FIS GP w Courchevel: Kubacki po raz trzeci najlepszy!
 dodano: 13 Sierpnia 2017    (źródło: A.Karczewska PZN)

Tego lata nie ma mocnych na Dawida Kubackiego, który do tej pory jest niepokonany w zawodach FIS Grand Prix 2017. W Courchevel Polak w pięknym stylu odniósł trzecie zwycięstwo w konkursach tego cyklu, uzyskując 133,5 oraz 127 metrów. Na drugim stopniu podium stanął kolejny z biało-czerwonych - Maciej Kot, który po skokach na odległość 130,5 oraz 128,5 metra uplasował się 8,2 punktu za Kubackim. Trzecie miejsce we francuskim Courchevel wywalczyło dwóch skoczków narciarskich - Czech Roman Koudelka i Rosjanin Denis Kornilov.

Znakomicie tegoroczne zawody FIS Grand Prix w skokach narciarskich układają się dla polskiej reprezentacji, która zdominowała rywalizację w letnich konkursach. Do tej pory trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Dawid Kubacki, który odniósł zwycięstwo najpierw w Wiśle, a następnie w Hinterzarten oraz teraz w Courchevel. W każdym konkursie FIS Grand Prix 2017 na podium zawodów znajdowało się dwóch polskich skoczków. Tym razem obok Dawida Kubackiego stanął Maciej Kot.

Bardzo dobry występ ma za sobą również Piotr Żyła, który po skokach na odległość 124 oraz 128 metrów wywalczył w sobotnim konkursie szóste miejsce. Zawody w czołowej "10" ukończył również Stefan Hula, który skakał odpowiednio 128 oraz 126,5 i zajął dziewiątą pozycję. Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej zdobyli również: 14. Kamil Stoch (120,5 oraz 125 m) i 28. Jakub Wolny (121,5 i 119 m).

Po konkursie w Courchevel Dawid Kubacki umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu FIS Grand Prix 2017 i ma na swoim koncie 300 punktów. 90 punktów mniej wywalczył do tej pory Maciej Kot, który plasuje się na drugim miejscu. Trzecią lokatę w "generalce" zajmuje Niemiec Stephan Leyhe, który zdobył 154 punkty.

Podopieczni Stefana Horngachera zdominowali również rywalizację w Pucharze Narodów. Polacy z sumą 1218 punktów są liderami tego rankingu. Na drugim miejscu znajdują się Niemcy, którzy zgromadzili dotychczas 631 punktów, natomiast trzecia pozycję zajmują Norwegowie którzy mają na swoim koncie 600 punktów.