START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Hokej
PHL."Szarotki" w trudnej sytuacji.
 dodano: 9 Marca 2017    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Mimo dużo lepszej postawy hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ po raz drugi ulegli w półfinałowej rywalizacji drużynie Comarch Cracovii na jej lodowisku. Po zaciętym spotkaniu „Szarotki” przegrały 3:4 i znalazły się w trudnej sytuacji.


 Podhale wyciągnęło wnioski z pierwszego spotkania i zdecydowanie poprawiło się w defensywie, mając ogromne wsparcie w dużo lepiej - niż dzień wcześniej - spisującym się w jego bramce Marisem Jucersem.
 
Podobnie jak wczoraj, także i tym spotkaniu „worek” z bramkami szybko się rozwiązał. Już w 88 sekundzie prowadzenie Cracovii dał Lukas Zib. Podhale szybko jednak zdołało odpowiedzieć. W 6 min wyrównał Kasper Bryniczka, wykorzystując świetne dogranie zza bramki od Jarkko Hattunena. W kolejnych fragmentach pierwszej tercji przeważała – momentami bardzo wyraźnie – Cracovia, ale jej zawodnicy sposobu na pokonanie Jucersa już w tej części gry nie znaleźli.
 
Druga tercja to seria kar z obu stron. Niewiele było w niej gry „pięciu na pięciu”. Oba zespoły wykorzystały jednak tylko po jednym okresie gry w liczebnej przewadze. Najpierw w 27 min - kiedy na ławce kar siedziało dwóch graczy Podhala – Jucersa mocnym strzałem spod niebieskiej linii pokonał Maciej Urbanowicz. W 29 min – kiedy to nowotarżanie mieli na lodzie jednego zawodnika więcej - w podobny sposób do bramki Cracovii trafił Białorusin Aleksandr Radziński.
 
Tercje trzecią Podhale rozpoczęło także z przewagą jednego zawodnika i bliskie było objęcia prowadzenia. Po strzale Bryniczki krążek trafił jednak w słupek bramki Cracovii. Ta sytuacja błyskawicznie zemściła się na „Szarotkach”. W 43 min fatalny w skutkach błąd przytrafił sie Hattunenowi, który stracił krążek we własnej tercji na rzecz Petra Sinagla, ten podał do stojącego samotnie przed bramką Podhala Damiana Kapicy, który z pokonaniem Jucersa nie miał większych problemów. Niespełna dwie minuty później gospodarze po uderzeniu z dystansu Petra Navojovskiego podwyższyli prowadzenie na 4:2. Minęło jednak 17 sekund i „Szarotki” złapały kontakt po tym jak sprytem pod bramką Cracovii wykazał się Oskar Jaśkiewicz. W kolejnych minutach nowotarżanie szukali wyrównującego trafienia, ale niewiele mogli zdziałać przeciwko dobrze zorganizowanym w defensywie gospodarzom i w efekcie wynik tego meczu już nie uległ zmianie.
 
- Dużo lepszy mecz w naszym wykonaniu. Nawiązaliśmy walkę. Mecz szybki, twardy. W drugiej tercji sporo kar, które sprawiły, iż traciliśmy siły. Fatalny początek trzeciej tercji. Trafiamy w słupek i… Nie dasz, dostaniesz. Goniliśmy wynik, ale się nie udało. Walczymy dalej. Wszystko jest jeszcze możliwe – powiedział trener Podhala, Marek Rączka.
 
Teraz rywalizacja przenosi się do Nowego Targu. Mecze w sobotę i w niedzielę.
 
Comarch Cracovia – TatrySki Podhale 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
 
Bramki: 1:0 Zib (McPershon, Dąbkowski) 2, 1:1 Bryniczka (Różański, Hattunen) 6, 2:1 Urbanowicz (Słaboń, Drzewiecki) 27, 2:2 Radziński (Hattunen, Różański), 3:2 Damian Kapica (Dziubiński, Sinagl) 43, 4:2 Navojovski (Damian Kapica) 45, 4:3 Jaśkiewicz (Zapała) 45. Sędziowali: Paweł Breske i Tomasz Radzik. 
 
Cracovia: Radziszewski – Novojovsky, Rompkowski, Sinagl, Dziubiński, Damian Kapica – Wajda, Kruczek, Urbanowicz, Słaboń, Drzewiecki – Dąbkowski, Zib, Sykora, McPherson, Domogała – Dutka, Noworyta, Kisielewski, Chovan, Paczkowski.
 
Podhale: Jucers – Jaśkiewicz, Haverinen, Jokila, Zapała, Iossafov – Radziński, Tomasik, Hattunen, Bryniczka, Różański – Łabuz, Sulka, M. Michalski, Neupauer, Wielkiewicz – K. Kapica, Wojdyła, P. Michalski, Siuty, Svitac.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    702 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018