LOTOS Cup 2018: Wyniki sobotnich zawodów.
 dodano: 24 Lutego 2018    (źródło: A.Karczewska PZN)

W sobotę, 24 lutego na kompleksie skoczni w Zakopanem rozegrane zostały drugie zawody III edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W ramach zawodów LOTOS Cup 2018 odbyły się również Mistrzostwa Polski Juniorów E, D, C oraz Młodziczek w skokach narciarskich.
 W galerii fotoreportaż A. Karczewskiej

W sobotę skoczkowie narciarscy zakończyli rywalizację w III edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, która rozegrana została na obiektach w Zakopanem. Zmagania skoczków w zimowej stolicy Polski podsumowała uroczysta dekoracja, która w sobotni wieczór odbyła się w auli Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

W zimowym i mroźnym Zakopanem podopieczni programu LOTOS Cup rywalizowali w drugim podczas tego weekendu konkursie skoków narciarskich. Zawody w zimowej stolicy Polski były pełne emocji, gdyż do walki o medale wkroczyło kilku nowych narciarzy. Przed finałową edycją LOTOS Cup 2018 zaszły również zmiany na czołowych miejscach w klasyfikacji generalnej cyklu w kliku kategoriach wiekowych.

Wspaniały dzień ma za sobą Wiktoria Przybyła z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, która po raz pierwszy w tym sezonie stanęła na najwyższym stopniu podium. – Dzisiejsze zawody były dla mnie wspaniałe. Myślę, że dałam z siebie wszystko i to zaprocentowało, bo wywalczyłam złoto – mówi z uśmiechem na twarzy 14-letnia mieszkanka Szczyrku. – Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tych zawodach i pokazać na co mnie stać. Podczas konkursu towarzyszyły mi wielkie emocje! Jestem z siebie bardzo zadowolona i oby tak dalej – dodaje Przybyła. Siostrzenica Stefana Huli w pierwszej serii wylądowała na 29 metrze, natomiast w finale skoczyła pół metra dalej i drugą Marcelinę

Bełtowską z zakopiańskiego AZS-u pokonała o prawie trzy punkty. Podium uzupełniła Tamara Mesikova ze Słowacji, która lądowała odpowiednio na 28 oraz 29 metrze.

Wiktoria Przybyła zdobyła również pierwszy w karierze złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek, które rozgrywane były podczas zawodów LOTOS Cup. – Nie spodziewałam się, że mogę wygrać tutaj Mistrzostwa Polski. To była dla mnie wspaniała niespodzianka! Muszę jednak przyznać, że moje skoki były tutaj naprawdę dobre, chociaż jest jeszcze kilka elementów, nad którymi muszę popracować – podsumowuje złota medalistka.

Passę zwycięstwo podtrzymał Wiktor Szozda, który czwarty raz z rzędu triumfował w rywalizacji Juniora E. Tym samym zawodnik WSS Wisła umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Udany weekend ma za sobą również Tymoteusz Dyduch z klubu LKS Klimczok Bystra. Podopieczny Jarosława Koniora dwukrotnie stanął na drugim stopniu podium. Brązowy medal w sobotnim konkursie wywalczył natomiast Klemens Staszel z KS Eve-nement Zakopane.

Na pozycję lidera w kategorii Junior D powrócił Jan Rzadkosz z TS Wisły Zakopane. W Juniorze C, dzięki dwóm pewnym zwycięstwom, liderem wspólnie z Krystianem Zygmuntowiczem został Mateusz Jarosz z TS Wisły Zakopane. Wśród Juniorek wygrała Joanna Szwab z AZS Zakopane, natomiast liderką cyklu pozostała jej klubowa koleżanka – Joanna Kil.

Emocji nie zabrakło również na Wielkiej Krokwi podczas rywalizacji najstarszych uczestników programu LOTOS Cup. W Juniorze B dwukrotnie triumfował kombinator norweski – Piotr Kudzia z klubu LKS Klimczok Bystra, który dzięki bardzo dobrym skokom objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Złoto w Juniorze A wywalczył Damian Skupień z TS Wisły Zakopane, natomiast wśród Seniorów najlepszy okazał się Aleksander Zniszczoł, który reprezentuje barwy klubu WSS Wisła.

Najlepsi zawodnicy sobotnich konkursów LOTOS Cup:

Junior E

1. Wiktor Szozda (WSS Wisła)

2. Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra)

3. Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane)

Młodziczki

1. Wiktoria Przybyła (SS-R LZS Sokół Szczyrk)