Wygrana z Sandecją dała utrzymanie !
 dodano: 13 Czerwca 2017    (źródło: M.Rafacz AP Wisła Czarny Dunajec)

strona: 1/2
1 2

W 29 kolejce Małopolskiej Ligi Młodzików A.P. Wisła Czarny Dunajec podejmowała na własnym terenie szóstą w tabeli Sandecję Nowy Sącz. Wygrana gospodarzy dawała im utrzymanie bez względu na wyniki innych spotkań.

Początek spotkania to optyczna przewaga gospodarzy, którzy pierwszy celny strzał oddali w 10 minucie, uderzenie Latawca z rzutu wolnego dobrze wybronił bramkarz gospodarzy, do piłki doszedł Szkodoń jednak jego dobitka była bardzo niecelna. Gra się ożywiła, Mastela z dystansu strzelił w środek bramki Sandecji, w odpowiedzi piłkę po strzale gości na rzut rożny sparował Haberny. W 17 minucie groźna akcja Wisły, Latawiec wycofał do Barnowskiego ten sprytnie uderzył po długim słupku, jednak bramkarz Sandecji świetnie interweniował wybijając końcami palców piłkę na rzut rożny. W 28 minucie świetnie z woleja uderzył pomocnik Sandecji jednak Haberny instynktownie sparował piłkę na rzut rożny. Do przerwy bez bramek w Czarnym Dunajcu. W 44 minucie Wisła powinna objąć prowadzenie, świetnie podanie Masteli do Barnowskiego, który w sytuacji sam na sam chciał przelobować bramkarza, jednak uderzył za wysoko. Wisła zdominowała rywala i grała o zwycięstwo, jednak kolejne sytuacje marnowali Macioł oraz Mastela i Krużel, których strzały obronił świetnie spisujący się bramkarz Sandecji. W końcu przed polem karnym faulowany był Latawiec, który zamienił rzut wolny na bramkę. Po strzelonej bramce zabrakło koncentracji i zawodnik Sandecji trafił w poprzeczkę. Wisła zasłużenie wygrała i zapewniła sobie utrzymanie w Małopolskiej Lidze Młodzika.

"... Pokonaliśmy kolejnego renomowanego rywala, zapewniając sobie utrzymanie w elicie dwa mecze przed końcem ligi. Nie chcę jeszcze podsumowywać sezonu bo gramy do końca, ale fakt jest faktem dokonaliśmy czegoś wielkiego i mamy tego świadomość, wielkie gratulacje dla zespołu. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu bardziej zachowawcza w drugiej ruszyliśmy do ataku w ostatniej fazie meczu zdominowaliśmy rywala i po raz kolejny rozstrzygamy mecz w końcówce potwierdzając świetne przygotowanie do sezonu..." trener Paweł Batkiewicz

Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec rozpoczyna już przygotowania do kolejnego sezony, w związku z tym, w piątek 23.06 o godz 18:30 na stadionie w Czarnym Dunajcu zostaną przeprowadzone testy do drużyny Małopolskiej Ligi Młodzików rocznika 2005/2006. Testy będą prowadzone przez profesjonalną firmę MEDIASPORT, która specjalizuje się w testach motorycznych na fotokomórkach i treningach indywidualnych dla klubów, zawodników i amatorów. Kontakt w tej sprawie u trenera Pawła Batkiewicza kom. 793715648

A.P. Wisła Czarny Dunajec- Sandecja Nowy Sącz 1-0 (0-0)

Kacper Latawiec 56 min

Skład Wisła:  Maciej Haberny (bramkarz), Dominik Zatłoka, Kacper Baran, Jakub Sobczak, Norbert Szkodoń, Radosław Mastela, Artur Krużel, Kacper Latawiec, Szymon Barnowski, Filip Stachnik, Maciej Ochmański, Kacper Gackowiec, Tomasz Wilkowski, Oskar Stopka, Jakub Bednarz, Maciej Kapłon, Oskar Macioł, Damian Mrożek