Tuż przed inauguracją sezonu letniego - w piątek, 15 czerwca 2018 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbędzie się podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Podczas tej uroczystości nagrodzeni zostaną najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki minionego sezonu, a także trenerzy klubowi, którzy stoją za sukcesami Następców Mistrza. Podsumowanie LOTOS Cup 2018 w Wiśle rozpocznie się o godzinie 16:00.
Najlepsi zawodnicy LOTOS Cup 2018
XIV edycja LOTOS Cup w skokach narciarskich
VIII edycja LOTOS Cup w kombinacji norweskiej
SKOKI NARCIARSKIE
Junior E
Wiktor Szozda (WSS Wisła)
Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra)
Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
Mikołaj Wantulok (WSS Wisła)
Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane)
Tymoteusz Cienciała (WSS Wisła)
Młodziczki
Marcelina Bełtowska (AZS Zakopane)
Wiktoria Przybyła (SSR LZS Sokół Szczyrk)
Pola Bełtowska (AZS Zakopane)
Sara Tajner (SSR LZS Sokół Szczyrk)
Natalia Słowik (AZS Zakopane)
Paulina Czepczor (WSS Wisła)
Junior D
1. Jan Rzadkosz (TS Wisła Zakopane)
2. Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane)
2. Klemens Joniak (LKS Poroniec Poronin)
4. Marcin Wróbel (AZS Zakopane)
5. Jan Cudzich (TS Wisła Zakopane)
6. Mateusz Chraścina (LKS Olimpia Goleszów)
Junior C
Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)
Krystian Zygmuntowicz (LKS Poroniec Poronin)
Arkadiusz Jojko (WSS Wisła)
Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice)
Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra)
Stanisław Majerczyk (TS Wisła Zakopane)
Juniorki
Joanna Kil (AZS Zakopane)
Joanna Szwab (AZS Zakopane)
Nicole Konderla (WSS Wisła)
Róża Pawlikowska (AZS Zakopane)
Nikola Pietraszko (LKS Klimczok Bystra)
Kamila Karpiel (AZS Zakopane)
Junior B
Mateusz Gruszka (AZS Zakopane)
Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra)
Karol Niemczyk (LKS Klimczok Bystra)
Szymon Pawłowski (LKS Klimczok Bystra)
Szymon Jojko (WSS Wisła)
Maciej Zborowski (KS Chochołów)
Junior A
Damian Skupień (TS Wisła Zakopane)
Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
Dominik Kastelik (SSR LZS Sokół Szczyrk)
Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice)
Wiktor Pękala (SSR LZS Sokół Szczyrk)
Mateusz Rajda (SSR LZS Sokół Szczyrk) i
- Bartosz Czyż (WSS Wisła) - laureat
Senior
Krzysztof Leja (AZS Zakopane)
Krzysztof Miętus (AZS Zakopane)
Andrzej Stękała (AZS Zakopane)
- Aleksander Zniszczoł (WSS Wisła) - laureat
KOMBINACJA NORWESKA
Junior E
Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
Jakub Cieślar (WSS Wisła)
Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra)
Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane)
Mikołaj Serwatowicz (TS Wisła Zakopane)
Mateusz Maciusiak (KS Chochołów)
Junior D
Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane)
Klemens Joniak (LKS Poroniec Poronin)
Jan Cudzich (TS Wisła Zakopane)
Andrzej Waliczek (LKS Poroniec Poronin)
Jan Galica (KS Eve-nement Zakopane)
Mateusz Michniak (AZS Zakopane)
Junior C
Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)
Maciej Gąsienica-Ciaptak (AZS Zakopane)
Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice)
Adam Skupień (LKS Poroniec Poronin)
Tomasz Piczura (AZS Zakopane)
Jakub Żegleń (LKS Poroniec Poronin)
Junior B
Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra)
Andrzej Szczechowicz (TS Wisła Zakopane)
Maciej Zborowski (KS Chochołów)
Mateusz Małyjurek (WSS Wisła)
Maciej Korzeniowski (AZS Zakopane)
Patryk Pulkowski (LKS Klimczok Bystra)
Open
Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice)
Artur Wacławiak (UKS Sołtysianie Stare Bystre)
Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra)
STYPENDIA TRENERSKIE
Kazimierz Długopolski (AZS Zakopane)
Krystian Długopolski (AZS Zakopane)
Jakub Kot (AZS Zakopane)
Jan Szturc (WSS Wisła)
Wojciech Tajner (WSS Wisła)
Rafał Śliż (WSS Wisła)
Józef Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
Paweł Serwatowicz (TS Wisła Zakopane)
Jarosław Konior (LKS Klimczok Bystra)
Andrzej Gąsienica (LKS Poroniec Poronin)
Jarosław Węgrzynkiewicz (SSR LZS Sokół Szczyrk)
Andrzej Zarycki (KS Eve-nement Zakopane)
Krzysztof Miętus (KS Eve-nement Zakopane)
Witold Bulik (PKS Olimpijczyk Gilowice)
Kazimierz Bafia (KS Chochołów)
Tadeusz Tajner (LKS Olimpia Goleszów)
Andrzej Ruchała (UKS Sołtysianie Stare Bystre)
Andrzej Piszko (ZKN Sokół Zagórz)
Źródło: Anna Karczewska / PZN