START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
28 Zimowa Uniwersjada Ałmaty. Po kraksie bez medalu
 dodano: 6 Lutego 2017    (źródło: P.Skraba Inf prasowa)

 Andżelika Wójcik w łyżwiarskim wyścigu masowym była najbliżej medalu 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach spośród startujących w poniedziałek polskich sportowców. Niestety, na ostatnim zakręcie Polka uczestniczyła w kraksie i nie ukończyła wyścigu.
  W galerii fotoreportaż P. Skraby


 
 
– Chyba nie było w historii przypadku, by zawodniczka, która przewróciła się do wewnątrz pociągnęła za sobą materac, a on właśnie przeszkodził mi w przejeździe – mówiła polska zawodniczka. Andżelika w Ałmatach prezentowała się bardzo dobrze, poprawiła o pół sekundy rekord życiowy na 500 metrów, ale do Polski wróci bez medalu.
 
Polaka mieliśmy również w finale wyścigu masowego mężczyzn, ale Marcin Bachanek pobiegł słabo i zajął dopiero trzynastą lokatę. – Do połowy kontrolował bieg, ale później czołówka mu uciekła – komentował Ryszard Białkowski, trener polskich panczenistów.
 
Kolejny raz nie udało się dobrze wypaść alpejczykom. Slalom kobiet ukończyła tylko Katarzyna Mirek, która zajęła 32. miejsce. Hanna Miśniakiewicz, Anna Kolasa, Aleksandra Malinowska i Magdalena Kłusak nie zostały sklasyfikowane.
 
W poniedziałek w biegowym i biathlonowym kopleksie Alatau rywalizowały sztafety. Polskie biegaczki nie wystawiły drużyny, natomiast panowie, rywalizujący na trasie 4x7,5 km w składzie Dawid Bril, Andrzej Pradziad, Bartłomiej Rucki i Kacper Antolec uplasowali się na dziewiątej pozycji.
 
Spośród startujących w poniedziałek Polaków w short-tracku najlepiej zaprezentowała się Oliwia Gawlica, która na dystansie 500 metrów zajęła ostatnie miejsce w finale B, czyli została sklasyfikowana na ósmej pozycji. Magdalena Warakomska odpadła w ćwierćfinale, a Monika Grządkowska w kwalifikacjach. Na typ etapie swój udział w zawodach zakończyli również panowie - Sebastian Hydzik i Michał Domański.
 
 
Jutro (wtorek, 7 lutego) do Polski wraca część sportowców uczestniczących w 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach.
 
O godz. 15.25 w Warszawie (lot z Kijowa nr PS801) wylądują m.in. złoci medaliści w kombinacji norweskiej Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Wojciech Marusarz, a także cała reprezentacja skoczków narciarskich, która w Ałmatach wywalczyła brązowy medal w konkursie drużynowym.
 
Start Katarzyny Rusin w snowboardowej konkurencji big air będzie wydarzeniem dla polskiej ekipy w przedostatnim dniu 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach. Studiująca w Barcelonie krakowianka w niedzielę sięgnęła po złoto w slopestyle'u.
 
– Big air wydaje się łatwiejszą konkurencją, bo tu jest tylko jeden skok, a nie cała trasa przeszkód do pokonania, jak w slopestyle'u. Ale muszę powiedzieć, że moją specjalnością jest slopestyle i ją trenuję – mówi Katarzyna Rusin.
Kwalifikacje z udziałem Polki rozpoczną się o godz. 6 rano czasu polskiego. Finał zaplanowano na 9.
 
Po raz ostatni na stoku Shymbulak pokażą się alpejczycy – tym razem od godz. 5 w slalomie rywalizować będą panowie. Na liście startowej jest trzech Polaków – Dominik Białobrzycki, Jakub Kłusak i Andrzej Dziedzic.
 
W hali lodowej Baluan Sholak ostatni raz pokażą się specjaliści w short-tracku. We wtorek łyżwiarze rywalizować będą na dystansie tysiąca metrów. O godz. 9 rywalizację w kwalifikacjach zaczną panie. Magdalena Warakomska wystąpi w pierwszej serii eliminacyjnej, Monika Grządkowska w piątej, a Oliwia Gawlica w szóstej. Panowie wyjdą na tor ok. 9.30. Sebastian Hydzik wystartuje w czwartej serii, a Michał Domański w 
szóstej.
 
We wtorek swoją rywalizację zakończą też startujący w 28. Zimowej Uniwersjadzie biathloniści. Na koniec zaplanowano biegi ze startu masowego kobiet na 12,5 km (godz. 7) i mężczyzn na 15 km (9) z udziałem m.in. Dominiki Bieleckiej,  Karoliny Trzaski, Bartłomieja Filipa i Tomasza Jurczaka.
 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1775 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019