START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Roadshow 90 lat Tour de Pologne w podróży po Polsce.
 dodano: 7 Czerwca 2018    (źródło: Lang Team)

 Roadshow 90 lat Tour de Pologne odwiedził już cztery miasta – Kraków, Grudziądz, Zgorzelec i Legnicę. W każdym z nich kolarskie miasteczko pełne sportowych gwiazd oraz mobilne muzeum Tour de Pologne przyciągnęły tysiące ludzi. Przed nami kolejne przystanki w podróży po Polsce.
 


 Roadshow 90 lat Tour de Pologne to specjalny projekt na 90-lecie naszego narodowego wyścigu oraz stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. „Od dawna chcieliśmy, aby w tym szczególnym roku Tour de Pologne trwał przez cały rok. Chcieliśmy też włączyć się w świętowanie tak ważnej dla całego kraju rocznicy. Stąd pomysł Roadshow oraz mobilnego muzeum Tour de Pologne. Już po kilku miastach wiemy, że to był świetny pomysł, bo dzięki temu, możemy być z kolarstwem jeszcze bliżej kibiców” – mówi Adam Siluta, Prezes Zarządu firmy Lang Team. Roadshow to cykl kolarskich wydarzeń, które promują sport i aktywność fizyczną. W specjalnie zaprojektowanych miasteczkach są strefy wyzwań z konkursem zakładania kół na czas, możliwością startu w mistrzostwach Polski w mikro kolarstwie lub w Grand Prix „Wyścigu Niepodległości” na trenażerach. W strefie edukacji całe rodziny poznają zasady ruchu drogowego i bezpiecznej drogi do domu, a w strefie fit można wziąć udział w niedzielnej rozgrzewce i poznać zasady zdrowego żywienia.
 
 
 
Wyjątkową atrakcją Roadshow jest mobilne muzeum Tour de Pologne – pierwszy tego typu projekt kolarski na świecie. „To szczególny rok dla Tour de Pologne. Wyścig obchodzi 90-lecie, w tym roku odbędzie się 75 edycja. Chcemy razem świętować rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolarze również włączali się do walki o wolność, o czym można przekonać się zwiedzając pierwsze na świecie mobilne muzeum poświęcone naszej dyscyplinie” – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team. Multimedialne prezentacje przenoszą zwiedzających w czasie do początków kolarstwa na ziemiach polskich, pokazują jak zmieniało się kolarstwo na przestrzeni lat, a także obrazują wkład kolarzy w historię Polski. Mówi o tym choćby Rozkaz nr 2 o udziale kolarzy, członków Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku.  W zbiorach nie brakuje starych publikacji prasowych, pucharów, proporczyków, medali i plakatów. Jest także rower oraz medal olimpijski z Moskwy Czesława Langa, od 25 lat dyrektora Tour de Pologne.
 
 
 
Roadshow 90 lat Tour de Pologne to także okazja do spotkania z kolarskimi idolami – tymi sprzed lat oraz współczesnymi gwiazdami peletonu. W Krakowie gościem Roadshow był zwycięzca Tour de Pologne z 2014 roku Rafał Majka. „Naprawdę jest co oglądać i cieszę się, że w muzeum jest moja koszulka, choć nie ukrywam, że chciałbym znaleźć się w gronie tych, którzy wygrali Tour co najmniej trzykrotnie” – mówił brązowy medalista olimpijski i dwukrotny zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France. Pod wrażeniem był także Tomasz Marczyński, który wziął udział w uroczystym otwarciu muzeum podczas Bike Expo w Warszawie i był także w Krakowie. „Można zaobserwować, jak kolarstwo rozwijało się pod względem technologicznym, jak to wyglądało kilkadziesiąt lat temu i jak wygląda teraz. Jest wiele materiałów multimedialnych, gdzie można poznać wiele informacji o całej historii Tour de Pologne. Takie imprezy zachęcają do jazdy na rowerze” – mówił kolarz grupy Lotto Soudal, zwycięzca dwóch etapów ostatniego Vuelta a Espana i wielokrotny uczestnik Tour de Pologne. Z kolei w Grudziądzu mobilnym muzeum zachwycał się mistrz świata z 2014 roku Michał Kwiatkowski. „Czasem trudno znaleźć wszystkie informacje w internecie, a w muzeum wszystko zgromadzone jest w jednym miejscu, wszystko jest świetnie pokazane i ogląda się to z ogromnym zainteresowaniem. Oglądając zbiory zauważyłem, że moja historia w tym wyścigu jest bardzo malutka. Ale mam tę przewagę nad wieloma innymi, że mogę to jeszcze nadrobić” – mówił z uśmiechem „Kwiato”, który w 2012 roku zajął w Tour de Pologne drugie miejsce. Wśród znakomitych gości Roadshow znaleźli się również Marian Więckowski, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne w latach 50., Ryszard Szurkowski, Dariusz Baranowski, który również trzykrotnie wygrywał Tour w latach 90., a także Krzysztof Sujka, Marek Leśniewski, Lechosław Michalak, Henryk Charucki, Lech Piasecki i oczywiście Czesław Lang, wicemistrz olimpijski z Moskwy i zwycięzca Tour de Pologne z 1980 roku. Lista sukcesów medalistów olimpijskich, mistrzów świata i triumfatorów etapów największych kolarskich wyścigów świata zajęłaby całą książkę. Wszyscy oni pisali także historię Tour de Pologne.
 
 
 
Roadshow 90 lat Tour de Pologne kontynuuje swą podróż po Polsce. Jeszcze w czerwcu – 23 i 24 – zawita do Głogowa. W kolejnych miesiącach odwiedzi Chorzów (30.6-1.7), Łódź (25-26.8), Wrocław (1-2.9), Kalisz (29-30.9) i Szczecin (6-7.10). Więcej informacji oraz szczegółów znajduje się na stronie http://90lattdp.pl/. Roadshow Tour de Pologne oraz mobilne muzeum Tour de Pologne są organizowane przez firmę Lang Team oraz Promokraft z partnerstwem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem głównym projektu jest firma Carrefour Polska, partnerem LOTOS, a także Soudal, a partnerem logistycznym Fraikin.
 
 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    322 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019