Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 21. miejsce w zawodach Pucharu Europy w slalomie gigancie, rozgrywanych 3 lutego we francuskim Chatel. Wygrała Słowenka Tina Robnik, uzyskując minimalną przewagę czasową nad Norweżką Kristin Lysdahl - zaledwie 0,09 sekundy. Tylko 0,11 sekundy do pierwszego miejsca straciła trzecia zawodniczka dnia - Słowenka Meta Hrovat.
Pełne wyniki
1 22 565373 ROBNIK Tina 1991 SLO 1:07.70 1:05.86 2:13.56 6.00 100.00
2 1 426187 LYSDAHL Kristin 1996 NOR 1:06.44 1:07.21 2:13.65 +0.09 6.66 80.00
3 2 565471 HROVAT Meta 1998 SLO 1:06.48 1:07.19 2:13.67 +0.11 6.81 60.00
4 7 355061 HILZINGER Jessica 1997 GER 1:07.86 1:05.97 2:13.83 +0.27 7.98 50.00
5 6 56199 KAPPAURER Elisabeth 1994 AUT 1:06.90 1:07.03 2:13.93 +0.37 8.71 45.00
6 19 56417 FEST Nadine 1998 AUT 1:08.71 1:05.66 2:14.37 +0.81 11.94 40.00
7 4 56388 LIENSBERGER Katharina 1997 AUT 1:07.68 1:06.86 2:14.54 +0.98 13.19 36.00
8 3 516562 RAST Camille 1999 SUI 1:06.91 1:07.69 2:14.60 +1.04 13.63 32.00
9 10 299624 PIROVANO Laura 1997 ITA 1:07.58 1:07.11 2:14.69 +1.13 14.29 29.00
10 14 56333 MAIR Chiara 1996 AUT 1:07.90 1:07.10 2:15.00 +1.44 16.57 26.00
11 5 425879 RIIS-JOHANNESSEN Kristina 1991 NOR 1:07.54 1:07.48 2:15.02 +1.46 16.71 24.00
12 13 425921 HAUGEN Kristine Gjelsten 1992 NOR 1:07.70 1:07.36 2:15.06 +1.50 17.01 22.00
13 28 516394 SUTER Jasmina 1995 SUI 1:08.46 1:06.71 2:15.17 +1.61 17.81 20.00
14 17 197215 MASSIOS Marie 1992 FRA 1:07.57 1:07.68 2:15.25 +1.69 18.40 18.00
15 9 56367 GALLHUBER Katharina 1997 AUT 1:08.37 1:06.96 2:15.33 +1.77 18.99 16.00
16 12 516344 KOPP Rahel 1994 SUI 1:09.33 1:06.28 2:15.61 +2.05 21.04 15.00
17 38 516428 BARMETTLER Leana 1996 SUI 1:09.13 1:06.51 2:15.64 +2.08 21.26 14.00
18 23 197616 ALPHAND Estelle 1995 FRA 1:09.27 1:06.47 2:15.74 +2.18 22.00 13.00
19 29 56253 HUBER Katharina 1995 AUT 1:08.83 1:06.94 2:15.77 +2.21 22.22 12.00
20 31 565331 LAVTAR Katarina 1988 SLO 1:08.74 1:07.12 2:15.86 +2.30 22.88 11.00
21 25 435334 GASIENICA-DANIEL Maryna 1994 POL 1:09.04 1:06.87 2:15.91 +2.35 23.24 10.00
22 43 197540 FORNI Josephine 1994 FRA 1:09.06 1:07.25 2:16.31 +2.75 26.18 9.00
23 20 516407 KASPER Vanessa 1996 SUI 1:08.77 1:07.84 2:16.61 +3.05 28.38 8.00
24 24 299029 GALLI Jole 1995 ITA 1:09.08 1:07.75 2:16.83 +3.27 29.99 7.00
25 16 56258 AGER Christina 1995 AUT 1:08.25 1:08.98 2:17.23 +3.67 32.93 6.00
26 18 426193 STJERNESUND Thea Louise 1996 NOR 1:08.38 1:08.93 2:17.31 +3.75 33.52 5.00
27 48 516517 JENAL Stephanie 1998 SUI 1:09.80 1:08.45 2:18.25 +4.69 40.41 4.00
28 37 506620 GRANT Lovisa 1995 SWE 1:09.62 1:08.82 2:18.44 +4.88 41.81 3.00
