WYSOKA WYGRANA WISŁY NA KONIEC RUNDY MLM
 dodano: 9 Listopada 2017    (źródło: M.Rafacz AP Wisła Czarny Dunajec)

W dwóch ostatnich spotkaniach młodziki AP Wisła Czarny Dunajec podejmowały na własnym stadionie Unię Tarnów i Bronowiankę Kraków a wygrana gwarantowała pozostanie w pierwszej ósemce MLM.

W pierwszym spotkaniu Wisła prowadziła wyrównaną grę w środku pola, szybko dochodząc do sytuacji sam na sam jednak Tomasz Wilkowski nie trafił w bramkę. Zemściło się to w 12 minucie kiedy to bramkarz Wisły odbił piłkę przed siebie i Mikołaj Olchawa przy biernej postawie obrony wpakował piłkę z najbliższej odległości. Sześć minut po przerwie kolejny cios, klasyczna strata Miłosza Fudali w środku pola i sytuacja Wisły była coraz gorsza. Gospodarze rzucili się do ataku, jednak stracili kolejnego gola i w słabym stylu przegrali całe spotkanie.

W ostatnim zaległym spotkaniu z Bronowianką Kraków Wiślacy ponownie szybko stracili bramkę, kiedy to w 9 minucie po starcie obrońcy prowadzenie objęli goście. W 13 minucie podopieczni trenera Pawła Batkiewicz wyrównali podanie Stopki świetnie wykończył Klimowski. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie, ale w świetnej sytuacji uderzył w bramkarza. W 15 minucie kolejna strata w defensywie gospodarzy i zawodnik Bronowianki pięknym strzałem podwyższył prowadzenie. Wiślacy wyrównali w 22 minucie po pięknym rozegraniu Kapłona z Wilkowskim ten drugi atomowym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Bronowianki. Do przerwy 2-2. Gospodarze po zmianie stron szybko wyszli na prowadzenie Wilkowski świetnie dograł do Stopki i ten pewnie wykończył uderzeniem z pierwszej piłki. W 42 minucie przytomne zagranie Lisa i Stopka z dużym spokojem zamienia sytuację sam na sam z bramkarzem na gola. Minutę później bramkarz wypuścił piłkę z rąk po uderzeniu Fudali jednak Wilkowski z najbliższej odległości nie trafił w bramkę. W 47 minucie M. Fudala uderzył z dystansu bramkarz sparował piłkę na słupek a Wilkowski z najbliższej odległości trafił w bramkarza. Minutę później Wilkowski świetnie zgrał głową do Fudali ten jednak uderzył zbyt lekko i bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. W 48 minucie szybka kontra Wisły Stopka świetnie dograł do Wilkowskiego i ten z pierwszej piłki precyzyjnym uderzeniem zmieścił piłkę w siatce. W końcówce prowadzenie mógł podwyższyć Lis jednak uderzył niecelnie. Wisła pokazała charakter i pewnie wygrała.

"... Z Unią zagraliśmy bardzo słabo, mecz źle się ułożył, nie wykorzystaliśmy sytuacji sam na sam po czym tracimy przypadkową bramkę i musieliśmy gonić wynik narażając się na kontry rywala. Myślę, że stawka meczu przytłoczyła zawodników, tym bardziej była to dla nich cenna lekcja. Dlatego chcieliśmy w meczu z Bronowianką pokazać, że potrafimy grać do przodu, stąd ofensywne ustawienie i przesunięcie Oskara do linii pomocy, który świetnie sprawdził się w nowej roli. Dwa fatalne błędy w obronie i musieliśmy gonić wynik, dlatego padło kilka mocnych słów, aby chłopaki wrócili do meczu. Druga połowa to nasza dominacja i zasłużone zwycięstwo. Wprawdzie zabrakło nam 3 punktów do czołowej ósemki, gdzie ostatecznie pozostaną Wadowice od których byliśmy lepsi w bezpośrednim pojedynku, jednak przy tych problemach kadrowych myślę, że rundę należy uznać za udaną, pewnie utrzymaliśmy się w MLM do ostatnie kolejki pozostając w grze o czołowa ósemkę, zanotowaliśmy 3 remisy z zespołami z pierwszej piątki, przed nami jeszcze dużo pracy przed kolejną rundą..." trener Paweł Batkiewicz

A.P. Wisła Czarny Dunajec - Unia Tarnów 0-3

A.P. Wisła Czarny Dunajec - Bronowianka Kraków 5-2

bramki dla Wisły: Klimowski, Kapłon, 2x Stopka, Wilkowski