznia 2017    (źródło: A. Kosman PZN)

 Czwartkowe (26 stycznia) biegi do kombinacji norweskiej zakończyły zmagania w drugiej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2017 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Na świetnie przygotowanych trasach biegowych COS Zakopane zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych na dystansach o długości od 2 do 10 kilometrów. Najwięcej zwycięstw zgarnęli reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane - aż trzy. Obyło się bez niespodzianek – we wszystkich kategoriach wygrywali dotychczasowi liderzy LOTOS Cup 2017.
  W galerii fotoreportaż  A. Kosman z zawodów


 Znakomite warunki towarzyszyły drugim w tym sezonie zawodom LOTOS Cup w kombinacji norweskiej. W Zakopanem panowała mroźna, ale słoneczna pogoda, a na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu leży bardzo gruba warstwa śniegu, więc dla uczestników zmagań przygotowano aż trzy trasy o długości od 1,5 do 2,5 kilometra. 
 
Najmłodsi - Juniorzy E mieli do pokonania dystans 2 kilometrów. Podobnie jak podczas pierwszej edycji równych nie miał sobie Kacper Jarząbek z klubu TS Wisła Zakopane. Lider po skokach spokojnie dowiózł przewagę nad rywalami aż do mety i znów mógł się cieszyć z kolejnego zwycięstwa. 11,2 sekundy po nim finiszował Andrzej Waliczek. Reprezentant LKS Poroniec Poronin był dziś najszybszy na trasie i awansował na drugą pozycję z ósmego miejsca zajmowanego po skokach. – Tuż po starcie minąłem kilku rywali, a potem na podbiegu niektórzy zawodnicy zaczęli słabnąć i tam ich ominąłem. Lepiej biegam, ale jednak bardziej lubię skakać. Mieszkam w Zakopanem i najczęściej trenuję właśnie na tych trasach, więc znam je bardzo dobrze. Zazwyczaj jestem tu trzy razy w tygodniu. Czasem biegamy też w Kościelisku. Dzisiaj dobrze mi jechało i warunki były fajne – komentował Andrzej Waliczek. Skład podium uzupełnił Klemens Joniak, klubowy kolega Waliczka. 
 
Wśród Juniorów D zwyciężył lider po skokach Stanisław Majerczyk (TS Wisła Zakopane). Bartłomiej Kuchta z LKS Poroniec Poronin robił na trasie co mógł, by zniwelować straty do Majerczyka, ale udało mu się odrobić tylko 20 sekund i musiał się zadowolić drugim miejscem (+ 18,4 sek. straty). Brązowy medal zdobył Jan Rzadkosz z TS Wisła Zakopane, finiszując 29,4 sekundy po Majerczyku. Juniorzy D pokonywali dystans 3 kilometrów.
 
W kategorii Junior C również obyło się bez niespodzianek. Po raz drugi tej zimy triumfował Mateusz Jarosz z TS Wisła Zakopane. Podopieczny trenera Jarząbka był drugi po skokach, ale najlepszy czas biegu na dystansie 5 kilometrów wywindował go na pierwszą lokatę. Drugie miejsce zajął Krzysztof Kieta z WKS Zakopane (+ 25,1 sek), a trzeci był Mateusz Małyjurek z WSS Wisła (+ 52,6 sek).
 
Juniorzy B oraz zawodnicy startujący w kategorii Open wystartowali wspólnie i rywalizowali na dystansie 10 kilometrów. Najlepszym Juniorem B okazał się Piotr Kudzia, wygrywając serię ocenianą skoków narciarskich, a także uzyskując dużą przewagę na trasie nad drugim w tej kategorii Kacprem Koniorem z LKS Klimczok Bystra, finiszującym ponad dwie minuty po Kudzi. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Artur Wacławiak z UKS Sołtysianie Stare Bystre. Biorąc pod uwagę także starszą kategorię Piotr Kudzia był dziś trzeci. – Moim zdaniem to było super rozwiązanie, żeby Juniorzy B startowali razem ze starszą kategorią. Jest większa rywalizacja, więcej osób na trasie i tworzą się grupki, tak jak dzisiaj. Na początku razem ze mną biegł Michał Gut-Chowaniec i Paweł Chyc. Nie było łatwo, bo na samym początku rywale tak bardzo wyrwali do przodu, że już myślałem, że się nie utrzymam i na drugim kółku bardzo ciężko było wytrzymać ból nóg, ale udało się i jestem bardzo szczęśliwy. Michał został na trzecim kółku, a na czwartym wyskoczyłem na podbiegu i uciekłem Pawłowi, wypracowując dość dużą przewagę. To było świetne rozwiązanie i bieg ułożył się dla mnie idealnie – komentował zadowolony Kudzia. 
 
W kategorii Open zacięta walka rozegrała się pomiędzy Wojciechem Marusarzem z AZS Zakopane i Pawłem Twardoszem z PKS Olimpijczyk Gilowice. Pierwsze kilometry pokonywali wspólnie, ale na drugim okrążeniu Marusarz narzucił bardzo szybkie tempo i uciekł wszystkim rywalom, docierając do mety z przewagą 51,3 sekundy nad drugim Twardoszem oraz dwóch minut i 7 sekund nad trzecim Pawłem  Chycem z TS Wisła Zakopane. – W tym sezonie biega mi się bardzo dobrze, jestem dobrze przygotowany dzięki mojemu trenerowi Władysławowi Gąsienicy-Wawrytko. Praca latem nie poszła na marne. Starałem się dzisiaj rozegrać bieg wcześniej, bo finisze nie są moją mocną stroną. Wypracowałem sobie bezpieczną przewagę i później kontrolowałem bieg. Narzuciłem mocne tempo, żeby później nie było niespodzianek na mecie. Teraz przede mną Uniwersjada, już jutro lecimy z Warszawy. Mam nadzieję, że powalczę tam o dobry wynik – liczy Wojciech Marusarz.
 
Kolejne zawody LOTOS Cup 2017 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej odbędą się w dniach 17-19 lutego na kompleksie skoczni w Szczyrku Skalitem oraz trasach biegowych Istebnej-Kubalonki.
 
 
 
Autor komunikatu: Alicja Kosman / PZN
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1360 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018