START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
28 Zimowa Uniwersjada Ałmaty. Trzy medale Polaków
 dodano: 31 Stycznia 2017    (źródło: P.Skraba Inf prasowa)

 Trzy medale dopisali we wtorek do swojego dorobku polscy sportowcy uczestniczący w 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach. Podobnie, jak w poniedziałek, we wtorek biało-czerwoni kapitalnie spisali się na stoku snowboardowym. Złoty medal w slalomie równoległym wywalczyła Weronika Biela, a brązowy – w tej samej konkurencji – Karolina Sztokfisz. Wśród mężczyzn srebrny medal zdobył Oskar Kwiatkowski.


 
 
 
Kolejny dzień rywalizacji snowboardzistów przyniósł polskiej ekipie aż trzy medale każdego koloru. Biało-czerwoni na razie dominują na 
snowboardowej trasie na stoku Shymbulak.
 
Już w kwalifikacjach slalomu równoległego było widać, że będzie dobrze, bo wśród pań najlepsza była złota medalista poniedziałkowego supergiganta Aleksandra Król, na trzecim miejscu była Weronika Biela, a na piątym Karolina Sztokfisz.
 
W ćwierćfinale,  Król, przegrała z Amerykanką Maggie Carrigan. Ta sama zawodniczka w półfinale pokonała Sztokfisz i w finale mierzyła się z Bielą. Polka po pierwszym wyścigu prowadziła z bardzo niewielką przewagą, ale w drugiej Amerykanka zanotowała wywrotkę i Biela mogła cieszyć się ze złota. 
 
 
 
–- Jestem bardzo szczęśliwa, że się udało. W poniedziałek zajęłam czwarte miejsce, ale nie było dużo złości, bo bardzo cieszyłam się z medali dziewczyn. Jednak minąć się z medalem było nieprzyjemnie, więc w drugim starcie chciałam pokazać się z jak najlepszej strony – mówiła Biela.
 
Chwilę wcześniej brązowy medal, po wygranej z Kanadyjką Jennifer Hawkrigg, zdobyła Sztokfisz, dla której jest to już drugi brąz na tej uniwersjadzie, bo w poniedziałek zajęła trzecie miejsce w supergigancie.
 
 Z kolei wśród panów w serii kwalifikacyjnej trzeci był Tomasz Kowalczyk, na siódmej pozycji uplasował się Oskar Kwiatkowski, a dziewiątej Michał Nowaczyk. Śmiało mogliśmy liczyć na medale.
 
- Byłbym na wyższym miejscu, gdyby nie nerwy. Warunki były trudne, ale z nimi bym sobie poradził – mówił Kwiatkowski.
Nowaczyk i Kowalczyk odpadli w ćwierćfinale.
 
Kwiatkowski stanął przed szansą na złoto. W finale nie dał już jednak rady Rosjaninowi Bogdanowi Bogdanowowi, który wcześniej – w ćwierćfinale – wyeliminował Nowaczyka.
 
- Chyba daliśmy radę jako cała ekipa. Mogło być jeszcze lepiej, ale jest bardzo dobrze – komentował Kwiatkowski, któremu, podobnie jak Weronice Bieli, powrót do wioski zajął bardzo długo. W czasie, gdy nasi medaliści jechali kolejką linową nastąpiła awaria prądu i spędzili w powietrzu ponad pół godziny.
 
 
 
Pogoda pokrzyżowała plany zdobycia medalu we wtorek Adamowi Cieślarowi, bo z powodu intensywnych opadów śniegu nie odbyły się zawody w kombinacji norweskiej. Zostały one przełożone na środę, aczkolwiek prognozy pogody nie są korzystne.
 
