START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
28 Zimowa Uniwersjada Ałmaty. Polacy z trzema medalami.
 dodano: 5 Lutego 2017    (źródło: P.Skraba Inf prasowa)

 Trzy medale zdobyli w niedzielę uczestniczący w 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach polscy sportowcy. Na najwyższym stopniu podium stanęli kombinatorzy norwescy Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Wojciech Marusarz, a także snowboardzistka Katarzyna Rusin. Z kolei brązowy medal w drużynie wywalczyli skoczkowie Przemysław Kantyka, Krzysztof Miętus i Stanisław Biela.
 
 
 


 
 
 
Cieślar i spółka wygrali z dużą przewagą, którą wypracowali sobie na trasie biegowej. Po konkursie skoków Polacy zajmowali czwarte miejsce, co było dobrą pozycją wyjściową, bo wiadomo, że w biegach w Ałmatach byli najlepsi.  Bieg zaczął Marusarz, który dogonił liderującego Japończyka, później trzydzieści sekund przewagi nad resztą stawki uzyskał Adam Cieślar, a dzieła dopełnił Paweł Słowiok. – Nasza taktyka była bardzo dobra, a każdy dołożył się do tego wyniku – mówił Marusarz.
 
– Zastanawialiśmy się z trenerem Janem Szturcem nad taktyką i uznaliśmy, że taka kolejność w sztafecie będzie najlepsza. I chyba mieliśmy rację – mówił trener kombinatorów Mateusz Wantulok, który do niedawna był zawodnikiem, a na uniwersjadzie przed dwoma laty zdobył medal w starcie masowym.
 
Polscy kombinatorzy wyjeżdżają z Ałmatów we wtorek w sumie z czterema medalami, bo w rywalizacji indywidualnej brąz dołożył też Słowiok. – Jestem bardzo zadowolony, bo nasza dyscyplina wiedzie tutaj prym – mówił Słowiok.
 
Tuż przed triumfem kombinatorów ze złota cieszyła się Katarzyna Rusin. Reprezentantka Polski w snowboardowej konkurencji slopestyle znokautowała rywalki zarówno w kwalifikacjach, jak i finale. – Trasa była tak zbudowana, że nie mogłam oglądać rywalem. Trudno było ocenić je przed startem – mówiła Polka.
 
Rusin przyjechała na uniwersjadę już w jej trakcie, a przed nią jeszcze start we wtorek, w konkurencji big air. Jak sama mówi, „big air jest łatwiejszy”...
 
Wieczorem członkowie polskiej ekipy mogli emocjonować się konkursem drużynowym skoczków. Przemysław Kantyka, Krzysztof Miętus i Stanisław Biela od początku byli mocnymi kandydatami do medalu. – Wszyscy skakaliśmy równo i fajnie, bo nasza przewaga spokojnie rosła – mówił Kantyka.
 
Z dobrej strony pokazała się też w niedzielę sztafeta mieszana w biathlonie. Karolina Trzaska, Dominika Bielecka, Tomasz Jurczak i Bartlomiej Filip zajęli czwarte miejsce, choć uczciwie trzeba przyznać, że do podium mieli sporą stratę.
 
Pozostali Polacy nie zachwycili na arenach uniwersjady. Na stoku Shymbulak Polacy rywalizowali w drużynowym mieszanym slalomie równoległym. W pierwszej rundzie nasi alpejczycy wpadli na Kanadyjczyków i przegrali 1:3. Jeden wygrany przez biało-czerwonych wyścig to dzieło Jakuba Kłusaka.
 
Na torze Medeo łyżwiarze szybcy rywalizowali w wyścigach drużynowych. Polki w składzie Urszula Włodarczyk, Angelika Fudalej, Aleksandra Kapruziak i Andżelika Wójcik przegrały finał C i zakończyły udział na szóstej lokacie, a Polacy – Daniel Tylka, Marcin Bachanek, Michał Ostaszewski i Wojciech Sut – po porażce w finale D zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji.
 
W niedzielę rywalizację rozpoczęli zawodnicy w short-tracku. Na dystansie 1500 metrów najlepiej spisała się Magdalena Warakomska, która zajęła drugie miejsce w finale B, czyli skończyła udział na ósmej pozycji. Jej koleżanki Oliwia Gawilca i Monika Grządkowska oraz koledzy Michał Domański i Sebastian Hydzik odpadli w kwalifikacjach.
 
 
Start Marcina Bachanka w łyżwiarskim biegu masowym to najpoważniejsza szansa medalowa dla uczestniczącej w 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach reprezentacji Polski.
Bachanek wystąpi w pierwszej serii półfinałowej na torze Medeo o godz. 6.30 polskiego czasu. Dziesięć minut później w drugiej serii startować będzie Szymon Palka. Z kolei w biegu masowym pań odwołano półfinały, a zawodniczki wystartują od razu w finale, który rozpocznie się o godz. 8 czasu polskiego. Na liście startowej są dwie Polki – Angelika Fudalej i Andżelika Wójcik.
 
Na stoku Shymbulak zaprezentują się alpejki startujące w slalomie. Od godz. 5 rano polskiego czasu rywalizować będą Magdalena Kłusak, Katarzyna Mirek, Aleksandra Malinowska i Anna Kolasa.
 
O godz. 8.30 rywalizację w sztafecie 4x7,5 kilometra rozpoczną polscy biegacze narciarscy – Dawid Bril, Andrzej Pradziad, Bartłomiej Rucki i Kacper Antolec.
 
Poniedziałek będzie też drugim dniem zmagań łyżwiarskich wyścigów na krótkim torze. Od godz. 9 rano czasu polskiego w eliminacjach na dystansie pięciuset metrów  wystartują Monika Grządkowska (pierwsza seria eliminacyjna), Oliwia Gawlica (druga) i Magdalena Warakowska (czwarta). O godz. 9.20 rywalizację rozpoczną panowie, wśród nich Michał Domański (druga seria eliminacyjna) i Sebastian Hydzik (piąta).
 
Biuro Prasowe
Akademickiej Reprezentacji Polski
na XXVIII Zimową Uniwersjadę Ałmaty 2017
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1876 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019