START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  

TZN Zakopane

     KS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
TOUR DE POLOGNE AMATORÓW 2017
 dodano: 3 Sierpnia 2017

 Już jutro  w Bukowinie Tatrzańskiej   wystartują amatorzy aby  w kolejnym Tour de Pologne Amatorów zmierzyć się z 58 km  dystansem na trasie pokonywanej przez profesjonalistów.


 Tour de Pologne Amatorów to impreza, która powstała z pasji do kolarstwa. Od początku istnienia, czyli od 2010 roku, towarzyszy Tour de Pologne UCI World Tour. W pierwszej edycji wystartowało 700 uczestników, dzisiaj na trasę rusza kilka razy więcej zawodników. Tour de Pologne Amatorów stał się jednym z największych i najbardziej prestiżowych wyścigów szosowych w Polsce. Pozwala uczestnikom pokonać rundę królewskiego etapu Tour de Pologne, czyli BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska. Na tej samej trasie, tego samego dnia, rywalizują później najlepsi zawodowi kolarze świata.
Tour de Pologne Amatorów to walka z samym sobą i rywalami na kultowych podjazdach, np. „Ścianie BUKOVINA” w Gliczarowie. Do tego uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, wyjątkową oprawę, wielkie gwiazdy i wspaniałą atmosferę. To impreza, bez której trudno wyobrazić sobie kalendarz prawdziwego fana kolarstwa.
 
PROGRAM WYŚCIGU

Dzień przed wyścigiem 3.08.2017

08:00 – 20:00 – zapisy w Biurze Zawodów (BUKOVINA Resort), wydawanie numerów startowych z chipami W dniu wyścigu 4.08.2017

07:00 – 9:00 – zapisy w Biurze Zawodów (BUKOVINA Resort), wydawanie numerów startowych z chipami

09:30 – ustawienie uczestników w sektorach

09:40 – start wyścigu

13:15 – zamknięcie trasy wyścigu dla wszystkich uczestników

15:40 – dekoracja

TDP AMATORÓW WSPIERA FUNDACJĘ RAK’N’ROLL
Tegoroczny wyścig zyskuje nowy, charytatywny wymiar. Tour de Pologne Amatorów 2017 wspiera fundację Rak’n’Roll Wygraj Życie.
Tour de Pologne Amatorów współpracował z Fundacją Rak’n’Roll Wygraj Życie także przed rokiem. Wówczas amatorzy z grupy kolarskiej WigRak przejechali trasę 73. Tour de Pologne na składanych rowerach. Celem wspólnej akcji była zbiórka funduszy na fundację, a także promocja profilaktyki raka jąder.
Także i w tym roku Tour de Pologne Amatorów zdecydował się wesprzeć Fundację Rak’n’Roll. Wspierającym może się czuć każdy uczestnik wyścigu, bo każdy opłacony pakiet startowy, to finansowe wsparcie działań fundacji.
 
