START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
  Halówka Open Z-ne
  Halówka Old-Boys Z-ne
  Halówka Czarny Dunajec
  Podhalańska A klasa
  Podh. I liga Juniorów
  Halówka Jabłonka
  Letnia Liga Czarny Dunajec
  Nowotarska Liga Amatorów
  Piłka różne
  V Liga Okręgowa
  IV Liga
  Nowotarska Piłka Halowa
  Halówka Czorsztyn
  Podhalańska Liga Piłki Halowej
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Piłka różne
Wiatr poskromił faworyta i zdobył puchar
 dodano: 7 Sierpnia 2017    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 W Łopusznej z udziałem czterech drużyn rozegrano finałowy Turniej Tegorocznej Edycji Pucharu Wójta Gminy Nowy Targ. Po raz trzeci w historii, jego zwycięzcą zostali gracze Wiatru Ludźmierz.


 Ten wynik to sporego kalibru niespodzianka, zważywszy na fakt, że faworyta upatrywano przede wszystkim w broniącej trofeum i najwyżej sklasyfikowanej w hierarchii ligowej spośród czwórki finalistów drużynie Huraganu Waksmund.
 
Ludźmierzanie wysoką dyspozycję zasygnalizowali już w półfinale, w którym ograli 4:0 ekipę Przełęczy Łopuszna, zdobywając wszystkie gole w drugiej połowie.
 
Niespodziewanych emocji dostarczył za to drugi półfinał. W nim Huragan mierzył się z Wierchami Lasek. Zaczęło się planowo, od gola Krystiana Dudka, który dał drużynie z Waksmunda prowadzenie. Wydawało się, że kolejne gole dla waksmundzian to tylko kwestia czasu, ale podopieczni Marcina Zubka już w ten sposób swojej przewagi udokumentować nie potrafili. Co więcej w końcówce, to ambitnie grającym graczom z Lasku udało się wyrównać, za sprawą celnej główki Marcina Plewy. Losy awansu do finału rozstrzygnęły się w rzutach karnych. W nich minimalnie lepszy był Huragan.
 
Finałowe spotkanie poprzedziło starcie o 3 miejsce, w którym Przełęcz po trafieniach Andrzeja Głowy i Marka Galika pokonała 2:0 Wierchy.
 
Finał mógł podobać się licznie zebranej publiczności. Piłkarsko stał na całkiem niezłym poziomie. Lepiej zaczął Wiatr, który był zdecydowanie bardziej przekonujący w swoich poczynaniach. Efekty tego nadeszły nieco po kwadransie gry. Paweł Luberda kapitalnie przymierzył z 25 metra i piłka wylądowała w samym „okienku” bramki Huraganu. Im mecz trwał dłużej tym rósł napór Huraganu. Waksmundzianie dopięli swego 8 minut przed końcem. Wyrównał głową Robert Mroszczak. W końcówce milo kilku szans z obu stron, wynik już zmianie nie uległ i by wyłonić zwycięzcę potrzebne były karne. W nich w głównej roli wystąpił Grzegorz Antolak. Bramkarz Wiatru obronił dwie „jedenastki” tym samym zapewniając triumf swojej drużynie.
 
 
 
- Na pewno niesmak pozostaje, ale tak to już jest, że niewykorzystane sytuacje zawsze się mszczą. Tak było w obu naszych meczach. W pierwszym przypadku w rzutach karnych szczęcie było jednak przy nas, w drugim już przy przeciwniku. Taka jest piłka. Cóż, pozostaje mi tylko pogratulować drużynie Wiatru zwycięstwa i zdobycia pucharu – ocenił trener Huraganu, Marcin Zubek
 
- Cieszymy się, szczególnie że raczej nikt na nas nie stawiał, zarówno w eliminacjach jak i turnieju finałowym. Naszą siłą jest kolektyw. Przede wszystkim na tym bazujemy, a za tym idą wyniki. Piłkarsko na pewno na tle Huraganu wyglądaliśmy gorzej i myślę, że gdyby ten mecz trwał jeszcze 10 minut dłużej, pewnie ten mecz byśmy przegrali, ale teraz to nie ma już żadnego znaczenia – podsumował grający trener Wiatru, Wojciech Siuta.
 
Puchary oraz czeki na ręce przedstawiciela każdej z drużyn podarował wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch. Przyznano również dwie nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Grzegorz Antolak (Wiatr), a zawodnikiem Szymon Waksmundzki (Huragan).
 
Półfinały:
 
Przełęcz Łopuszna – Wiatr Ludźmierz 0:4 (0:0):
 
Bramki: Słaboń, Żółtek, Krugiołka, Siuta.
 
Huragan Waksmund – Wierchy Lasek 1:1 (1:0) karne: 5:4
 
Bramki: Dudek – Plewa.
 
Mecz o 3 miejsce
 
Przełęcz – Wierchy 2:0 (1:0)
 
Bramki: Głowa, M. Galik
 
Finał:
 
Huragan – Wiatr 1:1 (0:1) karne: 2:4
 
Bramki: R. Mroszczak – Luberda.
 
Wiatr: Grzegorz Antolak. Łukasz Czaja, Tomasz Czaja, Maciej Fryźlewicz, Paweł Luberda, Marcin Strama, Mateusz Stopiak, Gabriel Szczęch, Robert Panek, Grzegorz Panek, Maciej Targosz, Jakub Zubek, Krystian Jaworski, Michał Żółtek, Wojciech Siuta, Bartłomiej Słaboń, Robert Kotas, Paweł Górz.
 
Huragan: Grzegorz Brynas, Mateusz Cyrwus, Maciej Handzel, Bartłomiej Handzel, Jakub Mroszczak, Marcin Budziak, Radosław Antolak, Daniel Mikoś, Bartłomiej Mroszczak, Marcin Bednarczyk, Krystian Dudek, Szymon Waksmundzki, Bernard Wietrzyk, Robert Mroszczak, Tomasz Ligienza, Szczepan Waksmundzki, Andrzej Szczygieł.
 
Przełęcz: Bartłomiej Ambroż, Łukasz Ambroż, Bartosz Chowaniec, Witold Chowaniec, Michał Drożdż, Przemysław Chowaniec, Paweł Galik, Marek Galik, Kamil Chowaniec, Andrzej Głowa, Piotr Kamoń, Paweł Maciasz, Szymon Chowaniec, Marcin Hryc, Paweł Florczyk, Łukasz Wincek.
 
Wierchy: Marcin Jaróg, Marcin Plewa, Adam Antolak, Seweryn Trzoniec, Jakub Bocheński, Robert Nykaza, Bartłomiej Gał, Mateusz Włodarczyk, Marcin Gał, Marcin Folwarski, Marcin Duda, Maksymilian Truty, Robert Dyziak, Grdzegorz Plewa, Tadeusz Pudzisz.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    270 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018