START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
PRZEZ KRAKÓW NA MISTRZOSTWA ŚWIATA W MARATONIE
 dodano: 10 Maja 2017    (źródło: Lang Team)

 Podczas Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Krakowie spod opon kolarzy będą szły iskry, bo wyścig będzie kwalifikacją do mistrzostw świata w maratonie MTB. Powołania do reprezentacji dostaną dwie najlepsze zawodniczki i dwaj zawodnicy po wyścigach w Polanicy-Zdroju i właśnie Krakowie.


 Krakowskie Błonia nie raz były świadkami wielkiej rywalizacji kolarskiej. W najbliższy weekend na starcie Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe spodziewanych jest ponad 1000 amatorów dwóch kółek. Obok nich, co jest już tradycją, do rywalizacji staną także zawodnicy z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego. Tym razem wygrana może oznaczać dwie nagrody – koszulkę lidera cyklu i powołanie do reprezentacji na mistrzostwa świata w maratonie MTB. Zawody odbędą się w niemieckim Singen, 24-25 czerwca. 
- To nie przypadek, że trasa w Krakowie będzie ostateczną selekcją do reprezentacji. Tak samo jak w Polanicy-Zdroju jest bardzo podobna do tej, którą kolarze pojadą podczas mistrzostw świata w Niemczech. Są zjazdy, podjazdy, ale też długie odcinki dróg asfaltowych czy szutrowych. Jedziemy do Singen, żeby walczyć o pierwszą piętnastkę tych zawodów. Trzeba liczyć siły na zamiary, bo choć mamy wielu startujących w maratonach w Polsce, to jednak mistrzostwa świata to znacznie wyższy poziom. Wielu zawodników przygotowuje się tylko pod takie ściganie, bo ma doświadczenie z olimpijskiego cross-country. Przede wszystkim, żeby walczyć z najlepszymi trzeba jeździć po świecie, a z naszych grup robią to właściwie tylko JBG-2 i Volkswagen Samochody Użytkowe – podkreśla Andrzej Piątek, dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego.
Po pierwszym ściganiu w Polanicy-Zdroju najbliżej wyjazdu do Niemiec są Adrian Brzózka i Mariusz Michałek (obaj JBG-2 Professional MTB Team) oraz Anna Urban (Trw Mtb Racing) i Karolina Sowa (72d Windsport Powered By Oshee). 
- Nasza grupa od początku aż do końca kontrolowała cały wyścig. Właściwie jedynym problemem ale poważnym były warunki pogodowe – zimno, ślisko, dużo błota. To nie są ulubione warunki do jazdy. Współpracowaliśmy, a na koniec ja byłem najmocniejszy. Mistrzostwa Świata to mój główny cel w tym roku dlatego bardzo liczę na kwalifikację. W Krakowie wszystko jest podobne do Singen, więc kto będzie mocny w Małopolsce ma szansę w Niemczech. Jedziemy do Krakowa dużą grupą, będzie nas jeszcze więcej niż w Polanicy. Krakowska trasa jeszcze bardziej sprzyja takiemu zespołowemu ściganiu, więc będziemy starali się kontrolować wyścig. Ciekawe tylko jak będzie z pogodą, bo pamiętam taki wyścig gdzie w środku trasy musiałem z niej zjechać, bo skończyły mi się klocki hamulcowe. Padał deszcz, był piasek i błoto – wszystko to zadziałało na klocki jak papier ścierny i wyścig dla mnie się kończył. Mam nadzieję, że w sobotę będzie inaczej, bo bardzo lubię ściganie w Krakowie. Wymaga dynamiki, siły, trzeba być mocnym zarówno na płaskich odcinkach jak i jeździe pod górę – zaznacza Adrian Brzózka, zwycięzca zawodów w Polanicy-Zdroju.
Ostatniego słowa nie powiedział na pewno także ambasador tegorocznego cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe i były wicemistrz świata w MTB – Dariusz Batek, który w Polanicy-Zdroju był piąty, za całą koalicją kolarzy z grupy JBG-2 Professional MTB Team.
- Wyścig w Polanicy był bardzo trudny. Miałem swoje kłopoty przed tym startem i od początku nie mogłem złapać kontaktu z najlepszymi. W połowie dystansu problemy odpuściły i zacząłem odrabiać dystans, ale nie miałem już szans na walkę o wygraną. W Krakowie liczę na dużo lepszy występ, bo to trasa, na której często trenuję. – mówi kolarz z Zatora.
Potencjalni reprezentanci Polski na mistrzostwa świata będą mieli do pokonania 89 kilometrów. Oprócz dystansu GRAND FONDO w Krakowie będzie można pościgać się na trasach o długości 64 kilometry (MEDIO) i 24 kilometry (MINI). Na najmłodszych miłośników jazdy na rowerze czeka 8 kilometrów jazdy w Paradzie Rodzinnej.  
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    570 
  
 
 

 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018