Wisła wygrywa na koniec świetnej rundy.
 dodano: 20 Czerwca 2017    (źródło: M.Rafacz AP Wisła Czarny Dunajec)

W ostatnim meczu sezonu Małopolskiej Ligi Młodzika zawodnicy Akademii Piłkarskiej Wisły Czarny Dunajec przyjechali do Pcimia na mecz z lokalną Pcimianką. Oba zespoły miały zapewnione utrzymanie jednak przy wygranej Wisła mogła nawet wskoczyć na 8 miejsce w tabeli.

Świetnie zaczęli gospodarze w 1 minucie Szymon Barnowski dał Wiślakom prowadzenie. W odpowiedzi dwie sytuacje wypracowali gospodarze, ale czujny w bramce był Haberny. Pierwsza połowa wyrównana, nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji a gra toczyła się głównie w środku pola.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, Wiślacy mogli podwyższyć jednak strzały Barnowskiego i Latawca minęły bramkę. Ostatnia minuta to huśtawka nastrojów, młodziki Wisły mieli świetną okazję na 2-0 jednak w sytuacji sam na sam strzał Krużla świetnie obronił bramkarz gospodarzy, w odpowiedzi pomocnik Pcimianki strzałem z dystansu trafił w poprzeczkę, po czym sędzia zakończył mecz. Wisła wygrała zdobywając 37 punktów w sezonie tyle co Pcimianka i Wadowice i o miejscach 8-10 decydowała mała tabela między tymi drużynami, ostatecznie Wisła zajmuje 9 miejsce za Pcimianką mimo, iż dwukrotnie pokonała ich w tym sezonie.

" Plan czyli utrzymanie zrealizowany z nadwyżką. Był to ciężki sezon, wiedzieliśmy, że nie będziemy gotowi na inaugurację, pierwsza runda to tak naprawdę tworzenie drużyny i zdobywanie doświadczenia oraz praca od podstaw w zakresie taktyki, sfery mentalnej, wielu aspektów technicznych. Po pierwszej rundzie 9 pkt. 14 miejsce w strefie spadkowej i procentowe szanse na utrzymanie, jednak z meczu na mecz było widać postęp, dlatego cały czas wierzyłem, ze zrobimy swoje.

W rundzie rewanżowej jesteśmy największą niespodzianką zdobywamy 28 punktów, razem z Progresem Kraków jesteśmy 5 zespołem wiosny, ogrywamy Cracovię, Sandecję, Unię Tarnów, remisujemy na Reymonta z Wisłą, ostatecznie 9 miejsce w lidze i pewne utrzymanie.

Chciałem podziękować za jeszcze większą motywację wszystkim fachowcom, którzy od początku prognozowali, że nie zdobędziemy nawet punktu i tworzyli bajki na temat drużyny, który przypomnę jest oparta na wychowankach Akademii i zawodnikach, którzy nigdy nie brali udziału w rozgrywkach ligowych, ani nie reprezentowali żadnego klubu, pierwszy skład uzupełniał jeszcze jeden zawodnik z wypożyczenia i Kacper, który został bez klubu w trakcie sezonu. Szczególne podziękowania dla trenerów, którzy wcześniej pracowali z tymi chłopakami, mam tu na myśli trenerów Podczerwińskiego, Kucka, Maciasia, Sobulę. Dziękuję również rodzicom, kierownikowi i prezesowi za świetną atmosferę, cierpliwość i warunki do pracy, które mogę życzyć każdemu trenerowi. Na koniec wielkie gratulacje i podziękowania dla zespołu za wytrwałość, konsekwencję zwłaszcza jak przegrywaliśmy oraz za świetną atmosferę i te wszystkie horrory z happy endem... trener Paweł Batkiewicz

Pcimianka Pcim- A.P. Wisła Czarny Dunajec 0-1 (0-1) 1min Barnowski

Skład Wisła: Maciej Haberny (bramkarz), Dominik Zatłoka, Kacper Baran, Jakub Sobczak, Radosław Mastela, Artur Krużel, Kacper Latawiec, Szymon Barnowski, Filip Stachnik, Maciej Ochmański, Kacper Gackowiec, Tomasz Wilkowski, Oskar Stopka, Jakub Bednarz, Oskar Macioł, Damian Mrożek