START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biegi narciarskie
MP w Jakuszycach: Rozdano medale w team sprincie!
 dodano: 25 Marca 2018    (źródło: A.Karczewska PZN)

 W sobotę na Polanie Jakuszyckiej rozegrana została piękna i pełna emocji walka o medale Mistrzostw Polski w sprincie drużynowym techniką dowolną. Tytuł mistrzowski wśród mężczyzn obronili reprezentanci klubu UKS Rawa Siedlce - Paweł Klisz oraz Maciej Staręga, którzy kolejny rok z rzędu stanęli na najwyższym stopniu podium. Natomiast wśród kobiet po złoto sięgnęły Sylwia Jaśkowiec oraz Urszula Łętocha z klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany.
 


 W blasku słońca rozgrywany był drugi dzień Mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Na Polanie Jakuszyckiej jako pierwsi do walki o medale w krajowym czempionacie przystąpili mężczyźni. Na początku sprintu drużynowego walka była bardzo wyrównana, jednak na ostatniej zmianie Maciej Staręga odskoczył Kamilowi Buremu i tym samym po raz kolejny z Pawłem Kliszem wywalczyli złoto mistrzostw Polski w tej konkurencji. - Dość wysoko zawiesili poprzeczkę chłopaki z Katowic i z Istebnej, ale wiedzieliśmy, że to będą dwie sztafety, które będą rywalizowały z nami o pierwsze miejsce. Na szczęście ja byłem jeszcze w dość dobrej dyspozycji, Paweł też bardzo dobrze utrzymał Dominika. Taktyka była taka, aby na końcu starać się oderwać od chłopaków i nam się to udało na ostatniej zmianie - opowiada Maciej Staręga. - Dzisiaj były trudniejsze warunki, bo tutaj w Jakuszycach było trochę więcej słonka, ten śnieg był wolniejszy, więc na pewno nie pomagało to w bieganiu. Trasa jednak była bardzo dobrze przygotowana, fajnie był ułożony profil i było gdzie się zmęczyć i pościgać. Zawody były bardzo fajne, przy pięknej pogodzie. Dla nas słoneczko nie jest zbyt dobre, ale dla kibiców na pewno było to plusem - dodaje obecnie najlepszy polski biegacz. - Czuć było dzisiaj zmęczenie po wczorajszym biegu na 30 km, nie ukrywam tego, ale zrealizowałem swoje cele. Miałem za zadanie utrzymać się na dwóch pierwszych zmianach w czołówce i ewentualnie na trzeciej zaatakować - podkreśla Paweł Klisz. - Nie miałem większego problemu utrzymać się za Dominikiem, zaatakowałem na finiszu, aby dać Mackowi jakąś przewagę. Trasa była fajna, taka idealna pod team sprinty - podsumowuje Klisz. 
 
Tytuł wicemistrzowski wraz z Kamilem Burym dla klubu MKS Istebna zdobył jego brat Dominik. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęli bracia Antolec - Jan i Kacper, którzy reprezentują barwy klubu KS AZS AWF Katowice.
 
Zdecydowanie najlepsze w rywalizacji kobiet były zawodniczki klubu LKS Markam Wiśniowa-Osieczany - Sylwia Jaśkowiec oraz Urszula Łętocha, które po dwóch latach znów sięgnęły po złoty medal w team sprincie. - Przede wszystkim ja się bardzo cieszę, bo naprawdę rywalizacja na dwóch pierwszych zmianach była bardzo wyrównana. Było mnóstwo pozytywnych emocji, było to piękne widowisko, dla tych którzy przyszli oglądać tutaj walkę w Mistrzostwach Polski i dla tych wszystkich pasjonatów biegów narciarskich - mówi z uśmiechem na twarzy Sylwia Jaśkowiec. - Gratulacje również dla naszej Pani trener, która podjęła takie ryzyko, bo na początku układ był inny. Ale wczoraj rozmawialiśmy o tym, że fajnie byłoby stworzyć jak najbardziej wyrównaną rywalizację i to była dobra decyzja. Ula świetnie się spisała, dała mi przewagę, którą do samego końca udało mi się wykorzystać na trzecim kole, a Ulka na swojej trzeciej zmianie postawiła kropkę nad i - dodaje Jaśkowiec. - Pierwsze koło ruszyłyśmy bardzo mocno, bo Kasia dobrze biegła. Była to też walka sprzętowa, bo widać było, że dziewczynom bardzo dobrze idą narty i są pod tym względem w lepszej dyspozycji. Ale fajnie, że na drugim kole udało mi się wypracować przewagę. Pierwsza część była spokojniejsza w moim wykonaniu, a następnie zaatakowałam na podbiegu - opowiada Urszula Łętocha. - Na ostatniej zmianie Sylwia dała maksimum swoich możliwości, a ja utrzymałam tą przewagę i bezpiecznie dowiozłam ją do mety, abyśmy z Sylwią mogły cieszyć się ze zwycięstwa - podsumowuje Łętocha. 
 
Wicemistrzostwo Polski wywalczyły reprezentantki KS AZS AWF Katowice - Justyna Kowalczyk i Katarzyna Stokfisz. Natomiast brązowymi medalistkami zostały młode biegaczki z klubu MKS Istebna - Marcelina Wojtyła i Eliza Rucka.
 
Najlepsze drużyny w team sprincie kobiet:
Sylwia Jaśkowiec i Urszula Łętocha - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany 
Justyna Kowalczyk i Katarzyna Stokfisz - KS AZS AWF Katowice
Marcelina Wojtyła i Eliza Rucka - MKS Istebna
Luiza Motyka i Andżelika Szyszka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Klaudia Pytel i Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
Justyna Pradziad i Catherine Spierenburg - UKS Regle Kościelisko
 
Najlepsze drużyny w team sprincie mężczyzn: 
Paweł Klisz i Maciej Staręga - UKS Rawa Siedlce
Dominik Bury i Kamil Bury - MKS Istebna
Jan Antolec i Kacper Antolec - KS AZS AWF Katowice
Bartłomiej Rucki i Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka
Michał Boreczek i Michał Skowron - MKS Karkonosze Sporty Zimowej Jelenia Góra
Mateusz Chowaniak i Łukasz Kunc - UKS Regle Kościelisko
 
Źródło: Anna Karczewska / PZN
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    672 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019