W Villach zainaugurowano zawody FIS Cup. Udane starty Polaków
 dodano: 2 Lipca 2017    (źródło: A. Kosman PZN/ A. Karczewska PZN)

Tradycyjnie w austriackim Villach zainaugurowano sezon startów w zawodach z cyklu FIS Cup.

W pierwszych tego lata konkursach triumfowali reprezentanci Słowenii. Wśród kobiet najlepsza okazała się Nika Kriznar, natomiast w rywalizacji mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Timi Zajc. Wśród Polek najwyżej sklasyfikowana została Kamila Karpiel, która po skokach na odległość 87,5 oraz 83 metry zajęła ósmą pozycję.

14 reprezentantów Polski wystartowało w sobotnim konkursie na skoczni HS-98 w Villach. Oprócz Kamili Karpiel punkty wywalczyły również pozostałe nasze zawodniczki. Anna Twardosz była 12. (79 i 84,5 m), Kinga Rajda uplasowała się na 18. miejscu (80 i 78 m), natomiast Joanna Kil zajęła 24. lokatę (81 i 72,5 m).

W rywalizacji mężczyzn najlepiej z naszych skoczków spisał się Przemysław Kantyka, który po skokach 85,5 oraz 93,5 metra zajął 14. miejsce. Pięć lokat za nim uplasował się Bartosz Czyż, który uzyskał 86,5 oraz 90 metrów. Oprócz tej dwójki punkty zdobyli również 23. Paweł Wąsek (89 i 82 m) oraz 30. Kacper Juroszek (87,5 i 67 m).

Poza czołową "30" uplasowali się: 40. Dominik Kastelik (83,5 m), 49, Łukasz Bukowski (83,5 m), 51. Stanisław Biela (83 m), 65. Karol Niemczyk (76,5 m), 68. Mateusz Rajda (75,5 m) oraz 70. Damian Skupień (72 m),

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Kolejny dobry start Polaków.

Kolejny bardzo dobry start w ten weekend ma za sobą Kamila Karpiel, która w niedzielnych zawodach FIS Cup w Villach zajęła piąte miejsce, oddając skoki na odległość 89,5 oraz 88 metrów. Po raz drugi w rywalizacji kobiet na skoczni HS-98 najlepsza okazała się reprezentantka Słowenii Nika Kriznar. Natomiast wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Niemiec Lukas Wagner.

Punkty do klasyfikacji generalnej cyklu wywalczyły również pozostałe nasze skoczkinie. Lokatę w czołowej "10" zajęła dziewiąta Anna Twardosz, która lądowała dzisiaj na 89 i 86 metrze. Trzy pozycje za nią uplasowała się Kinga Rajda, która w pierwszym skoku uzyskała 89,5 metra, natomiast w drugiej serii skoczyła 84,5 metra. Natomiast czołową "30" w rywalizacji kobiet zamknęła ostatnia z Polek - Joanna Kil, która w pierwszej serii oddała skok na odległość 75,5 metra, natomiast w finale została zdyskwalifikowana za nieprzepisowym kombinezon.

Bardzo dobrze spisali się również nasi skoczkowie. Na miejscach w pierwszej "10" zawody zakończyli: siódmy Przemysław Kantyka (95,5 i 94,5 m) oraz ósmy Bartosz Czyż (95,5 i 94 m). Trzy lokaty za Czyżem, czyli na 11. pozycji uplasował się drugi po pierwszej serii Paweł Wąsek, który skakał dzisiaj 98 oraz 90 metrów. Punkty w niedzielnym konkursie wywalczył także 16. Stanisław Biela (96,5 i 86,5 m).

Poza czołową "30" znaleźli się: 32. Dominik Kastelik (97 i 86 m), 40. Kacper Juroszek (88,5 m). 53. Łukasz Bukowski (87 m), 55. Mateusz Rajda (85 m), 56. Damian Skupień (84 m) i 64. Karol Niemczyk (81 m).