WSPANIAŁE NAGRODY W TOUR DE POLOGNE AMATORÓW
Ekskluzywne zegarki Tissot, zestawy suplementów i odżywek Vitarade, stroje Quest z limitowanej edycji Tour de Pologne oraz koła Mavic – to wszystko nagrody dla najlepszych kolarzy w tegorocznym Tour de Pologne Amatorów.
Tour de Pologne Amatorów 2017 zbliża się wielkimi krokami. 4 sierpnia spotykamy się w BUKOVINA Resort, aby wspólnie przeżyć kolarską przygodę lata! Zapewniamy niepowtarzalną atmosferę, możliwość spotkania wielu gwiazd, a także nową, dłuższą trasę. A dla najlepszych wspaniałe nagrody.
Zwycięzcy w kategorii Mężczyźni Open i Kobiety Open otrzymają koła Mavic Ksyrium Elite z superlekkimi, szerokimi obręczami ISM 4D (waga bez ogumienia: 1550 g, opony 700×25: 210 g) od firmy Harfa-Harryson, strój Quest z limitowanej edycji Tour de Pologne oraz książkę Czesława Langa „Zawodowiec”
Trzej najlepsi zawodnicy w kategorii Mężczyźni Open otrzymają zegarek Tissot T-Race Cycling Tour de Pologne Special Edition 2017. Dla trzech pierwszych miejsc w kategorii Kobiety Open przewidziano zegarek Tissot Quickster Lady. Czołowe trójki w kategorii Mężczyźni i Kobiety Open dostaną również zestawy suplementów i odżywek Vitarade, które zapewnia firma Fitness Authority.
Najlepsza drużyna otrzyma 3 zegarki Tissot T-Race Cycling Tour de Pologne Special Edition 2017.
Wszystkie nagrody możecie zobaczyć tu: http://www.tourdepologneamatorow.pl/nagrody/
FRANCESCO MOSER NA STARCIE TOUR DE POLOGNE AMATORÓW
Rywalizacja z kimś takim, to nie lada gratka. Jeden z najlepszych włoskich kolarzy w historii Francesco Moser wystartuje w tegorocznym Tour de Pologne Amatorów. Wyśmienity czasowiec, specjalista od klasyków, trzykrotny triumfator Paryż – Roubaix, zwycięzca Giro d’Italia mistrz świata – lista sukcesów jest naprawdę imponująca.
Moser to także od lat wielki przyjaciel Czesława Langa, z którym w latach 80 rywalizował, a także jeździł w tych samych barwach. Ich przyjaźń i rywalizacja trwa do dziś. Dwa lata temu obaj ścigali się w Tour de Pologne Amatorów, a także w wyjątkowym wyścigu Tour de Pologne Challenge Trentino z metą na słynnej Passo Pordoi.
W tym roku Francesco Moser znów przyjedzie do Polski, aby sprawdzić nową trasę Tour de Pologne Amatorów. To także wielka szansa dla Was sprawdzenia się w peletonie z wielkimi mistrzami!
Jednym z gości specjalnych 74. Tour de Pologne będzie Brian Cookson. Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej gościł w Polsce także w ubiegłym roku podczas ostatniego etapu 73. Tour de Pologne w Krakowie. W tym roku przyjedzie do Polski na decydujące rozstrzygnięcia wyścigu, a sam wystartuje w Tour de Pologne Amatorów.
 
„Bardzo się cieszę, że w tym roku ponownie będę mógł z bliska oglądać ostatni etap Tour de Pologne, rywalizację dzieci w Nutella Mini Tour de Pologne i wystartować w Tour de Pologne Amatorów. Te trzy wydarzenia idealnie wpasowują się w misję Międzynarodowej Unii Kolarskiej, która polega na rozwoju kolarstwa we wszystkich formach, dostępnego dla wszystkich. Od rywalizacji zawodowców, poprzez rekreacyjną aktywność, środek transportu, a także zabawę. To czysta przyjemność widzieć jak rozwija się Tour de Pologne i kolarstwo w Polsce. Chciałbym podziękować organizatorom wyścigu za nieustanne wsparcie i poświęcenie dla kolarstwa” – mówi Prezydent UCI Brian Cookson.
 
„Jesteśmy dumni, że Brian Cookson będzie naszym gościem, zarówno jako obserwator Tour de Pologne, jak i uczestnik Tour de Pologne Amatorów. To będzie niezapomniany dzień – wyścig amatorów, decydujące rozstrzygnięcia w zawodowym peletonie, a wszystko to w przepięknym otoczeniu Bukowiny. Zarówno Tour de Pologne Amatorów, jak i Nutella Mini Tour de Pologne są dla nas niezwykle ważne. Te imprezy rozwijają się z roku na rok tak, jak rozwija się kolarska pasja wśród Polaków” – mówi Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang.
 

 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1264 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018