START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Hokej
"Szarotki" wyszły na lód
 dodano: 2 Sierpnia 2017    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Hokeiści Podhala Nowy Targ we wtorek po raz pierwszy trenowali na lodzie. Do kadry dołączyli obcokrajowcy.


 - Zaczyna się najtrudniejszy moment treningu specjalistycznego. Jest to dla zawodników bardzo ciężki okres, ale niezbędny do tego by być fizycznie i motorycznie być przygotowanym do ligi – mówi trener Podhala, Marek Ziętara – Objętość i intensywności pracy będzie bardzo duża. W planach mamy treningi dwa razy dziennie na lodzie, plus do tego dochodził będzie trening ogólnorozwojowy – wyjaśnia opiekun „Szarotek”
 
Oprócz tych zawodników, którzy przepracowali okres przygotowań na „sucho”, do zespołu dołączyli pierwsi zakontraktowani obcokrajowcy Rosjanie Dmitrij Samarin i Siergiej Ogorodnikov oraz Łotysze Martins Raitums i Elvijs Bieazis. Na dniach spodziewany jest też przyjazd Amerykanina Jima Jorgensena. Ponadto trenuje z zespołem Białorusin Denis Dalidovicz, który walczy o kontrakt w nowotarskim klubie.
 
- Denis sam się do nas zgłosił. Ma kartę Polaka, więc nie zajmował by miejsca dla obcokrajowca. To też w jakimś stopniu przemawiało za tym by dać mu szansę, zwłaszcza, że to wciąż młody, perspektywiczny zawodnik, dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi. W przeszłości grał w młodzieżowych reprezentacjach Białorusi, a tam przypadkowi zawodnicy nie trafiają. Wiemy o jego perypetiach zdrowotnych. Jakiś czas temu borykał się z kontuzją. Nie robi z tego tajemnicy, ale też zapewnia, tera wszystko jest już w porządku. Na pewno jednak gdybyśmy podjęli w jego sprawię decyzję na tak, to za nim złożymy mu propozycję kontraktu, wykonamy specjalistyczne badania lekarskie by upewnić się, że z jego zdrowiem wszystko jest już w porządku – podkreśla Ziętara.
 
Potencjalny angaż Dalidowicza, zamknął by na ten moment kadrę zespołu na sezon 2017/2018, choć biorąc pod uwagę regulamin rozgrywek PHL, w drużynie jest jeszcze miejsce dla jednego obcokrajowca : - Myślę, że po jednym, dwóch meczach sparingowych podejmiemy decyzję w sprawie Denisa. Gdyby wywalczył sobie miejsce w drużynie, to raczej już nikogo szukać nie będziemy, zostawiając sobie jednocześnie możliwość wypełnienia tego miejsca w dalszej części sezonu. Gdyby jednak Denis nas nie przekonał, to byłoby dobrze żebyśmy jeszcze jednego zawodnika pozyskali już teraz, chociażby z racji tego, że w bilansie zysków i strat, w porównaniu z zeszłym sezonem, wciąż jesteśmy na minusie. Wszystko jednak zależy od tego czy pozwolą na to finanse, ale to już pytanie do pani prezes i pozostałych członków zarządu – zaznacza szkoleniowiec Podhala.
 
8 sierpnia meczem na własnym lodowisku ze słowacką drużyną Dukla Mihalovcei „Szarotki” rozpoczną serię meczów sparingowych. Łącznie ma być ich 8. – Trudno mówić o optymalnej liczbie sparingów. Niektórzy preferują ich mniej, niektórzy więcej. Osobiście uważam, że te 8 powinno wystarczyć, choć biorąc pod uwagę dużą ilość zmian jakie nastąpiły w kadrze, być może jeszcze jeden, dwa mecze kontrolne by nie zaszkodziły. – przyznaje Ziętara.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    363 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018