START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
28 Zimowa Uniwersjada Ałmaty. Polska na 4 miejscu w klasyfikacji medalowej.
 dodano: 1 Lutego 2017    (źródło: P.Skraba Inf prasowa)

 Czwarte miejsce zajmują w klasyfikacji medalowej po czwartym dniu 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach polscy sportowcy. W środę powiększyli swój dorobek do siedmiu krążków.Bohaterami dnia byli biało-czerwoni kombinatorzy norwescy, którzy 
wywalczyli srebro (Adam Cieślar) i brąz (Paweł Słowiok). Obaj awansowali na wyższe lokaty po dobrym biegu, bo po konkursie skoków zajmowali miejsca, odpowiednio, trzecie i siódme.


 Cieślar, który przed środowym startem miał już na swoim koncie pięć uniwersjadowych medali z dwóch poprzednich edycji, był jednym z najpoważniejszych kandydatów do złota. Niestety, najlepszy polski kombinator niedawno chorował, co przełożyło się niekorzystnie na jego dyspozycję. Na skoczni i trasie biegowej pokazał jednak wielką klasę, przegrywając tylko na samym finiszu z Rosjaninem Wiaczesławem Barkowem. Kapitalnie pobiegł też Słowiok, który szybko nadrobił stratę do wszystkich wyprzedzających go po konkursie skoków zawodników, po czym zapewnił sobie brązowy medal.
 
Z pozostałych polskich sportowców, którzy w środę pokazali się na arenach w Ałmatach, najbliżej medalu była skoczkini narciarska Magdalena Pałasz, która po pierwszej serii zajmowała czwarte miejsce. Niestety, nie zdołała się poprawić i ostatecznie uplasowała się na szóstej pozycji. Z kolei w indywidualnym konkursie mężczyzn najlepszy z Polaków 
był Przemysław Kantyka, który zajął siódme miejsce. Po pierwszej serii wydawało się, że nieco namieszać w czołówce może Stanisław Biela, który skacząc z dziesiątej belki uzyskał 96,5 metra i zajmował siódme miejsce. W drugiej serii, choć rozbieg wydłużono, Biela oddał półtora metra krótszy krok i spadł na czternastą lokatę. Siedemnastą lokatę ex aequo 
zajęli Jakub Kot i Krzysztof Miętus, a pozostali biało-czerwoni, choć w komplecie zameldowali się w serii finałowej, uplasowali się na niższych pozycjach.
 
W kombinacji alpejskiej nieźle pokazał się Andrzej Dziedzic, który zajął dziewiątą lokatę. Siedem miejsc niżej był Jakub Kłusak, natomiast Michał Kłusak i Dominik Białobrzycki nie ukończyli slalomu, a Paweł Babicki supergiganta. Z kolei w rywali pań supergiganta nie skończyła Magdalena Kłusak.
 
Biało-czerwoni rywalizowali też na torze łyżwiarskim Medeo. Na dystansie 3000 metrów pań piętnasta była Angelika Fudalej, a Urszula Włodarczyk przewróciła się i musiała pojechać na badania do szpitala. W sprincie panów sklasyfikowano tylko – na 33. miejscu – Wojciecha Suta.
 
W czterech dyscyplinach wystąpią uczestniczący w 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach polscy sportowcy. Biało-czerwoni pokażą się na trasach biegowych i biathlonowych, w snowboardowym crossie oraz na torze łyżwiarskim.
 
W biathlonowym biegu na 7,5 km kobiet wystartują Klaudia Cichoń, Dominika Bielecka, Karolina Trzaska, a ich rywalizacja rozpocznie się o godz. 5.30 czasu polskiego. Niespełna trzy godziny później na liczącą dziesięć kilometrów trasę wyruszą panowie - Łukasz Sidorowicz, Bartłomiej Filip, Tomasz Jurczak i Marcin Piasecki.
 
W kompleksie Alatau pokażą się też polscy biegacze. W sprincie kobiet o godz. 7.30 wystartują Katarzyna Stokfisz, Magdalena Czusz, a od 7.50 w sprincie mężczyzn rywalizować będą Bartłomiej Rucki, Kacper Antolec, Dawid Bril i Andrzej Pradziad.
 
Polska ekipa po cichu liczy na medal startującej w crossie polskiej snowboardzistki Dominiki Wolskiej, która pojawi się na stoku o godz. 9. Polka wystartuje w drugim ćwierćfinale. Wśród mężczyzn w tej samej konkurencji rywalizować będą Dawid Wal i Piotr Bodziony.
 
Biało-czerwonych zobaczymy też na najwyżej położonym na świecie torze łyżwiarskim. Na dystansie 500 metrów kobiet pokażą się Aleksandra Kapruziak i Andżelika Wójcik – początek rywalizacji o godz. 6 polskiego czasu, a trzy godziny później na 1500 metrów walczyć o medale będą Szymon Palka i Wojciech Sut, którzy wystartują w jednym biegu oraz Marcin Bachanek.
 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1670 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019