W miniony weekend, w dniach 16-17 lutego 2018 roku na trasach biegowych w Tomaszowie Lubelskim odbyła się III edycja Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Tradycyjnie już pierwszego dnia zmagań biegacze oraz biegaczki walczyli na dystansach techniką klasyczną, natomiast w sobotę rozegrane zostały biegi stylem dowolnym. Po raz pierwszy tej zimy w zwodach NPRBN rywalizowali najmłodsi narciarze z kategorii Junior E oraz Juniorka E.
W galerii fotoreportaż
W piątek oraz w sobotę narciarze w 12 kategoriach wiekowych walczyli o dobre rezultaty w III edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, która tym razem rozegrana została w Tomaszowie Lubelskim. W tym miejscu tradycyjnie już zawody zakończyła uroczysta dekoracja najlepszych zawodniczek oraz zawodników, która miała miejsce w sobotnie popołudnie w Tomaszowskim Domu Kultury.
Laureaci piątkowych zawodów 16.02.2018
Seniorzy – 10 km C
1. Mateusz Chowaniak – UKS Regle Kościelisko
2. Łukasz Kunc – UKS Regle Kościelisko
3. Krzysztof Małkiński – UKS Hubal Białystok
Seniorki – 5 km C
1. Katarzyna Stokfisz – KS AZS AWF Katowice
2. Justyna Pradziad – UKS Regle Kościelisko
3. Andżelika Szyszka – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Junior A – 10 km C
1. Łukasz Bachleda – KS Obidowiec Obidowa
2. Krzysztof Puda – LKS Klimczok Bystra
3. Maciej Sas – KS Obidowiec Obidowa
Juniorka A – 5 km C
1. Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
2. Marta Kocemba – LKS Cerbud Ptaszkowa
3. Magdalena Janiak – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
Junior B – 7,5 km C
1. Dawid Damian – KS Jedność Nowy Sącz
2. Jan Żółkiewski – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
3. Michał Boreczek – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
Juniorka B – 5 km C
1. Magdalena Kobielusz – SS-R LZS Sokół Szczyrk
2. Marcelina Wojtyła – MKS Istebna
3. Magdalena Kuśmierz – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Junior C – 3 km C
1. Piotr Sobiczewski – UKS Rawa Siedlce
2. Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko
3. Artur Bożek – LKS Klimczok Bystra
Juniorka C – 3 km C
1. Karolina Kohutova – NKS Trójwieś Beskidzka
2. Ewa Gazur – NKS Trójwieś Beskidzka
3. Laura Legierska – NKS Trójwieś Beskidzka
Junior D – 2,5 km C
1. Denis Gawlik – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
2. Jan Reizer – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
3. Maciej Celej – UKS Regle Kościelisko
Juniorka D – 2,5 km C
1. Zuzanna Fujak – NKS Trójwieś Beskidzka
2. Daria Szkurat – WKS Zakopane
3. Jolanta Jałowiczor – MKS Istebna
Junior E – 2 km C
1. Jan Zwatrzko – UKS Regle Kościelisko
2. Antoni Żółkiewski – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
3. Kamil Winkler – UMKS Marklowice
Juniorka E – 2 km C
1. Laura Wantulok – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
2. Dominika Krajcer – UKS Rawa Siedlce
3. Kamila Haratyk – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Laureaci sobotnich zawodów 17.02.2018
Senior – 10 km F
1. Mateusz Chowaniak – UKS Regle Kościelisko
2. Łukasz Kunc – UKS Regle Kościelisko
3. Michał Lańda – AZS Zakopane
Seniorki – 5 km F
1. Andżelika Szyszka – MKS Halicz Ustrzyki Dolne
2. Justyna Pradziad – UKS Regle Kościelisko
3. Katarzyna Stokfisz – KS AZS AWF Katowice
Junior A – 10 km F
1. Łukasz Bachleda – KS Obidowiec Obidowa
2. Krzysztof Puda – LKS Klimczok Bystra
3. Tomasz Krawczyk – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Juniorka A – 5 km F
1. Weronika Kaleta – LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
2. Natalia Bury – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3. Marta Kocemba – LKS Cerbud Ptaszkowa
Junior B – 7,5 km F
1. Dawid Damian – KS Jedność Nowy Sącz
2. Jan Żółkiewski – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
3. Michał Boreczek – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra
Juniorka B – 5 km F
1. Marcelina Wojtyła – MKS Istebna
2. Magdalena Kuśmierz – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
3. Patrycja Karciarz – UKS „Dwójka” Biały Dunajec
Junior C – 5 km F
1. Bartosz Cielniak – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
2. Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko
3. Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka
Juniorka C – 5 km F
1. Irena Szkurat – WKS Zakopane
2. Ewa Gazur – NKS Trójwieś Beskidzka
3. Hanna Popko – UKS Hubal Białystok
Junior D – 2,5 km F
1. Kacper Baran – UKS Przy ZSMS w Zakopanem
2. Jakub Biskup – MUKS Podkarpacie Jedlicze
3. Jan Reizer – MKS Karkonosze Sporty Zimowe
Juniorka D – 2,5 km F
1. Daria Szkurat – WKS Zakopane
2. Maria Jakubiec – LKS Klimczok Bystra
3. Zuzanna Fujak – NKS Trójwieś Beskidzka
Junior E – 2,5 km F
1. Jan Zwatrzko – UKS Regle Kościelisko
2. Antoni Żółkiewski – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
3. Kamil Winkler – UMKS Marklowice
Juniorka E – 2,5 km F
1. Weronika Juzeluk – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
2. Laura Wantulok – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3. Karolina Chrószcz – UMKS Marklowice
Pełne wyniki wszystkich edycji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich oraz klasyfikacje generalne dostępne są na stronie PZN w zakładce BIEGI – NPRBN: http://pzn.pl/biegi-narciarskie/nprbn/sezon-20172018