29 35 405138 JELINKOVA Adriana 1995 NED 1:09.95 1:09.18 2:19.13 +5.57 46.87 2.00
30 62 197860 ROUX Tifany 1997 FRA 1:10.77 1:08.49 2:19.26 +5.70 47.82 1.00
31 41 206532 SCHMOTZ Marlene 1994 GER 1:10.15 1:09.36 2:19.51 +5.95 49.66
32 30 506348 STAALNACKE Ylva 1992 SWE 1:10.34 1:09.45 2:19.79 +6.23 51.71
33 58 299388 BERTANI Luisa 1996 ITA 1:10.53 1:09.66 2:20.19 +6.63 54.65
34 47 299042 FIORANO Jasmine 1995 ITA 1:10.25 1:10.22 2:20.47 +6.91 56.70
35 64 56344 SPORER Marie- Therese 1996 AUT 1:10.75 1:10.33 2:21.08 +7.52 61.18
36 52 35156 BANCORA Salome 1993 ARG 1:10.94 1:10.15 2:21.09 +7.53 61.25
37 49 426324 MONSEN Marte 2000 NOR 1:09.72 1:11.48 2:21.20 +7.64 62.06
38 74 198037 ERRARD Anouck 1999 FRA 1:11.60 1:09.74 2:21.34 +7.78 63.09
39 53 197850 GRILLET AUBERT Jade 1997 FRA 1:11.03 1:10.83 2:21.86 +8.30 66.90
40 77 197916 MEYER Ines 1998 FRA 1:11.34 1:10.61 2:21.95 +8.39 67.56
41 67 565428 BREZOVNIK Sasa 1995 SLO 1:11.04 1:10.94 2:21.98 +8.42 67.78
42 63 197726 MARGUE Chloe 1996 FRA 1:10.70 1:11.40 2:22.10 +8.54 68.66
43 39 299892 PIZZATO Sofia 1998 ITA 1:11.63 1:10.48 2:22.11 +8.55 68.74
44 36 306977 MUKOGAWA Sakurako 1992 JPN 1:11.61 1:11.65 2:23.26 +9.70 77.17
45 32 307704 ARAI Mio 1997 JPN 1:11.45 1:12.25 2:23.70 +10.14 80.40
46 78 197904 PIJOLET Clara 1998 FRA 1:11.61 1:17.44 2:29.05 +15.49 119.66
Disqualified 1st run
69 197806 CHAPUIS Lea 1997 FRA
57 299383 MELESI Roberta 1996 ITA
Did not start 2nd run
59 426248 EDSETH Marte Berg 1998 NOR
56 56392 GRITSCH Franziska 1997 AUT
Did not start 1st run
26 298904 CILLARA ROSSI Valentina 1994 ITA
Did not qualify for 2nd run
72 65117 VANREUSEL Kim 1998 BEL
66 516530 GOOD Nicole 1998 SUI
65 496138 BARGALLO Julia 1995 ESP
55 197177 SANDRAZ Morane 1991 FRA
51 306987 OKAMOTO Noe 1992 JPN
Did not finish 2nd run
76 197931 LACHEB Kenza 1998 FRA
71 299845 EYDALLIN Valentina 1997 ITA
54 506701 HOERNBLAD Lisa 1996 SWE
46 198016 ESCANE Doriane 1999 FRA
44 206652 PFISTER Meike 1996 GER
42 516406 JENAL Larissa 1996 SUI
40 155699 PAULATHOVA Katerina 1993 CZE
33 307255 ISHIKAWA Haruna 1994 JPN
27 206759 HIRTL-STANGGASSINGER Katrin 1998 GER
21 206487 WIESLER Maren 1993 GER
15 516268 WILD Simone 1993 SUI
8 197651 DIREZ Clara 1995 FRA
Did not finish 1st run
75 197948 CLAUDEL Candice 1998 FRA
73 496055 PAU Nuria 1994 ESP
70 565403 LIVK Klara 1994 SLO
68 197724 ESPOSITO Ninon 1996 FRA
61 35222 BARUZZI FARRIOL Francesca 1998 ARG
60 6295186 PLATINO Elisa 1999 ITA
50 555018 GASUNA Lelde 1990 LAT
45 506584 RAPAPORT Helena 1994 SWE
34 206763 RISPLER Lucia 1998 GER
11 298124 AGNELLI Nicole 1992 ITA
Źródło: Alicja Kosman / PZN