START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
SZYBKO I EMOCJONUJĄCO - VIENNA LIFE LANG TEAM MARATON ROWEROWY W WARSZAWIE
 dodano: 19 Maja 2018    (źródło: Lang Team)

 Mariusz Michałek (JBG-2 CRYOSPACE) oraz Rita Malinkiewicz (CST 7R MTB Team) zwyciężyli na dystansie Grand Fondo podczas Vienna Life Lang Team Maratonu Rowerowego w warszawskim Wilanowie. Zawody były rozgrywane w ramach Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego.
 


 Dzień po uroczystej prezentacji 75. Tour de Pologne, która odbyła się na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie do walki ruszyli kolarze górscy. Druga w tym sezonie odsłona Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych rozegrana została właśnie w Wilanowie, a płaska trasa prowadziła malowniczymi terenami wzdłuż Wisły. Szybki i dynamiczny maraton dostarczył kibicom wielu emocji, przede wszystkim na królewskim dystansie Grand Fondo, który liczył 101 kilometrów. Po zaciętej walce zwyciężył Mariusz Michałek, który uzyskał ten sam czas, co kolega z drużyny JBG-2 CRYOSPACE Wojciech Halejak. „Taka płaska trasa to fajna odmiana, bo głównie ścigamy się w górach. Dziś mieliśmy trochę wyścig szosowy. Mocno pracowaliśmy całą drużyną, więc zwycięstwo to zasługa nas wszystkich” – mówił na mecie Michałek. Obaj kolarze JBG-2 jechali z imponującą jak na maraton prędkością niemal 39 kilometrów na godzinę. Zwycięzca z Krakowa Dariusz Batek (CST 7R MTB Team) tym razem zajął szóste miejsce. „Na początku odjechałem z Piotrkiem Brzózką, ale niestety złapał gumę i zostałem sam. Ekipa JBG-2 zaczęła gonić. Udało im się to, a potem poszła kolejna kontra. Na finiszu starałem się zminimalizować straty i dałem z siebie wszystko. Teraz czekam na Gdańsk, tam trasa będzie bardzo wymagająca” – mówił Batek, ambasador Vienna Life Lang Team Maratonów Rowerowych. Wśród kobiet najlepsza na dystansie Grand Fondo okazała się koleżanka Batka z drużyny CST 7R MTB Team Rita Malinkiewicz.
 
Zacięta rywalizacja trwała także na krótszych dystansach. Liczące 63 kilometry Medio najszybciej pokonali Paweł Baranek (Kellys) oraz Zuzanna Krzystała – Stępień (SUP Lifting Team Bugla Bike Service), a na 43-kilometrowej trasie Mini triumfowali Jacek Rogowski (KSR Kościerzyna) oraz Katarzyna Pakulska (Adalight-Arealamp). W Warszawie na dystansie Mini rozegrano także Mistrzostwa Polski Dziennikarzy, w których najszybsi okazali się Katarzyna Pakulska i Kamil Cygan.
 
W Wilanowie nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych miłośników rowerów – ci, którzy dopiero zaczynają kolarską przygodę mogli rekreacyjnie przejechać Paradę Rodzinną. Nieco starsi startowali w drugim w tym sezonie wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Najlepsze czasy uzyskali Roksana Barchan  (Kolarski Szkolny Klub Sportowy KSK Daleszyce) oraz Jan Ambrożkiewicz (Warszawski Klub Kolarski).
 
Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy w Warszawie został zorganizowany w ramach Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego. W piątek odbyła się prezentacja Tour de Pologne, w sobotę maraton, a w niedzielę zostanie rozegrany szosowy wyścig dla amatorów Lang Team Race. „Udało się zorganizować w pełnej krasie to, o czym myśleliśmy. Nie chcemy aby maratony zamykały się tylko w samych rowerach. Stąd szereg atrakcji, które przygotowaliśmy, a dodatkowo mieliśmy wspaniałą prezentację Tour de Pologne, jest jeszcze Noc Muzeów i wielkie ściganie na szosie. Naprawdę wspaniały rowerowy weekend, który zachęca ludzi do aktywności” – mówił Paweł Ziemba, Prezes Zarządu Vienna Life TU na Życie S.A.
 
Prezentacja Tour de Pologne, Vienna Life Lang Team Maraton oraz Lang Team Race – a wszystko to w przepięknym Wilanowie. „Można powiedzieć, że Wilanów jest stolicą warszawskiego kolarstwa. Warszawiacy chętnie przyjeżdżają tu rekreacyjnie, a mieszkańcy jeżdżą rowerem do pracy i do szkoły. Ten ruch widać na ścieżkach rowerowych, które staramy się rozbudowywać. Takie imprezy dodatkowo popularyzują kolarstwo” – mówił Artur Buczyński, Zastępca Burmistrza Wilanowa.
 
W niedzielę w Warszawie zostanie rozegrany Lang Team Race, czyli szosowy wyścig dla amatorów rozgrywany w profesjonalnych warunkach. „Zależało mi na tym, aby po przerwie Lang Team Race powrócił i cieszę się, że będzie częścią Wielkiego Warszawskiego Weekendu Rowerowego. Kolarstwo szosowe jest coraz popularniejsze i sam widzę jak mnóstwo osób wsiada na szosówki. Szykuje się wielkie święto, będzie wielu znakomitych kolarzy sprzed lat” – zachęca Lang, który sam pojawi się na starcie. Lang Team Race w niedzielę w Wilanowie, a następny Vienna Life Lang Team Maraton zostanie rozegrany w Gdańsku, tym razem w niedzielę 27 maja.
 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    346 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019