START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  

TZN Zakopane

     KS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

LOTOS CUP
LOTOS Cup 2018: W drugiej edycji walczyli w Zakopanem
 dodano: 12 Lutego 2018    (źródło: A.Karczewska PZN)

 W pięknej, zimowej scenerii skoczkinie oraz skoczkowie narciarscy rywalizowali podczas drugiej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, która rozegrana została na obiektach w Zakopanem. W sobotę najwięcej złotych medali wywalczyli reprezentanci klubu AZS Zakopane, którzy triumfowali w kategoriach: Młodziczki, Juniorki oraz Senior. 
  W galerii fotoreportaż 


 Po raz pierwszy w karierze na najwyższym stopniu podium stanęła Marcelina Bełtowska z zakopiańskiego AZS-u, która w sobotę skakała najdalej. Podopieczna Jakuba Kota uzyskała odpowiednio 31,5 oraz 30 metrów i drugą Wiktorię Przybyłę (SS-R LZS Sokół Szczyrk) pokonała o nieco ponad 20 punktów. - Warunki były bardzo dobre i jestem bardzo szczęśliwa, że dwukrotnie udało mi się skoczyć co najmniej 30 metrów - mówi z uśmiechem na twarzy Marcelina Bełtowska. - Moje rywalki również dobrze skakały, ale na szczęście to ja byłam najlepsza i mogłam cieszyć się z tego zwycięstwa - dodaje. - W najbliższych tygodniach planujemy mocno tutaj trenować, aby pokonać w końcu granicę 35 metrów. A moim celem na resztę sezonu jest to, aby utrzymać pozycję liderki w klasyfikacji LOTOS Cup - podkreśla zwyciężczyni w kategorii Młodziczki. Podium uzupełniła Słowaczka Tamara Mesikova, która na obiekcie HS-35 uzyskała 27 oraz 29,5 metra. 
W Seniorach rywalizacje zdominowali reprezentanci zakopiańskiego AZS-u, którzy w komplecie stanęli na podium zawodów. Bezkonkurencyjny był Krzysztof Leja, który po skokach na odległość 131 oraz 128,5 metra o 13 punktów okazał się lepszy od Krzysztofa  Miętusa. - Moje skoki były naprawdę bardzo fajne. Ostatnio wróciłem z zawodów Pucharu Kontynentalnego, gdzie nie poszło mi najlepiej i musiałam spokojnie potrenować. Poprzez zmęczenie pojawiły się moje stare błędy i zaczęła być lekka obniżka formy - wyjaśnia Krzysztof Leja. - Spokojne trening zaowocowały. Skoki te może nie były jeszcze perfekcyjne, ale na pewno były dobre. Zwłaszcza ze skoku z pierwszej serii jestem zadowolony - dodaje. - Jeszcze mam problem z pozycją na rozbiegu, ale zapracowałem dobrze nogą i oddał próg. W drugiej serii brakło trochę energii, ale cieszę się z takiego małego zwycięstwa - podsumowuje Leja.
W Juniorze C drugie tej zimy zwycięstwo odniósł Krystian Zygmuntowicz. Reprezentant klubu LKS Poroniec Poronin zarówno w pierwszej, jak i drugiej serii skakał najlepiej (69 i 64,5 m) i tym samym o 6,4 punktu pokonał swojego najgroźniejszego rywala, czyli Mateusza Jarosza z TS Wisły Zakopane. - Podczas zawodów warunki były bardzo dobre, trochę jednak przeszkadzał padający do torów śnieg. Konkurencja była duża, najbardziej obawiałem się Mateusza Jarosza, ale na szczęście udało mi się go pokonać i powiększyć przewagę w klasyfikacji generalnej - ocenia swój start Zygmuntowicz. - Moim celem na ten sezon jest wygranie generalki w zawodach LOTOS Cup. Chciałbym również dobrze wystartować w Mistrzostwach Polski - opowiada podopieczny Andrzeja Gąsienicy. 
W pięknym stylu zwycięstwo na Wielkiej Krokwi w kategorii Junior B odniósł Szymon Pawłowski, który reprezentuje barwy klubu LKS Klimczok Bystra. Podopieczny Jarosława Koniora dwukrotnie skoczył 132,5 metra i sobotni konkurs wygrał z przewagą 28 punktów nad swoim klubowym kolegą Karolem Niemczykiem. - W głowie mam zawsze poukładaną wizję tego mojego dobrego skoku i staram się w każdym skoku tę wizję wykonywać. Czasami to wyjdzie, czasami nie, ale muszę przyznać, że oddałem dwa fajne, równe skoki i bardzo się cieszę z tego powodu - ocenia swój występ Szymon Pawłowski. - W Zakopanem nie startowało kilku chłopaków z kadry, czyli Kacper Juroszek i Tomek Pilch, ale pomimo to uważam, że konkurencja była duża. Zawody LOTOS Cup są dla mnie ważne, ale w tym sezonie chciałabym pokazać się również z dobrej strony w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i mam nadzieję, że to wyjdzie - podsumowuje Pawłowski. Obok nich na podium stanął Kacper Stosel z zakopiańskiego AZS-u. 
 
