START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
CAŁA WARSZAWA JEDZIE ROWEREM 22 KWIETNIA
 dodano: 18 Kwietnia 2017    (źródło: Lang Team)

 Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie oraz Warszawska Masa Krytyczna łączą siły i wspólnie zaczynają sezon rowerowy w stolicy. 22 kwietnia będzie wielkim rowerowym świętem, podczas którego odbędą się dwie imprezy rowerowe, w programie między innymi: parada rodzinna i maratony rowerowe w Wilanowie, a także wielki przejazd ulicami Warszawy i  piknik w Parku Fontann.


 Dzień, na który czekają w stolicy wszyscy amatorzy dwóch kółek zbliża się coraz szybciej. 22 kwietnia kiedy sezon rowerowy zacznie się w Warszawie na dobre, każdy znajdzie coś dla siebie w kalendarzu imprez. Stawiając na sportową rywalizację powinien koniecznie wybrać start w wyścigu Vienna Life Team Maratony Rowerowe. Jeśli na rekreację - Europejską Rywalizację Rowerową i Rowerowy Maj, której partnerem jest Lang Team i Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.
Rowerem można jeździć po mieście praktycznie przez cały rok. Tych, którzy jeszcze nie przekonali się do tego środka transportu, będziemy zachęcać do przesiadki. 
Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe to jeden z najpopularniejszych cyklów  maratonów rowerowych w naszym kraju. Tylko w ubiegłym roku na starcie wszystkich wyścigów stanęło ponad 8000 kolarzy. Wśród nich są gwiazdy światowego formatu, jak choćby dwukrotna wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska, czy tegoroczny ambasador cyklu Dariusz Batek, wicemistrz świata w kolarstwie górskim. W inauguracyjnej rywalizacji zawodnicy będą mieli do pokonania 43 kilometry (dystans MINI), 65 (MEDIO) albo 86 kilometrów (GRAND FONDO). To także najbardziej medialny cykl maratonów rowerowych. Zapowiedzi i relacje z wyścigów będzie można obejrzeć, posłuchać i przeczytać między innymi w Telewizji Polskiej, Polskim Radiu, Fakcie, Przeglądzie Sportowym i Onecie.
Zawodnicy dostaną specjalne pakiety startowe. Wszystkie sześć z każdego wyścigu złożą się na specjalny Zestaw Kolekcjonera. Wszyscy chętni będą mogli spróbować jazdy, albo rozgrzać się przed zawodami na specjalnych trenażerach i w tandemie pokazać swój refleks wykonując ćwiczenia na urządzeniach, na których zwykł ćwiczyć Kamil Stoch czy Robert Kubica. Kibice też nie będą mogli narzekać. W strefie „Ciesz się życiem” czekają na nich wyjątkowe atrakcje a dodatkowo doradcy, którzy chętnie pomogą w zarządzaniu osobistymi finansami.
Szanse na zwycięstwo i zdobycie upominków będą mieli zawodnicy w 29 kategoriach wiekowych. W puli nagród są m.in. stroje kolarskie Quest, odżywki i suplementy Vitarade, opony CST czy akcesoria z firmy Harfa-Harryson. Specjalny bonus czeka na uczestników, którzy jako pierwsi zameldują się na Premii Shimano. Do wygrania są okulary i środki do pielęgnacji roweru tej marki.
Nieodłączną częścią każdego z wyścigów jest Parada Rodzinna. To niepowtarzalna okazja do aktywnego spędzenia czasu z rodziną czy rozpoczęcia przygody z rowerem. 11-sto kilometrowa szybka i płaska trasa wokół Kępy Latoszkowej nie sprawi problemów nawet najmłodszym, którzy dopiero zaczynają jeździć. Trasa jest oznakowana i bardzo bezpieczna. Każdy z zawodników będzie miał mierzony czas jak w profesjonalnym wyścigu, a warunkiem uczestnictwa w paradzie jest posiadanie sztywnego kasku. Przejazd rozpocznie się o 11.15., ale rejestrować można się w  biurze zawodów przy ulicy Kostki Potockiego już w piątek (21.04) w godzinach 16.00 – 19.00 i w sobotę (22.04) w godzinach 8.00 – 10.30. Na najmłodszych czeka na miejscu wiele innych niespodzianek i konkursów przygotowanych przez sponsora tytularnego i partnerów cyklu. 
Jeśli tego dnia rowerzyści postawią przede wszystkim na rekreację, będą mogli ruszyć na trasę przejazdu rozpoczynającego kampanię Rowerowy Maj. To znakomita okazja do edukowania najmłodszych przez zabawę, dostarczanie radości i pokazywanie dobrych manier na drodze. Przez cały maj uczniowie z 83 warszawskich szkół podstawowych będą dojeżdżali do szkoły w aktywny sposób. Sam przejazd to dla niektórych okazja do pojechania po raz pierwszy głównymi ulicami stolicy na rowerze. Podczas przejazdu drogi zostaną zamknięte i będą dostępne wyłącznie dla rowerzystów. Przejazd rozpocznie się o godz. 12.00 na placu Zamkowym. 
Po przejechaniu trasy, na uczestników będzie czekał piknik rowerowy przy Parku Fontann. Na miejscu wystawią się partnerzy kampanii Rowerowy Maj Warszawa i ECC (Europejska Rywalizacja Rowerowa), w której Warszawa wystartuje po raz kolejny. ECC jest największą rowerową rywalizacją, w której biorą udział mieszkańcy miast. Rywalizacja polega na pokonaniu jak największej liczby kilometrów na rowerze w granicach administracyjnych miasta. Celem rywalizacji jest promocja roweru jako zdrowego środka transportu oraz popularyzacja jazdy na rowerze. Pod uwagę będą brane przejazdy zarejestrowane w aplikacji Naviki w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu. 
Podczas pikniku, w namiocie Zarządu Dróg Miejskich, pierwsze 500 osób, które zarejestrują się w aplikacji Naviki i dołączą do drużyny Warszawa, dostaną pakiety startowe, zawierające rowerowe gadżety ufundowane przez partnerów
Ubiegłorocznym zwycięzcą Rowerowego Maja okazała się klasa 4A ze Szkoły Podstawowej nr 261 im. Stanisława Kostki Potockiego, która w nagrodę przyjechała na tor kolarski w Pruszkowie, gdzie odbyła profesjonalny trening z Czesławem Langiem i Andrzejem Piątkiem. Najlepszą szkołą w Warszawie była Szkoła Podstawowa nr 66 m. ks. Juliana Chrościckiego (dzielnica Włochy), gdzie aktywnych było prawie 95% uczniów. Uzyskali oni frekwencję na poziomie 75%. W całej Warszawie blisko połowa wszystkich podróży do szkół odbyła się w sposób aktywny. W tym roku z pewnością uczniowie poprawią ten wynik.  
W Europejskiej Rywalizacji Rowerowej 2016 Warszawa zajęła trzecie miejsce z wynikiem bliskim 400 000 km. W tym roku cel to ponad 1 000 000 km. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Warszawy. Rejestracja odbywa się indywidualnie, a każdy może również być członkiem grup w kategoriach: praca, szkoła i inne. Dla najaktywniejszych rowerzystów oraz najaktywniejszych grup przewidziane zostały atrakcyjne nagrody: stacje napraw rowerów, koszulki kolarskie, akcesoria rowerowe i pakiety gadżetów. 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    966 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018