Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i MPJ
 dodano: 5 Lutego 2017    (źródło: PZŁS)

Na torze lodowym zakopiańskiego COS   odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Juniorów.

W kategorii Juniorek B na  dystansie 500 metrów zawody zdominowały reprezentantki  KS Pilica Tomaszów Mazowiecki. Na pierwszym miejscu uplasowała się świetnie jeżdżąca w tym sezonie Karolina Bosiek, drugie miejsce wywalczyła Karolina Gąsecka, natomiast trzecia była Natalia Jabrzyk.

Podczas rywalizacji Juniorek A na dystansie 500 metrów, zdecydowanie zwyciężyła Kaja Ziomek z czasem 40.21s. Drugie miejsce zdobyła Joanna Hajduk, natomiast trzecia była Aniela Dymiszkiewicz, która poprawiła swój rekord życiowy uzyskując czas 45.32s.

W startach Juniorów B podobnie jak w przypadku Juniorek B „pudło” zdominowali zawodnicy KS Pilica Tomaszów Mazowiecki. Pierwsze miejsce na dystansie 500 metrów zajął  Damian Żurek Ustanawiając nowy rekord życiowy drugi był Wiktor Grzybek, natomiast trzecie miejsce uzyskał Jakub Piotrowski.

W startach Juniorów  A pierwsze dwa miejsca również „życiowo” dla Jana Świątka, który zajął pierwsze miejsce oraz Mateusza Owczarka. Trzecie miejsce zajął Dawid Burzykowski.

Na dystansie 1500 metrów Juniorek B po raz kolejny prym wiodły zawodniczki KS Pilica Tomaszów Mazowiecki . Swoją formę znów potwierdza Karolina Bosiek, zwyciężając z dużą przewagą nad rywalkami. Drugie miejsce przypada Karolinie Gąseckiej, natomiast trzecie miejsce zajęła Natalia Jabrzyk.

W rywalizacji Juniorek A do swojej kolekcji złotych medali kolejny dokłada Kaja Ziomek, drugie miejsce uzyskała reprezentantka UKS 3 Milanówek Joanna Hajduk a na trzecim miejscu uplasowała się Monika Scechura.

Mężczyźni ścigali się również na dystansie 3000 metrów. W kategorii Juniorów B zwycięstwo odniósł Jakub Piotrowski. Na drugim miejscu uplasował się sanoczanin Piotr Nałęcki, natomiast trzeci był Damian Żurek.

Zmagania Juniorów A wygrał reprezentant KS Pilica Tomaszów Mazowiecki Mateusz Owczarek. Artur Janicki uplasował się na drugiej pozycji a na trzecim miejscu był Dawid Burzykowski.

Drugi dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski Juniorów był zdecydowanie udany dla zawodników KS Pilica Tomaszów Mazowiecki w szczególności w rywalizacji Juniorek B zarówno na dystansie 1000 jak i 3000 metrów. Zatem reprezentanci Tomaszowa Mazowieckiego do swojej kolekcji mogą dołączyć kolejne złote medale. W rywalizacji Juniorek A na dystansie 1000 metrów zwyciężyła Kaja Ziomek. Drugie miejsce zajęła Joanna Hajduk ustanawiając rekord życiowy z czasem 1.26,25. W ślady swojej rywalki poszła Aniela Dymiszkiewicz i również ustanowiła nowy rekord życiowy z czasem 1.29,21, uzyskując tym samym trzecie miejsce.
W startach Juniorów B, padło również wiele rekordów życiowych. Jednym z nich może się poszczycić Damian Żurek zajmując na dystansie 1500 metrów pierwsze miejsce z czasem 1.55,12s. oraz Piotr Nałęcki zajmując drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się Jakub Piotrowski.
Na dystansie 1500 metrów w rywalizacji Juniorów A, zwycięstwo odniósł Mateusz Owczarek. Drugie miejsce wywalczył Dawid Burzykowski, reprezentant GKS Stoczniowiec Gdańsk, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Jan Świątek, który reprezentuje WTŁ Stegny Warszawa.
3000 metrów Juniorek B, tak jak na pozostałych dystansach, zdominowały zawodniczki klubu KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.
W przypadku startów na tym samym dystansie Juniorek A, tym razem pierwsze miejsce zajęła Aniela Dymiszkiewicz, drugie miejsce przypadło Joannie Hajduk a trzecia była Kaja Ziomek.
Na najdłuższym z dystansów (5000 metrów), rywalizowali Juniorzy B oraz Juniorzy A. W rywalizacji Juniorów B zwycięstwo przypieczętował Jakub Piotrowski. Natomiast w Juniorach A swoją dyspozycję potwierdził po raz kolejny Mateusz Owczarek z klubu KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.