START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  

TZN Zakopane

     KS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biegi narciarskie
NPRBN w Ptaszkowej: W sobotę biegano klasykiem
 dodano: 12 Lutego 2018    (źródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotni poranek zawodniczki oraz zawodnicy rozpoczęli rywalizację w drugiej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, która rozgrywana była na trasach biegowych Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. W ramach tych zawodów reprezentanci biegów narciarskich walczyli na dystansach klasykiem w 10 kategoriach wiekowych. 
  W galerii fotoreportaż


 W Ptaszkowej panuje obecnie piękna zima, która umożliwiła rozegranie drugiej edycji NPRBN. Całą noc, aż do godzin porannych, organizatorzy pracowali, aby jak najlepiej przygotować trasy na weekendowe zmagania. 
 
Jako pierwsi do walki o medale przystąpili Seniorzy, wśród których bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Chowaniak z klubu UKS Regle Kościelisko. Na drugim stopniu podium stanął Kacper Antolec z KS AZS AWF Katowice, który do zwycięzcy stracił ponad 36 sekund. Trzecie miejsce wywalczył klubowy kolega Chowaniaka – Łukasz Kunc. 
 
Wśród Seniorek rywalizację zdominowała Urszula Łętocha z klubu LKS „MARKAM” Wiśniowa-Osieczany, która o ponad 23 sekundy pokonała Agatę Warło – reprezentującą klub NKS Trójwieś Beskidzka. Podium uzupełniła Katarzyna Stokfisz z KS AZS AWF Katowice. 
 
W Juniorze A dwa pierwsze miejsca wywalczyli narciarze z klubu KS Jedność Nowy Sącz. Zwyciężył Wiktor Czaja przed Maciejem Popieluchem. Brązowy medal zdobył natomiast Marek Welusz z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk. 
 
W kategorii Juniorka A najlepsza okazała się klubowa koleżanka Welusza – Klaudia Pytel, która zaledwie o 0,1 sekundy była lepsza od Klaudii Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna. Na najniższym stopniu podium stanęła Weronika Kaleta – zawodniczka klubu LKS „MARKAM” Wiśniowa-Osieczany. 
Złoty medal w kategorii Junior B zdobył Michał Boreczek z MKS Karkonosze, który o ponad pół minuty pokonał Grzegorza Zawadę z MKS Istebna. Na trzecim miejscu bieg ukończył reprezentant klubu KS Jedność Nowy Sącz – Dawid Damian. - Sobotni bieg był bardzo trudny. Widziałem jednak, że sporo obrabiam do innych zawodników, dlatego wiedziałem, że będzie to dobry bieg – mówi z uśmiechem na twarzy Michał Boreczek. – Zdecydowanie podbiegi były tutaj najcięższymi momentami. Są one strome i dosyć długie, jeden ma nawet około 1 km. Trasy tutaj w Ptaszkowej są bardzo wymagające, ale mi takie warunki odpowiadają – dodaje. – Ja jednak zdecydowanie lepiej czuję się na dystansach, dlatego jestem zadowolony z mojej dzisiejszej dyspozycji. Moja forma jest dobra, ale mam nadzieję, że będzie jeszcze lepsza, bo niedługo czeka nas Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – podkreśla zawodnik z Dolnego Śląska. 
 
W kategorii Juniorka B wysoko wygrała również Magdalena Kobielusz (SS-R LZS Sokół Szczyrk), która o prawie 40 sekund okazała się lepsza od Marceliny Wojtyły z klubu MKS Istebna. Brązowy medal w biegu na 5 km zdobyła Kamila Gruszka (NKS Trójwieś Beskidzka). - Myślę, że bieg w moim wykonaniu był w miarę dobry. Wiadomo, że jest jeszcze dużo aspektów, które muszę poprawić, ale myślę, że pobiegłam dobrze – ocenia zawody Magdalena Kobielusz. – Przede wszystkim muszę teraz popracować nad zjazdami, bo z nimi mam obecnie najwięcej problemów – dodaje. – Trasy na sobotni bieg były przygotowane idealnie. Nic dodać, nic ująć – podkreśla zawodniczka szczyrkowskiego klubu. – Zgodzę się z opiniami innych, że trasy tutaj w nowym ośrodku w Ptaszkowej są bardzo wymagające. Podbiegi są ostre, a zjazdy strome. Mnie jednak trasy te przypadły do gustu i bardzo dobrze mi się na nich biega – podsumowuje Kobielusz. 
 
W Juniorze C rywalizację zdominowali biegacze z klubu UKS Regle Kościelisko, którzy zgarnęli złoty i srebrny medal. Zwyciężył Robert Bułgara, natomiast drugi był Sebastian Bryja. Podium uzupełnił Łukasz Gazurek z klubu NKS Trójwieś Beskidzka.
 
W Juniorce C całe podium zajęły zawodniczki z Beskidów. Złoty medal wywalczyła Karolina Kohutova z klubu NKS Trójwieś Beskidzka. Tuż za nią uplasowała się jej klubowa koleżanka – Ewa Gazur. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Karolina Kukuczka z MKS Istebna.
 
Po raz pierwszy tej zimy w Narodowym Programie Rozwoju Biegów Narciarskich mieli okazję rywalizować młodzi sportowcy z kategorii Junior D oraz Juniorka D. Wśród biegaczy dwa pierwsze miejsca zdobyli narciarze z klubu MKS Karkonosze – Denis Gawlik oraz Jan Reizer. Trzecie miejsce zajął natomiast Artur Baczyński z UMKS Marklowice. 
 
Złotą medalistą w Juniorce D została Zuzanna Fujak z klubu NKS Trójwieś Beskidzka, która o prawie 24 sekunda pokonała Marię Jakubiec z LKS Klimczok Bystra. Podium uzupełniła Jolanta Jałowiczor z MKS Istebna. - Pierwszy raz miałam okazuję biegać tutaj w Ptaszkowej i muszę przyznać, że bardzo fajnie mi się biegło. Lubię takie ciężkie trasy – ocenia swój debiut na trasach w Ptaszkowej Zuzanna Fujak. - Najcięższe były tutaj podbiegi na samej górze, natomiast na zjazdach trudne były zakręty – dodaje. – Bałam się, że mogę przegrać tutaj z jedną koleżanką, ale na szczęście to ja byłam jednak najlepsza. Warunki były bardzo dobre. Narty miałam super przygotowane i w dodatku o wiele bardziej lubię klasyk, dlatego moje zwycięstwo nie było dla mnie niespodzianką – podsumowuje młoda biegaczka. 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    401 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018