START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
SŁONECZNY GDAŃSK
 dodano: 28 Maja 2017    (źródło: Lang Team)

 Trzy edycje musieli czekać na piękne słońce uczestnicy Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. W Gdańsku nie było nawet jednej chmurki na niebie, więc i ściganie w dogodnych warunkach. Na starcie stanęło około tysiąca osób.
  W galerii fotorelacja z zawodów


 Tradycyjnie już ja pierwsi skończyli uczestnicy Parady Rodzinnej. 8 kilometrów trasy nie należało do najtrudniejszych, choć Lech Piasecki przygotował na trasie kilka podjazdów. Pierwszy raz w życiu na trasie wyścigu rowerowego pojawiła się Lilianna Sobierajska, która ledwie trzy tygodnie wcześniej nauczyła się jeździć na dwóch kółkach. – Jechało mi się fajnie, chociaż było trochę dziur, które dla takiej małej dziewczynki były trudne. Na mecie dostałam swój trzeci w życiu medal. – mówi pięcioletnia zawodniczka, której mocno kibicowała mama. – Jestem bardzo dumna z mojej córki. Mąż od kilku lat startuje w zawodach MTB dlatego postanowiliśmy, że tym razem wystartuje też Lila. To niesamowite, że miała w ogóle siłę, żeby wystartować. – mówiła na mecie Magdalena Johannson, matka Lilianny.
Piękna pogoda to także sucha nawierzchnia i pył, który dał się we znaki ośmioletniemu Konradowi.
 – Musiałem znaleźć jakiś sposób i postanowiłem, że gdy będę wjeżdżał w chmurę zamknę oczy. Najgorsze były jednak góry. Sporo się namęczyłem, szczególnie że przyjechałem tu 8,5 kilometra rowerem. – opowiadał na mecie młody Gdańszczanin. Jego tata Artur podziwiał syna – To pierwszy raz kiedy jechał na rowerze z większymi kołami dlatego należą mu się wielkie brawa. Robimy wszystko, żeby żyć aktywnie, więc taki dystans był dla nas doskonały. – podkreślał uczestnik Parady Rodzinnej.
Znacznie trudniejsze zadanie czekało wszystkich, który w Gdańsku wybrali dystans MINI. 33 kilometry interwałowej trasy najszybszej pokonał Sławomir Pituch, który miał tego dnia dodatkową motywację. 
– Musiałem jechać bardzo szybko, bo za dwie godziny mam wesele szwagra, na które nie mogę się spóźnić. Trasa była bardzo trudna. Podjazdy, interwały i rywale. Było co robić, ale ja miałem swój cel oprócz zwycięstwa – podkreślał na mecie zmęczony kolarz Euro Bike Kaczmarek Electric Team.
Dwukrotnie dłuższa pętla, to dwa razy więcej interwałowych podjazdów. Najlepiej poradziła sobie z nimi Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Real 64 Sto), która doskonale czuła się na leśnej trasie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.
- To był bardzo trudny, ale też udany wyścig. Od samego startu aż do mety dawałam z siebie wszystko. Trasa bardzo wymagająca, ale najważniejsze, że udało się wygrać kategorię OPEN. Następny wyścig odbędzie się w Krokowej na mojej ulubionej trasie maratonów Vienna Life, więc tam także liczę na wygraną. – mówiła na mecie szczęśliwa zwyciężczyni dystansu MEDIO, która w pokonanym polu zostawiła Aleksandrę Zabrocką (Baszta Bytów) oraz Izabelę Macutkiewicz (APS Polska COZMOBIKE).
Wśród mężczyzn na podium zobaczyliśmy aż dwóch zawodników zespołu Lew Lębork. Piotr Rzeszutek i Arkadiusz Petka do końca walczyli o wygraną. Ostatecznie musieli zadowolić się drugim i trzecim miejscem. Pogodził ich Michał Górniak, który odskoczył na finałowym podjeździe i nie pozwolił się już dogonić aż do mety.
- Oprócz dwóch zawodników Lwa Lębork musiałem walczyć z pięcioma z Eurobike, więc dziś było co robić na trasie. Na początku wyścigu miałem mały problem z łańcuchem, ale ostatecznie udało mi się dojść grupę. Wiedziałem po pierwszej pętli, że decydujące będą podjazdy w końcówce. Tam zaatakowałem, wyszedłem na czoło i dojechałem z bezpieczną przewagą. – relacjonował przebieg rywalizacji na trasie kolarz RYBCZYŃSKI BIKES Remmers TP-Link.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    555 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018