Dwie wygrane Klemensa Murańki na rozpoczęcie sezonu.
 dodano: 8 Lipca 2017    (źródło: A. Kosman PZN/ A. Karczewska PZN)

Klemens Murańka doskonale rozpoczął letni sezon skoków, bowiem dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju.

Klemens Murańka świetnie rozpoczął sezon letnich startów w zawodach międzynarodowych, wygrywając pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kraju. Nasz reprezentant uzyskał 108 i 112 metrów, pokonując Słoweńca Mirana Zupancica (103 i 111,5 m) o 1,9 punktu. Skład podium uzupełnił Bor Pavlovcic ze Słowenii (106 i 111 m).

Pucharowe punkty wywalczyli także 20. Paweł Wąsek (108 i 104 m) i 29. Aleksander Zniszczoł (104 i 97,5 m). Bartosz Czyż (100 m) był 35., a Przemysław Kantyka (98,5 m) zajął 40. miejsce.

W ten weekend w słoweńskim Kranju skoczkowie narciarscy zainaugurowali sezon startów w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Znakomicie na obiekcie HS-109 zaprezentował się Klemens Murańka, który zdominował obydwa konkursy. Po piątkowym triumfie, Polak okazał się również najlepszy w sobotę, wygrywając konkurs o ponad 11 punktów. Na drugim stopniu podium stanął Słoweniec Rok Justin, natomiast trzecie miejsce wywalczył Amerykanin Kevin Bickner.

Klemens Murańka zdominował rywalizację w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju i pewnie wygrał obydwa konkursy. W sobotnich zawodach podopieczny Radka Żidka dwukrotnie oddał skok na odległość 108,5 metra i tym samym o 11,3 punktu pokonał reprezentanta gospodarzy - Roka Justina (107,5 i 108,5 m). Tuż za najlepszą dwójką uplasował się Amerykanin Kevin Bickner, który w pierwszym skoku uzyskał 106 metrów, a w drugim wylądował na 115 metrze.

Dobry wynik w Kranju osiągnął również Przemysław Kantyka, który po skokach na odległość 108 oraz 105,5 metra uplasował się tuż za czołową "10", na 11. miejscu. W Kranju startowało również trzech innych naszych reprezentantów - Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek oraz Bartosz Czyż, który zajęli lokaty poza finałową "30". Zniszczoł uzyskał 102 metry i tym samym znalazł się na 37. miejscu. Trzy lokaty za nim uplasował się Wąsek, który skoczył 98.5 metra, natomiast Bartosz Czyż po skoku na odległość 95,5 metra zajął 50. pozycję.