Swoją dominację w kategorii Juniorki potwierdziła Joanna Kil, która pewnie pokonała swoją koleżankę z klubu AZS Zakopane Joannę Kil oraz Nicolę Konderlę z WSS Wisła.
Bezkonkurencyjny w Juniorze A okazał się również Dominik Kastelik z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, który dwukrotnie wylądował na 129 metrze. Obok niego na podium stanęli zawodnicy TS Wisły Zakopane - Damian Skupień oraz Dawid Jarząbek.
Nieco sensacyjnie rozstrzygnięcia miały miejsce w dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych wśród skoczków narciarskich. W Juniorze E poza podium znalazł się dotychczasowy lider - Kacper Jarząbek z TS Wisły Zakopane, który zajął dopiero szóste miejsce. Zwyciężył natomiast Wiktor Szozda z WSS Wisła, drugi był Tymoteusz Dyduch z LKS Klimczok Bystra, a na najniższym stopniu podium stanął Mikołaj Wantulok również z wiślańskiego klubu.
Medalu w sobotnich zawodach LOTOS Cup 2018 w Zakopanem nie zdobył również dominator konkursów w Szczyrku - Jan Rzadkosz. Skoczek z TS Wisły Zakopane ostatecznie ukończył zawody na piątej pozycji. Zwyciężył zawodnik z Kazachstanu Danil Vassiliev, srebro wywalczył Tymoteusz Amilkiewicz z AZS Zakopane, a brąz zdobył Klemens Joniak z klubu LKS Poroniec Poronin.
Najlepsi narciarze niedzielnych zawodów LOTOS Cup 2018:
Junior E
1. Wiktor Szozda (WSS Wisła)
2. Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane)
3. Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
Młodziczki
1. Marcelina Bełtowska (AZS Zakopane)
2. Tamara Mesikova (Słowacja)
3. Wiktoria Przybyła (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
Junior D
1. Danil Vassiliev (Kazachstan)
2. Klemens Joniak (LKS Poroniec Poronin)
3. Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane)
Junior C
1. Krystian Zygmuntowicz (LKS Poroniec Poronin)
2. Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)
3. Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice)
Juniorki
1. Joanna Kil (AZS Zakopane)
2. Joanna Szwab (AZS Zakopane)
3. Viktoria Sidlova (Słowacja)
Junior B
1. Karol Niemczyk (LKS Klimczok Bystra)
2. Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra)
3. Kacper Stosel (AZS Zakopane)
Juniora A
1. Dominik Kastelik (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
2. Damian Skupień (TS Wisła Zakopane)
3. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
 
Senior
1. Krzysztof Leja (AZS Zakopane)
2. Krzysztof Miętus (AZS Zakopane)
3. Andrzej Stękała (AZS Zakopane)
 
W Zakopanem kombinatorzy norwescy zainaugurowali VIII już w historii tego programu edycję zawodów LOTOS Cup. Na obiektach w zimowej stolicy Polski dwuboiści startowali w pięciu kategoriach wiekowych. 
Junior E
1. Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
2. Jakub Cieślar (WSS Wisła)
3. Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane)
Junior D
1. Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane)
2. Klemens Joniak (LKS Poroniec Poronin)
3. Jan Cudzich (TS Wisła Zakopane)
Junior C
1. Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)
2. Maciej Gąsienica-Ciaptak (AZS Zakopane)
3. Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice)
Junior B
1. Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra)
2. Maciej Zborowski (KS Chochołów)
3. Andrzej Szczechowicz (TS Wisła Zakopane)
 
Open
1. Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice)
2. Artur Wacławiak (UKS Sołtysianie Stare Bystre)
3. Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra)Pełne wyniki tutaj
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    655 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018