Pozostali sportowcy – mimo trudnych warunków – startowali. W biathlonowym biegu pań na 15 kilometrów piętnastą lokatę zajęła Dominika 
Bielecka. Pięć miejsc niżej była Karolina Trzaska, a na 27. pozycji zawody zakończyła Klaudia Cichoń.
– Warunki były bardzo trudne, na strzelnicy przez mgłę ledwo było widać tarczę – komentowała Bielecka. W biegu mężczyzn na 20 kilometrów Polacy byli daleko – Barłomiej Filip 29, Tomasz Jurczak 38, Marcin Piasecki 40, a Mariusz Wtorek 41.
 
Z wielkimi nadziejami na trasę biegu na dochodzenie ruszyła Ewelina Marcisz, ale znów musiała zadowolić się czwartym miejscem. Polka biegła bardzo ambitnie, w pewnym momencie była nawet druga, ale w końcówce wróciła na miejsce poza podium. Dziesiąta była Martyna Galewicz, a dwie pozostałe Polki zajęły dalekie lokaty – 43 była Katarzyna Stokfisz, a 51 Magdalena Czusz. W biegu na dochodzenie mężczyzn 34. pozycję zajął Andrzej Pradziad, 46. Bartłomiej Rucki, 51. Kacper Antolec, a 70. Dawid Bril.
 
Emocje polska ekipa przeżywała na torze łyżwiarskim, gdzie długo zanosiło się na medale. Ostatecznie w biegu pań na 1500 metrów Andżelika Wójcik była piąta, a wśród panów na 5000 metrów Marcin Bachanek zajął dziewiąte miejsce. Pozycje pozostałych Polaków – w pań 23 była Aleksandra Kapruziak, 24 Urszula Włodarczyk, a 27 Angelika Fudalej, a u panów 16. miejsce zajął Michał Ostaszewski, a 22. Szymon Palka.
 
Na trasie slalomu alpejskiego do kombinacji pokazała się Magdalena Kłusak. Polka została sklasyfikowana na 20. miejscu.
 
 
We wtorek się nie udało, może uda się w środę. Kombinatorzy norwescy we wtorkowy poranek pojechali na skocznię, ale sypał śnieg i po kilku godzinach byli już w wiosce uniwersjadowej. Zawody zostały przełożone na środę.
 
Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Wojciech Marusarz o godz. 6 czasu polskiego mają rozpocząć rywalizację na skoczni, a o godz. 10.30 w kompleksie Alatau rozpoczną bieg na 10 kilometrów. Cieślar wydaje się być największym faworytem do złota – ma już w dorobku cztery złote medale uniwersjadowe – ale także pozostali Polacy mogą powalczyć o dobre miejsca.
 
O godz. 5 czasu polskiego nasi narciarze alpejscy rozpoczną supergigant do kombinacji. Na starcie staną Jakub Kłusak, Paweł Babicki, Dominik Białobrzycki i Andrzej Dziedzic. Kombinacja zakończy się jutro, bo później narciarze mają zaplanowany slalom. Z kolei w supergigancie do kombinacji pań wystąpi Magdalena Kłusak. Start o godz. 6.45.
 
Wcześnie rano czasu polskiego, bo o godz. 6, swoją rywalizację rozpoczną łyżwiarki szybkie na dystansie 3000 metrów. Polskę reprezentować będą Angelika Fudalej, Urszula Włodarczyk. Trzy godziny później na sprinterskim dystansie 500 metrów wystartują Szymon Palka, Daniel Tylka 
i Wojciech Sut.
 
Po południu czasu polskiego – w Ałmatach będzie już wtedy wieczór – uwaga kibiców skupi się na skokach narciarskich. O godz. 12.00 
rozpocznie się konkurs kobiet, w którym jedną z dwunastu zawodniczek będzie Magdalena Pałasz. Z kolei o 14.30 na skoczni pojawią się panowie, wśród nich Krzysztof Leja, Przemysław Kantyka, Krzysztof Miętus, Artur Kukuła, Jakub Kot i Stanisław Biela.
 
Transmisje z uniwersjady w Ałmatach przeprowadza telewizja Eurosport.
 
 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2215 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019