START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Unihokej
Górale bliżej połfinału
 dodano: 11 Lutego 2017    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Nie było niespodzianki w pierwszym meczu ćwierćfinałowej rywalizacji między Góralami Nowy Targ, a Wiatrem Ludźmierz. Wygrali faworyzowani nowotarżanie 6:4.


 Sporo obiecywano sobie po tym meczu. Młoda drużyna z Ludźmierza już w sezonie zasadniczym potwierdzała bowiem miano „czarnego konia” rozgrywek i w tej rywalizacji z Góralami nikt nie stawił ich na straconej pozycji.
 
Ciekawie – z czysto sportowego punktu widzenia – było jednak tylko przez dwie tercje. Pierwsza remisowa 2:2. Górale dwukrotnie obejmowali w niej prowadzenie – po uderzeniach z dystansu Artura Tylki i Mateusza Smarducha - ale Wiatr skutecznie odpowiadał trafieniami Karola Pelczarskiego i Kacpra Jaskierskiego. Na początku drugiej tercji to z kolei ludźmierzanie pierwsi wyprowadzili cios, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Pelczarski. Riposta Górali była jednak szybka. Po świetnej asyście Damiana Krugiołki, wyrównał Mateusz Turwoń. W 31 i 37 min nowotarżanie skarcili rywala dwoma zabójczymi kontrami, które celnymi strzałami finalizowali kolejno Michał Fryźlewicz i Michał Leja. Ludźmierzanie na trzecią tercję jeszcze wyszli mocno zmotywowani, ale szybko ich zapędy ostudził szósty stracony gol. 25 sekund od rozpoczęcia tej odsłony ponownie drogę do bramki Wiatru znalazł Leja.
 
Kolejne minuty to już spokojna i rozważna gra w defensywie obrońców tytułu. Ludźmierzanom ambicji odmówić nie można, ale z każdą upływającą minutą „gotowały” się im głowy. Zaczęły się prowokacje i pretensje w kierunku sędziów. Brylował w tym Samuel Jachimczyk, który w końcówce bezmyślnie dwukrotnie osłabił zespół. Na otarcie łez w 58 min czwartą bramkę dla Wiatru zdobył jeszcze Rafał Zacher.
 
 
 
- Jak przystało na derby mecz był ciekawy. Przespaliśmy drugą tercję. Rywal był silniejszy fizycznie i kilka bramek straciliśmy, gdy nas przepchali. W składzie mamy młodych chłopców, którzy nie potrafią jeszcze przez 60 minut utrzymać koncentracji. Gramy dalej – ocenił trener Wiatru, Rafał Pelczarski. 
 
- Spodziewaliśmy się, że w końcówce Wiatr będzie grał bardzo agresywnie. Najważniejsze, że nie daliśmy się sprowokować. Wiedzieliśmy, że czeka nas bardzo trudne spotkanie. Szkoda że los skojarzył te dwa zespoły już w ćwierćfinale. Po tym meczu jesteśmy o krok bliżej od półfinału, ale nie możemy wpaść w samozadowolenie. Musimy dobrze przepracować te dwa tygodnie jakie dzielą nas od kolejnego meczu, w którym chcemy postawić tę kropkę nad i – podsumował grający trener Górali, Bartosz Gotkiewicz.
 
Wiatr Ludźmierz – Górale Nowy Targ 4:6 (2:2, 1:3, 1:1)
 
Bramki: 0:1 A. Tylka (Bisaga) 2, 1:1 Pelczarski 9, 1:2 Smarduch (Gotkiewicz) 13, 2:2 Jaskierski 18, 3:2 Pelczarski (Zacher) 22, 3:3 Turwoń (Krugiołka) 25, 3:4 Fryźlewicz (Krugiołka) 32 3:5 Leja (Kostela) 37, 3:6 Leja (Korczak) 41, 4:6 Zacher (Pelczarski) 58.
 
Wiatr: Komperda - Niziołek, Słowakiewicz, Knapik, Jaskierski, Zacher, Zubek, Luberda, Szal, Hamrol, Pelczarski, Jachymiak, Panek, Jachimczyk.
 
Górale: Pawlik – Subik, Gotkiewicz, Krugiołka, Leja, Fryźlewicz, Wątorek, Kostela, A. Tylka, Smarduch, Szewczyk, M. Tylka, Korczak, Turwoń, Bisaga.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    772 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018