START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
W niecałe dwie minuty przez Goryczkową – No Limit Kasprowy 2018
 dodano: 27 Marca 2018    (źródło: No Limit)

W tę sobotę nie zabrakło sportowych emocji na Kasprowym Wierchu. Reprezentanci Polski z tegorocznej olimpiady i paraolimpiady

w Pjongczang, zawodowi narciarze i amatorzy, młodzież oraz seniorzy – 288 osób stanęło do rywalizacji w największych zawodach narciarskich w Polsce. Najlepszy wynik na rekordowo długiej trasie uzyskał Andrzej Dziedzic (1 minuta, 37 sekund).


 


To były mistrzowskie zmagania na najwyższym poziomie! Z gigantami narciarstwa alpejskiego z Pjongczang - Michałem Kłusakiem, Weroniką Bielą, Aleksandrą Król Igorem Sikorskim i Oskarem Kwiatkowskim zmierzyli się amatorzy szybkich zjazdów. Najlepszy czas zawodów w 3 edycji No Limit Kasprowy uzyskał Andrzej Dziedzic. Udało mu się w 1 min i 37 s. pokonać prawie trzykilometrową trasę z 52 bramkami. Rekordowa prędkość tego zawodnika mogła przekroczyć 115 km/h. 
Najszybciej z kobiet pojechała Hanna Miśniakiewicz, (1 min 42 s.). Zwycięzcą klasyfikacji „z  przelicznikiem”, uwzględniającej wiek i płeć zawodników, został Wojciech Gajewski (1 min 44 s., czas „z przelicznikiem” 01:31,54). 

Najszybszymi snowboardzistami w tej edycji byli Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król.
W kategorii monoski, w której rywalizowały osoby niepełnosprawne, wygrał tegoroczny olimpijczyk – Igor Sikorski, brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczang., W zawodach wzięło udział jeszcze pięciu innych niepełnosprawnych narciarzy. Wszyscy z nich wykazali się ogromną siłą ducha i wzbudzili podziw wśród publiczności. 

Emocje nie osłabły również przy rywalizacji drużynowej, do której przystąpiły 22 drużyny. Wygrał team "No Limit" w składzie Małgorzata Tlałka-Długosz, Aleksandra Król, Wojciech Gajewski i Andrzej Dziedzic.
- Cieszymy się, że Kasprowy Wierch w jednym czasie gościł tylu znakomitych narciarzy i snowboardzistów. Jak widać sport łączy nie tylko miłośników danej dyscypliny, ale również pokolenia, gdyż najstarszy Kazimierz Zubek miał 79 lat, a najstarsza uczestniczka zawodów Ludwika Marczułajtis – 78. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się tego wyzwania – mówi Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych. 

- To była najdłuższa trasa z dotychczasowych edycji. Miała stromy początek i kilka bardzo ostrych zakrętów. Cały slalom gigant był zaplanowany w taki sposób, aby uczestnicy mogli osiągnąć jak największe prędkości. Ta konkurencja wymagała bardzo dużej koncentracji i wysokich umiejętności narciarskich. Najszybsi jechali momentami z piorunującą prędkością około 115 km/h – mówi Marcin Blauth z firmy No Limit.

Trójka najszybszych zawodników przez najbliższe trzy miesiące będzie mogła testować luksusowe samochody marki Mercedes ufundowane przez firmę Auto Idea. Najlepsi otrzymali również całoroczne karnety na Kasprowy Wierch, kamery go pro i vouchery na zakup obuwia sportowego, biżuterii, ekskluzywną odzież sportową oraz pobyt w apartamentach. Każdy zawodnik otrzymał także pamiątkowe plakaty i upominki. Po ambitnej rywalizacji wszyscy spotkali się na imprezie integracyjnej.

- Pierwsze zawody narciarskie zorganizowano na Kasprowym Wierchu ponad 100 lat temu, bo w 1910 r. Chcemy pielęgnować najlepsze praktyki „Świętej Góry Narciarzy”. Jesteśmy przekonani, że No Limit Kasprowy wpisze się na stałe do kalendarza imprez zimowych - mówi Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych. 

Organizatorami i sponsorami głównymi zawodów No Limit Kasprowy są Operator Logistyczny No Limit Sp. z o.o. i Polskie Koleje Linowe S A.
Partnerami i sponsorami imprezy są Auto Idea SP. z o.o., MAK DOM Sp. z o.o., 7R S A, Film Produkcja Sp. z o.o.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    819 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019