START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  

TZN Zakopane

     KS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rozmaitości
Po raz szósty posprzątamy Tatry!
 dodano: 27 Czerwca 2017    (źródło: M.Ziaja)

 Już 30 czerwca i 1 lipca wolontariusze z całej Polski zbiorą się w Zakopanem podczas 6. edycji projektu Czyste Tatry! Rafał Sonik, organizator akcji, wspólnie z ambasadorami i wolontariuszami projektu wyruszy na tatrzańskie szlaki, by posprzątać to co zostawili po sobie mniej eleganccy turyści. W wielkim finale, dla wszystkich miłośników czystych Tatr, zagra zespół Blue Cafe! Szykuje się także bicie rekordu Guinnessa


 W ramach Bloku Górskiego będziemy mogli posłuchać prelekcji Janusza Majera i Jana Krzeptowskiego z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Poniżej szczegółowy opis programu Bloku Górskiego, który odbędzie się w terminie 30 czerwca 2017 w godz. 18.30 – 22.00:
 
Jan Krzeptowski - "Leave no Trace" 
Góry to niesamowite zjawisko przyrody. Potężne, monumentalne, piękne. Przyciągają tysiące turystów – w szczycie sezonu po Tatrach spaceruje ich nawet 40 tysięcy. Przy takiej liczbie ludzi ciężko chronić to miejsce. Dlatego wszyscy musimy o nie dbać i zachowywać się w górach tak, jakby nigdy nas tam nie było. 
 
Idea „Leave No Trace” powstała w Stanach Zjednoczonych i rozprzestrzenia się na cenne przyrodniczo obszary świata. Stosowanie kilku prostych zasad zmniejszy nasz wpływ na środowisko naturalne i pozwoli zachować wiele pięknych miejsc dla naszych dzieci i wnuków.
 
 
Janusz Majer "Cele wspinaczkowe i eksploracyjne w górach Azji”
 
Janusz Majer – polski alpinista i himalaista oraz podróżnik. Od 23 listopada 2013 szef programu "Polskie Himalaje", którego częścią został program Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera. W prezentacji pokaże atrakcyjne cele wspinaczkowe w Himalajach, Karakorum, wschodnim Tybecie i górach Chin. Istnieje powszechna opinia, że wszystko na naszej Ziemi zostało już odkryte i poznane. Istnieją jednak takie miejsca w górach Azji, gdzie jeszcze nikt nie dotarł i ich nie opisał. 
 
 
FILMY
 
"China Jam" 
Reżyseria: E.Wendenbaum, Belgia 2014, 25 min.
W swoich ciągłych poszukiwaniach dziewiczych, potężnych ścian wspinaczkowych, kochający przygody Sean Villanueva O’Dricoll, Nicolas Favresse, Stephane Hanssens i Evrard Wendenbaum, we wrześniu 2013 r. wyruszają do odległej doliny na zachodzie Chin. Tam znaleźli fantastyczny 1200 m pionowy filar skalny, wieńczący 5842 m szczyt. Na tej ścianie skalnej doświadczyli srogich burz śnieżnych i trudnych warunków, mimo to przez cały czas dobrze się bawili i grali nierealne sesje muzyczne. Po czternastodniowej walce wreszcie zdobyli wierzchołek, tylko po to, żeby uświadomić sobie, że marzenia można realizować zarówno siedząc na kanapie w domu, jak i w najbardziej niezwykłych sytuacjach!
 
 
 
"Loop" 
 
 
Reżyseria: S.Paulsen, Norwegia 2005, 77 min.
 
"Loop" nie jest filmem o tematyce wspinaczkowej, nie skupia się też na ekstremalnych wyczynach sportowych w górach, aczkolwiek je pokazuje. To film o człowieku i jego postawie wobec życia i przemijania. O dociekaniach sensu i wartości egzystencji. Temat przedstawiony został na przykładzie kilku bohaterów, z których każdy wybrał swoją własną drogę. Co łączy strażaka spędzającego wiele tygodni w samotności na wieży stojącej wśród lasów, wspinacza, który po pokonaniu ekstremalnie trudnej drogi wykonuje skok BASE, dwóch "wyluzowanych" rybaków - narciarzy, oraz starszego filozofa i ekologa?
 
Więcej szczegółów na www.czystetatry.pl
 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    640 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018