START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  

TZN Zakopane

     KS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biegi narciarskie
NPRBN w Ptaszkowej: Walczyli o medale łyżwą
 dodano: 12 Lutego 2018    (źródło: A.Karczewska PZN)

 W niedzielę na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej narciarze w 10 kategoriach wiekowych walczyli o medale na dystansach rozgrywanych techniką dowolną. Biegi te zakończyły rywalizację w II edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, która w weekend odbywała się w nowoczesnym ośrodku narciarskim w Ptaszkowej.
  W galerii fotoreportaż


 W zimowej scenerii biegaczki oraz biegacze narciarscy rywalizowali w drugiej edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, która rozegrana została na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. W niedzielę emocji nie zabrakło i byliśmy świadkami intersującej walki o zwycięstwo w biegach dystansowych techniką dowolną. Jak podkreślają zawodnicy, trasy biegowe w nowopowstałym centrum narciarskim są bardzo wymagające i cechują je: strome podbiegi oraz ostre zakręty. 
 
W niedzielę najdłuższy dystans do pokonania mieli zawodnicy, którzy startowali w kategorii Senior oraz Junior A i walczyli w biegu na 15 km. Po sześciu okrążeniach najlepszym wśród Seniorów okazał się Kacper Antolec z KS AZS AWF Katowice, który o ponad 10 sekund pokonał Mateusza Chowaniaka z klubu UKS Regle Kościelisko. Brązowy medal zdobył klubowy kolega Chowaniaka – Łukasz Kunc. – Trasy były świetnie przygotowane. Poza tym są wymagające, dlatego spokojnie można tutaj zorganizować zawody krajowe, jak i międzynarodowe – stwierdza Kacper Antolec. – Swój bieg ocenię jako dobry. Od samego początku biegłem swoim tempem i prowadziłem od początku do końca – dodaje mieszkaniec Obidowej. – W sobotę miałem dużo słabszą jazdę z góry i właśnie tutaj na zjazdach inni zawodnicy mnie wyprzedzali. Dzisiaj nie popełniłem tego samego błędu, dlatego też wygrałem – dodaje. – Zjazdy tutaj są naprawdę wymagające, jednak jeśli ktoś myśli o zwycięstwie, to nie może się zatrzymywać, tylko musi przejść płynnie te zakręty – zaznacza Antolec. 
 
Na tym samym dystansie rywalizację w Juniorze A zdominowali reprezentanci klubu KS Jedność Nowy Sącz, którzy zgarnęli dwa pierwsze miejsca na podium. Bezkonkurencyjny był Maciej Popieluch, który o prawie 56 sekund był lepszy od Wiktora Czai. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Bachleda z KS Obidowiec Obidowa. 
 
Najlepszą Seniorką tego dnia była Agata Warło, która reprezentuje barwy klubu NKS Trójwieś Beskidzka. Drugie miejsce w biegu na 10 km stylem dowolnym wywalczyła Andżelika Szyszka z klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Jako trzecia linię mety przekroczyła Katarzyna Stokfisz z KS AZS AWF Katowice. 
 
W Juniorce A złoty medal zdobyła Klaudia Kołodziej z klubu LKS Witów Ski Mszana Górna, która na dystansie 10 km o prawie 10 sekund pokonała Weronikę Kaletę w LKS „Markam” Wiśniowa-Osieczany. Obok nich na podium stanęła Natalia Bury z WSS Wisła. – Ptaszkowa, jeżeli chodzi o obiekt, to wygląda super. Trasa jest wymagająca. Dawno w Polsce nie było takich trudnych zjazdów i długich podbiegów – opowiada o ośrodku w Ptaszkowej Klaudia Kołodziej. - Pierwszy start, czyli bieg na dystansie klasykiem oceniam jako dobry. Po swoim biegu myślałam, że wygrałam, ale później okazało się, że jednak jestem druga. Tak więc gratuluję zwycięstwa Klaudii Pytel. Sobotnia trasa była szybka i bardzo się cieszę, że moje narty szybko jechały, jednak za to średnio trzymały – ocenia rywalizację klasykiem. – Natomiast w niedzielę był to dla mnie bardzo udany bieg. Chociaż muszę powiedzieć, że na drugim kole miałam kryzys. Styl łyżwowy wymagał więcej pracy, ale nie poddałam się, dzięki swojej ciężkiej pracy przez cały sezon, a także dzięki trenerowi Jaroszowi oraz kibicom, którzy we mnie wierzą. Bardzo się cieszę, że wystartowałam z przeciwnikami z Polski i ten bieg zaliczam do udanych – podsumowuje Klaudia Kołodziej.  
 
Następnie do walki w biegu na 10 km stylem dowolnym przystąpili zawodnicy z kategorii Junior B. Zwycięstwo odniósł Dawid Damian z klubu KS Jedność Nowy Sącz, który okazał się lepszy od Michała Boreczka z klubu MKS Karkonosze. Natomiast trzecie miejsce zajął Jan Żółkiewski z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. 
 
W Juniorce B rywalki zdeklasowała Magdalena Kobielusz. Reprezentantka klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk w ekspresowym tempie pokonała dystans 7,5 km łyżwą i nad drugą Marceliną Wojtyłą z MKS Istebna, miała blisko dwie minuty przewagi. Podobnie jak u mężczyzn - brązowy medal wywalczyła zawodniczka klubu z Tomaszowa Lubelskiego – Magdalena Kuśmierz. 
 
W Juniorze C złoty medal na 5 km wywalczył Robert Bugara z klubu UKS Regle Kościelisko natomiast trzecie miejsce zajął jego klubowy kolega – Sebastian Bryja. Pomiędzy nimi na podium stanął Artur Bożek z LKS Klimczok Bystra. 
 
Najbardziej zacięta walka miała miejsce w kategorii Juniorka C, gdzie drugą biegaczkę od pierwszej dzieliło zaledwie 0,6 sekundy. Należy dodać, że niemalże identyczny czas biegu na 5 km uzyskały reprezentantki klubu NKS Trójwieś Beskidzka. Zwyciężyła Ewa Gazur, natomiast na drugiej pozycji zawody ukończyła Karolina Kohutova. Podium uzupełniła Hanna Popko z klubu UKS Hubal Białystok. 
 
Wśród najmłodszych narciarzy zwycięstwo na dystansie 3,4 km techniką dowolną odniósł Artur Baczyński z UMKS Marklowice. Ponad 22 sekundy za nim uplasował się Szymon Bełz z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Natomiast brązowy medal w tej kategorii wywalczył Michał Okniński z UKS Rawa Siedlce. 
 
Zmagania w drugiej edycji NPRBN zakończyły Juniorki D wśród których na najwyższym stopniu podium stanęła Daria Szkurat z WKS Zakopane. Druga była Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra, a trzecie miejsce zajęła Jolanta Jałowiczor z MKS Istebna. 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    412 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018