START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
28. Zimowa Uniwersjada w Ałmatach otwarta
 dodano: 30 Stycznia 2017    (źródło: P.Skraba Inf prasowa)

 28. Zimowa Uniwersjada oficjalnie rozpoczęta! W ultranowoczesnej hali lodowej Ałmaty Arena zakończyła się ceremonia otwarcia studenckiego sportowego święta. Chorążym reprezentacji Polski był skoczek narciarski Jakub Kot.
 W galerii fotoreportaż z ceremonii otwarcia
 


 
 
 
– Bycie chorążym to dla mnie wielki zaszczyt. Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w mojej czwartej uniwersjadzie – mówi Kot.
 
W ceremonii uczestniczył prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew, którzy rządzi krajem od momentu rozpadu Związku Radzieckiego. Efektowna ceremonia robiła duże wrażenie, a swoim rozmachem nie ustępowała otwarciom innych wielkich imprez sportowych, choćby igrzyskom olimpijskim.
 
Reprezentacja Polski w bardzo licznym składzie maszerowała w paradzie sportowców po Paragwaju. Ostatecznie w Ałmatach swoje reprezentacje wystawiło 55 państw.
 
Na trybunach byli obecni m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, pełniący obowiązki ambasadora w stolicy Kazachstanu, Astanie, Andrzej Skrzydło oraz konsul RP w Ałmatach Radosław Gruk.
 
W poniedziałek polscy sportowcy mają zaplanowane pierwsze starty. Pierwsi z biało-czerwonych zaprezentują się reprezentanci w narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich i snowboardzie.
 
 
Osiem kompletów medali 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach zostanie rozdanych w poniedziałek, 30 stycznia. Po raz pierwszy na uniwersjadowych arenach pokażą się Polacy.O godz. 6 czasu polskiego rozpocznie się narciarski bieg kobiet na 5 kilometrów, w którym wystartują cztery polskie zawodniczki: Magdalena Czusz (6.06), Katarzyna Sztokfisz (6.07), Martyna Galewicz (6.26) i Ewelina Marcisz (6.31). Z kolei o godz. 7.30 polskiego czasu na trasę biegu na 10 kilometrów w kompleksie Alatau wyruszą mężczyźni. Tu też będziemy mieli czterech reprezentantów. Na trasie pojawią się: Dawid Bril (7.37), Kacper Antolec (7.48), Andrzej Pradziad (7.52) i BartłomiejRucki (7.53).Wcześniej, bo o 5.30 polskiego czasu rozpoczną się zawody w supergigancie. Wśród pań zaprezentuje się Magdalena Kłusak, która wystartuje z 21. numerem startowym. O godz. 8 na trasę wyruszą mężczyźni, wśród nich Polacy – Paweł Babicki (nr 9), Michał Kłusak (12), Andrzej Dziedzic (17), Jakub Kłusak (38) i Dominik Białobrzycki (61).Reprezentantów Polski zobaczymy również na trasie snowboardowej. O godz. 4.30 polskiego czasu na trasę slalomu giganta równoległego wyruszą panie, a wśród nich reprezentantki Polski – Karolina Sztokfisz (2 wyścig), Weronika Biela (3) i Aleksandra Król (5). O 5 rano czasu polskiego rozpocznie się rywalizacja panów. Na liście startowej są m.in. Oskar Kwiatkowski (2), Oskar Bom (4), Michał Nowaczyk (6) i Tomasz Kowalczyk (8). Wyścigi finałowe zaplanowano na godz. 11.04 (kobiety) i 11.06 (mężczyźni).Transmisje z zawodów uniwersjadowych przeprowadza telewizja Eurosport.

«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2105 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019