28 Zimowa Uniwersjada Ałmaty Brąz Katarzyny Rusin
 dodano: 7 Lutego 2017    (źródło: P.Skraba Inf prasowa)

Brązowy medal Katarzyny Rusin był wydarzeniem dla polskiej ekipy w przedostatnim dniu 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach. Polska reprezentacja ma na swoim koncie dwanaście krążków – pięć złotych, dwa srebrne i pięć brązowych.
 W galerii fotoreportaż P. Skraby

– Zdecydowanie jestem zawiedziona, bo przyjechałam tu po złoto i po treningach widziałam, że mam na to szanse. Jestem zawiedziona, że nie wygrałam, ale z drugiej strony cieszę się z podium – mówiła Rusin.
Polka po pierwszym skoku miała najlepszy wynik, ale przy drugim – przy najtrudniejszej z możliwych konkurencji – miała problem z ustaniem po wylądowaniu. – Troszeczkę za daleko poleciałam. Lądowanie przy tej rotacji jest wymagające, bo trzeba w idealnym miejscu wylądować. Niestety nie ustałam – dodała Polka.

– Za dwa lata jest następna uniwersjada, może wtedy będą dwa złota – pocieszał siostrę jej trener, Bartosz Rusin.

Bardzo dobrze w short-tracku spisała się Magdalena Warakomska, która awansowała do finału A wyścigu na 1000 metrów. Zajęła w nim ostatnie miejsce i została sklasyfikowana na piątej pozycji. W finale B jechała Oliwia Gawlica, która w zawodach zajęła ósme miejsce. Monika Grządkowska odpadła w eliminacjach, podobnie jak panowie – Sebastian Hydzik i Michał Domański. Nasze panie za to doskonale spisały się w sztafecie, wygrywając finał B z reprezentacją Rosji.

Pozostali Polacy byli daleko od medalu. Swoją rywalizację zakończyli już alpejczycy – jedynym reprezentantem biało-czerwonych był Dominik Białobrzycki, który uplasował się na trzydziestej pozycji. Andrzej Dziedzic i Jakub Kłusak nie ukończyli przejazdu.

Polacy biegli we wtorek w biathlonowych biegach masowych. Wśród kobiet na 12,5 km czternastą pozycję zajęła Dominika Bielecka, pięć miejsc niżej była Karolina Trzaska, a na 21. miejscu uplasowała się Klaudia Cichoń. W biegu panów na 15 km Tomasz Jurczak był 23.

W środę 28. Zimowa Uniwersjada w Ałmatach przejdzie do historii. Do rozegrania zostały jeszcze tylko medalowe mecze w turnieju hokeja na lodzie mężczyzn oraz narciarski bieg mężczyzn na 30 kilometrów.

W biegu w kompleksie Alatau zobaczymy Polaka – na trasie rozpoczynającego się o godz. 5 czasu polskiego biegu jest Andrzej
Pradziad. Co ciekawe, na trasę wybierają się wszyscy biegacze, który będą wspierać i dopingować swojego kolegi.

Kazachstan czeka na finał turnieju hokejowego, w którym reprezentacja gospodarzy zmierzy się z Rosjanami. Mecz rozpocznie się o godz. 10 czasu polskiego. Cztery godziny wcześniej o brązowy medal Kanadyjczycy zagrają z Czechami.

O godz. 14 polskiego czasu w hali lodowej Ałmaty Arena rozpocznie się ceremonia zamknięcia 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach.