START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
HAT-TRICK BATKA W GDAŃSKU
 dodano: 28 Maja 2017    (źródło: Lang Team)

 Dariusz Batek (CST MTB Team) wygrał trzeci wyścig tegorocznej edycji Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Do samego końca musiał walczyć z dwoma zawodnikami JBG-2 Professional Team – liderem klasyfikacji generalnej cyklu – Wojciechem Halejakiem i mistrzem Polski MTB – Adrianem Brzózką.
  W galerii fotorelacja


 Po niesamowitej dominacji JBG-2 Professional Team w Krakowie, gdzie kolarze tego zespołu zameldowali się na sześciu pierwszych miejscach w wyścigu Dariusz Batek czekał na wielki rewanż. Do Gdańska JBG-2 przyjechał w znacznie mniejszym składzie stąd i walka na trasie była łatwiejsza.
Wszyscy wymienieni kolarze od początku narzucili mocne tempo gubiąc kolejnych konkurentów. Warunki na trasie temu sprzyjały bo trasa w Trójmieście to wiele interwałowych podjazdów, a zawodnikom świeciło w Gdańsku piękne słońce. Choć kolarze JBG-2 co rusz próbowali ataków, ale wicemistrz świata MTB był czujny. Finałowy atak Dariusz Batek zaplanował na przedostatnim podjeździe przed metą. Trudny, wymagający, doskonały odcinek do tego aby rozstrzygnąć wyścig okazał się kluczowym. Halejak i Brzózka nie dali rady, a to znaczyło, że Dariusz Batek po raz pierwszy w tym roku mógł cieszyć się z wygranej w maratonie Vienna Life Lang Team. Przy okazji skompletował hat-tricka, wygrywając trzeci raz z rzędu na trasie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.
- Chciałem być mocny już w Krakowie. Tam jeszcze nie było optymalnie i rywale byli po prostu lepsi. Tym razem nie było już na mnie mocnych. Wyścig rozstrzygnął się dokładnie tam gdzie przypuszczałem. To była sekcja z błotem. Nie chciałem już czekać na ten moment i zaatakowałem wcześniej. Udało się zrobić przewagę i tak dojechałem do mety. Wygrana cieszy mnie podwójnie, bo przecież pokonałem dwóch najlepszych w tej chwili zawodników w maratonach MTB w Polsce. Moja ulubiona trasa to Kraków, ale nie wiem czy jej miejsce nie zajmie Gdańsk. Trzecie zwycięstwo z rzędu brzmi chyba nieźle. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się podtrzymać passę.
Wśród kobiet niemal cały dystans jechały ze sobą równo Anna Sadowska (Volkswagen Samochody Użytkowe) i Anna Urban (Stowarzyszenie Łódzkiego Towarzystwa Cyklistów). Ostatecznie lepsza o sekundę okazała się ta pierwsza. Choć na mecie przyznała, że to przypadek.
- Pierwsze kółko było trudne, bo wiatr nie pozwalał jechać w pojedynkę. Drugie przejechałyśmy niemal całe z panami. Nawet byłam zdziwiona, że utrzymujemy takie tempo. Nie walczyłyśmy jakoś specjalnie na kresce i akurat padło na mnie, że wjechałam o centymetr wcześniej. Przede mną i Anią Urban za tydzień kolejny mocny maraton w Pucharze Polski, więc uznałyśmy, że jeszcze będzie się gdzie pościgać. – mówi po zejściu z podium Sadowska, która spędziła na trasie nieco ponad 4 godziny.
Maraton Vienna Life Lang Team w Gdańsku zaliczany był do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Kolejna edycja odbędzie się już 1 lipca także na Pomorzu. Gospodarzem wyścigu będzie malownicza Krokowa.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    520 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018