W styczniu rozegrano pierwszy z serii turniejów dla szkół podstawowych w ramach XVII Mistrzostw Zakopanego Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej. W sali sportowej przy ul Chramcówki zagrały klasy 2 i młodsze z czterech zakopiańskich szkół podstawowych SP 2, SP 4, SP 5 i SP 9, systemem „każdy z każdym”, rozegrano sześć spotkań.
W galerii fotoreportaż
Po rozegraniu wszystkich meczów Mistrzostwo Zakopanego klas 2 w halówce wywalczyła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zakopanem, wicemistrzami zostali chłopcy z SP 5, trzecie miejsce i brązowy medal zdobyli zawodnicy z SP 4. Reprezentanci SP 9 zakończyli turniej na czwartej pozycji.
Spośród grających wyłoniono również:
najlepszego piłkarza Marcin Galica /SP 4/
najlepszego bramkarza Jan Stoch /SP 5/
najlepszego technika Grzegorz Śliwiński /SP 9/
króla strzelców Adrian Mikulec /SP 2/ - 6 bramek w turnieju.
Seria turniejów odbywa się dzięki wsparciu MOSiR Zakopane. Głównym inicjatorem i organizatorem serii turniejów jest Janusz Wiercioch /UKS Dwójka/.
WYNIKI SPOTKAŃ
SP 4 - SP 5 0 : 0
bramki:
SP 4 ---
SP 5 ---
SP 2 - SP 9 6 : 1
bramki:
SP 2 Adrian Mikulec 3, Szymon Kulpa 1, Radosław Ruman 1, Stanisław Gąsienica Mracielnik 1
SP 9 Grzegorz Śliwiński 1
SP 4 - SP 2 0 : 3
bramki:
SP 4 ---
SP 2 Adrian Mikulec 2, Szymon Kulpa 1
SP 9 - SP 5 0 : 6
bramki:
SP 9 ---
SP 5 Mikołaj Staszel 3, Stanisław Sęk 2, Jan Sęk 1
SP 4 - SP 9 3 : 0
bramki:
SP 4 Marcin Galica 2, Piotr Słodyczka 1
SP 9 ---
SP 2 - SP 5 1 : 1
bramki:
SP 2 Adrian Mikulec 1,
SP 5 Mikołaj Staszel 1.
KOŃCOWA TABELA TURNIEJU
1. SP 2 3 7 10-2
2. SP 5 3 5 7-1
3. SP 4 3 4 3-3
4. SP 9 3 0 1-15
SKŁADY DRUŻYN
Szkoła Podstawowa nr 2
Klemens Oleś
Adrian Mikulec
Wojciech Stoch
Radosław Ruman
Szymon Kulpa
Romano Antowy
Stanisław Gąsienica Mracielnik
Michał Chorążewski
Wiktor Walczak
Ksawery Kardaś-Rogowiec
Zięder
Opiekun: Janusz Wiercioch
Szkoła Podstawowa nr 5
Stanisław Sęk
Jan Sęk
Mikołaj Staszel
Jan Stoch
Mateusz Bobak
Leon Szczęśniak
Oskar Iwicki
Piotr Bafia
Jakub Kozioł
Szymon Gąsienica
Szkoła Podstawowa nr 4
Marcin Galica
Jan Borysiuk
Jakub Gut-Misiaga
Sebastian Gil
Jan Bafia
Jakub Bafia
Dawid Stopka
Piotr Słodyczka
Jakub Łukaszczyk
Opiekun: Piotr Worwa
Szkoła Podstawowa nr 9
Grzegorz Śliwiński
Ziemowit Stańco
Kamil Gustab
Szymon Trebunia-Tutka
Maciej Strama
Opiekun: Hanna Kardaś-Wicher