Bardzo ważna wygrana z Tarnovią.
 dodano: 14 Maja 2017    (źródło: M.Rafacz AP Wisła Czarny Dunajec)

W 25 kolejce Małopolskiej Ligi Młodzików w Czarnym Dunajcu miejscowa Wisła podejmowała Tarnovię.
Przed tym spotkaniem będąca tuż nad strefą spadkową Tarnovia o 2 punkty wyprzedzała podopiecznych trenera Pawła Batkiewicza, było to więc spotkanie istotne dla układu dolnej części tabeli i utrzymania w elicie.

Spotkanie świetnie rozpoczęli miejscowi, którzy już w 3 minucie otworzyli wynik, Barnowski doszedł do kozłującej piłki, bez namysłu oddał niesygnalizowany strzał z pierwszej piłki po długim rogu i bramkarz Tarnovii musiał wyjmować piłkę z siatki. Wiślacy zamknęli gości na ich połowie, kolejną sytuację miał Winnicki, którego uderzenie głową po rzucie rożnym minimalnie minęło bramkę. W 17 minucie powinno być 2-0 Barnowski znalazł się w polu karnym gości jednak jego strzał po ziemi świetnie obronił bramkarz. Kilka minut później kolejna sytuacja stuprocentowa, tym razem Oskar Macioł stanął oko w oko z bramkarzem i nie atakowany przez nikogo uderzył w bramkarza. W 24 minucie kapitalna akcja Wisły, Mastela dośrodkował z prawej strony, do piłki doszedł Latawiec i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi. Minutę później goście mogli strzelić kontaktową bramkę, napastnik gości sprytnie poradził sobie z Sobczakiem, obiegł Barana, jednak w porę Haberny opuścił własne pole karne i zablokował ciałem strzał przeciwnika, była to jedyna sytuacja Tarnovii w pierwszej połowie.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, Wiślacy atakowali i stwarzali sobie wiele sytuacji jednak po akacjach Barnowskiego, Masteli, Krużla i Winnickiego piłka nie trafiła do siatki bo świetnie spisywał się bramkarz Tarnovii lub brakowało celności. Goście ograniczali się do kontrataków jednak Haberny nie dał się zaskoczyć. Zawodnicy z Czarnego Dunajca wygrali kolejny, istotny mecz o utrzymanie i opuścili strefę spadkową.

"... Całkowicie zdominowaliśmy rywala, mieliśmy przygotowany plan na ten mecz i cieszę się, że zawodnicy zrealizowali go w stu procentach. Wygrywamy 6 z 9 meczów w tej rundzie, kolejny o 6 punktów, zrobiliśmy następny duży krok w stronę utrzymania, trzeba iść za ciosem, ostatnia kolejka cudów nauczyła nas, że nie można się oglądać na rywali tylko punktować, teraz myślimy tylko o wyjeździe do Wadowic, do tego czasu musimy poprawić skuteczność..."

A.P. Wisła Czarny Dunajec- Tarnovia Tarnów 2-0 (1-0)