START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

LOTOS CUP
LOTOS Cup 2018: Dwuboiści zakończyli sezon na Magurce
 dodano: 5 Marca 2018    (źródło: A.Karczewska PZN)

 W blasku słońca i w zimowej scenerii na trasach biegowych na Magurce w Wilkowicach kombinatorzy norwescy zakończyli rywalizację w Narodowym Programie Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Ostatnie tej zimy zawody zdominowali reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane, którzy triumfowali w trzech z pięciu kategorii wiekowych - Kacper Jarząbek w Juniorze E, Mateusz Jarosz w Juniorze C oraz Andrzej Szczechowicz w Juniorze B.
  W galerii fotoreportaż 


 Finałowe zawody w kombinacji norweskiej były bardzo szczęśliwe dla Klemensa Joniaka, który po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium. - Uważam, że były to bardzo udane zawody dla mnie, a rywalizacja była bardzo zacięta, szczególnie na podbiegach. Trasa była bardzo dobrze przygotowana i mimo, że nie była ona zbyt łatwa, to przyjemnie mi się biegło - podkreśla podopieczny Andrzeja Gąsienicy. - Nie byłem pewien czy uda mi się utrzymać przewagę i wygrać zawody, ponieważ Tymoteusz Amilkiewicz bardzo dobrze biega. Ja natomiast lepiej czuję się na skoczni, chociaż w biegu również idzie mi dobrze - dodaje. - To było moje pierwsze zwycięstwo w LOTOS Cup i jestem z siebie bardzo zadowolony - podsumowuje Joniak.
 
Reprezentant klubu LKS Poroniec Poronin na trasę biegu wyruszył jako pierwszy i przewaga, którą wypracował na skoczni, wystarczyła mu do odniesienia zwycięstwa w niedzielnej rywalizacji. Cztery sekundy za nim linie mety przekroczył Tymoteusz Amilkiewicz z zakopiańskiego AZS-u, który tym samym przypieczętował triumf w klasyfikacji generalnej 
 
 
 
 
Juniora D. Brązowym medalistą został Jan Galica z klubu KS Eve-nement Zakopanem, dla którego był to pierwszy krążek w zawodach LOTOS Cup.
 
W Juniorze C nie miał sobie równych Mateusz Jarosz, który w pięknym stylu odniósł czwarty tej zimy triumf i z kompletem zwycięstw wygrał klasyfikację generalną LOTOS Cup w kombinacji norweskiej. - Finałową edycję ocenię jako bardzo dobrą, a wręcz wyśmienitą nie tylko dla mnie, ale pewnie też dla pozostałych uczestników. Skocznia była dobrze przygotowana, warunki również były ok. Po trasie biegowej spodziewałem się czegoś innego, ponieważ pierwszy raz miałem okazję tutaj startować. Była ona bardzo wymagająca pod tym względem, że były dwa długie podbiegi. Poza tym elementem była ona bardzo ok - ocenia obiekty finałowej edycji Jarosz. - Wydaje mi się, że była to najcięższa jak do tej pory trasa, na której rywalizowałem w zawodach LOTOS Cup - dodaje. 
 
Zawodnik TS Wisły Zakopane z dużą przewagą rozpoczął finałowe zawody i dzięki bardzo dobrej dyspozycji na trasie biegu, utrzymał ją i drugiego Macieja Gąsienicę-Ciaptaka z AZS Zakopane pokonał o ponad dwie minuty. Dobry bieg ma za sobą również Gąsienica-Ciaptak, który na drugie miejsce wskoczył z dziewiątego, które zajmował po skokach. Podium uzupełnił Adam Skupień, który reprezentuje barwy klubu LKS Poroniec Poronin.
 
Należy dodać, że Mateusz Jarosz wygrał również klasyfikację generalną w skokach w kategorii Junior C. - Przed sezonem nie spodziewałem się, że będzie tak dobrze w skokach. Liczyłem na miejsca w szóstce i myślałem, że to będzie wszystko, ale udało się dobrze postartować i zwyciężyć, także jestem bardzo zadowolony - mówi uśmiechnięty 16-latek.
 
Po raz pierwszy w karierze na najwyższym stopniu podium w zawodach LOTOS Cup stanął również Andrzej Szczechowicz. Kombinator norweski z TS Wisły Zakopane przez cały bieg współpracował wspólnie z Pawłem Twardoszem, który rywalizował w starszej kategorii wiekowej i ostatecznie razem przekroczyli linię mety. - Myślę, że trasa nie była trudna, jednak najgorszym momentem na trasie był ten długi podbieg - przyznaje Szczechowicz. - Finałowe zawody rozegrane zostały przy bardzo pięknej pogodzie, warunki były super i przez to też trasa była szybka - dodaje. - Przez cały bieg 
 
 
 
 
pracowałem z Pawłem i uczyłem się od starszego kolegi jak się zachować w danym miejscu na trasie. Można powiedzieć, że pomagaliśmy sobie wzajemnie. Po wczorajszej rywalizacji na skoczni rozmawialiśmy o biegu i przyjęliśmy taktykę, że pobiegniemy razem i będziemy sobie pomagać - podkreśla 18-latek. - Jestem szczęśliwy z dzisiejszego wyniku, ponieważ to było moje pierwsze zwycięstwo w zawodach LOTOS Cup i jestem z siebie bardzo zadowolony - podsumowuje Andrzej Szczechowicz. 
 
Srebrnym medalistą w Juniorze B został Piotr Kudzia z klubu LKS Klimczok Bystra, który tym samym przypieczętował swój sukces w klasyfikacji generalnej cyklu. Trzecie miejsce wywalczył natomiast Maciej Zborowski z KS Chochołów. 
 
 
Najlepsi dwuboiści finałowych zawodów LOTOS Cup 2018:
 
Junior E
1. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
2. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra
3. Rafał Rafacz - AZS Zakopane 
Junior D
1. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
2. Tymoteusz Amilkiewicz - AZS Zakopane
3. Jan Galica - KS Eve-nement Zakopane
Junior C
1. Mateusz Jarosz - TS Wisła Zakopane
2. Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane
3. Adam Skupień - LKS Poroniec Poronin
 
 
 
 
Junior B
1. Andrzej Szczechowicz - TS Wisła Zakopane
2. Piotr Kudzia - LKS Klimczok Bystra
3. Maciej Zborowski - KS Chochołów
Open
1. Paweł Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice
2. Artur Wacławiak - UKS Sołtysianie Stare Bystre
3. Kacper Konior - LKS Klimczok Bystra
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    854 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019