START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  

TZN Zakopane

     KS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
NOWA ODSŁONA WIELKIEGO FINAŁU MARATONÓW MTB W KWIDZYNIE
 dodano: 22 Września 2017    (źródło: Lang Team fot. Szymon Gruchalski)

 Wielki finał Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych MTB tradycyjnie odbędzie się w Kwidzynie. 30 września poznamy najlepszych zawodników sezonu we wszystkich kategoriach, a także zwycięzców Pucharu Polski. Nowością będzie wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Szukamy kolarskich talentów”. Dzień wcześniej, także w Kwidzynie, zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski MTB szkółek kolarskich.


 W tym roku Kwidzyn, malownicza stolica Dolnego Powiśla, aż na dwa dni stanie się stolicą kolarstwa górskiego. Wszystko za sprawą nowych imprez, które będą rozgrywane przy okazji Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych. W piątek 29 września zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski MTB szkółek kolarskich, a 30 września, w ramach wielkiego finału odbędzie się wyścig o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. „Idea jest taka, aby dzieci i młodzież miały okazję do rywalizacji MTB w wyjątkowych warunkach, w obecności najlepszych zawodowców i w niepowtarzalnej atmosferze. A to właśnie cechy charakterystyczne finału Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych. Poprzez tę inicjatywę chcemy jeszcze bardziej pobudzić młode pokolenie do aktywności fizycznej, pokazać im piękno rowerowej rywalizacji i umożliwić przeżycie wspaniałej przygody” – mówi dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang. „Szukamy nowych talentów” to hasło przyświecające wyścigowi, w którym szansę startu będą mieli młodzi zawodnicy z roczników 2002-2007. Nowa inicjatywa ma na celu wyłowienie utalentowanych zawodników MTB, którzy w przyszłości mogą stać się reprezentantami Polski. Wyścig będzie organizowany przez Klub Sportowy „Lider” we współpracy z Lang Team, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz pod patronatem Polskiego Związku Kolarskiego.
 
Kwidzyn może się więc spodziewać prawdziwego najazdu kolarzy i miłośników rowerów. Jedni walczą o puchar, celem innych będzie wspaniała zabawa na Paradzie Rodzinnej, w Kwidzynie także poznamy najważniejsze rozstrzygnięcia Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych. Trasa ostatniego w tym sezonie maratonu jest niezwykle ciekawa i wymagająca. „Zawodnicy będą walczyć głównie na leśnych drogach. Częściowo trasa przebiega przez asfalty, szutry i drogi polne. Jest sporo podjazdów, niezbyt długich, ale miejscami trudnych technicznie. W przypadku opadów przeszkodą może być błoto, trzeba się liczyć także z zasłaniającymi drogę liśćmi” – mówi Lech Piasecki z Lang Teamu. Dystans Mini liczy 42 kilometry, Medio 64, a Grand Fondo aż 87 kilometrów. Trasy dobrze znane i lubiane także przez miejscowych kolarzy. „Doczekaliśmy się w Kwidzynie kilku grup kolarskich oraz wielu kolarzy szosowych i przełajowych, którzy promują nasze miasto na wielu sportowych arenach. Wierzę, że pod tym sukcesem naszego miasta kamień węgielny podłożył Czesław Lang, z którym imprezy rowerowe organizujemy już od blisko dwóch dekad.” – mówi burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak. 
 
W Kwidzynie rywalizacji o triumf w końcowej klasyfikacji Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych będzie towarzyszyła także walka o Puchar Polski. Jak zawsze w okolicach 10 kilometra usytuowana będzie Premia Shimano.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    776 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018