2 kolejka IV ligi. Starcie beniaminków, dla Zakliczyna, porażka Watry, remis Lubania.

Piłkarze LKS Szaflary  w meczu drugiej kolejki rozegranym we wtorek przegrali 0:3 z Dunajcem Zakliczyn. Natomiast Watra na wyjeździe uległa Unii Tarnów 0-2. Z kolei Lubań Maniowy w Tarnowie. zremisował z  miejscową Tarnovią .

- Najwyraźniej to zamieszanie ze zmianą miejsca rozegrania boiska źle wpłynęła na chłopaków. Gdzieś w tej pierwszej połowie zatraciliśmy koncentracje i nasza gra nie wyglądała dobrze. W drugiej było już dużo lepiej, ale nie na tyle by odwrócić losy tego spotkania. Gratuluje przeciwnikowi. Jeszcze parę słów o pracy sędziów, bo muszę chyba bardziej wczytać się w przepisy, bo nie wiem dlaczego taki sam faul w środkowej strefie gwiżdże się bez chwili zawahania, a w polu karnym dziwnym trafem przymyka się na oko - ocenił spotkanie Mateusz Wójcik, który w roli trenera Szaflar, zastępował nieobecnego Grzegorza Zmudę

LKS Szaflary – Dunajec Zakliczyn 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 samobójcza – Strama 26, 0:2 A. Wójcik 45, 0:3 A. Wójcik 90.

Szaflary: Zhuk – K. Kantor, Rusnak ŻK, Strama Hreśka – Kwiatek (86 Wojtanek), F. Kamińki, Gałdyn ŻK (79 M. Kantor), Pawlikowski Masłowiec (46 Mrowca) – Baboń ŻK, ŻK, CZK 90.

Dunajec: Nosek – Gwiżdż ŻK, M. Pawłowski ŻK, T. Pawłowski, Świderski – Wzorek (46 Kiełbasa), K. Wójcik ŻK, A. Wójcik, Niemiec, Kusiak ŻK – M. Wójcik (90 Osowski)

Sędziował Łukasz Szymczyk z Krakowa.

Tarnovia Tarnów – Lubań Maniowy 1:1 (0:0)

Bramka dla Lubania: Kasperczyk 48.

Lubań: Świerad – Kasica (70 D. Firek), Skwarek, Bałos, Augustyn (55 Jurek) – Gorlicki (55 M. Firek), Kurnyta, Duda, Pluta, Noworolnik (89 Zagata) – Kasperczyk (80 Ziemianek)

Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej Lubań objął prowadzenie. W 48 min Kurnyta uruchomił podaniem Kasperczyka, ten wygrał pojedynek jeden na jeden z obrońcą gospodarzy, wbiegł w pole karne i uderzył nie do obrony. Pięć minut później Tarnovia wyrównała. Po zagraniu z bocznego sektora boiska, jeden z jej zawodników trafił głową do bramki Lubania.

- Czasem jak się nie da wygrać, trzeba umieć zremisować. Nam się to udało. Trzeba uszanować punkt na ciężkim terenie. My ciągle jesteśmy na etapie zgrywania zespołu po zmianach jakie nastąpiły latem. Nie sprzyja temu granie co 3 dni, ale jakoś musimy sobie radzić – ocenił trener Lubania, Tomasz Ligudziński.

Unia Tarnów – Watra Białka Tatrzańska 2:0 (1:0)

Watra: Możdżeń – Kuchta, Gąsiorek, Kosturko, Kostrzewa (86 Rokicki) – Misiura (70 Kalita), Kołbon, Świerzbiński, Czubin (84 Rabiański), Kurnyta (65 Dziubas) – Pazurkiewicz.

Wygrał zespół skuteczniejszy. W drugiej połowie w szeregach Watry zagrał po dłuższej przerwie Mirosław Kalita, ale i on nie zdołał odwrócić losów tego spotkania.

- Szkoda, bo chłopcy zostawili dużo zdrowia na boisku, ale bez efektu w postaci zdobyczy punktowej. A remis był w naszym zasięgu. Początek dla Unii, ale jakoś zdołaliśmy się wybronić. Gola dostaliśmy w momencie kiedy zaczęliśmy dochodzić do głosu. Sami przed przerwą nie wykorzystaliśmy dwóch dobrych sytuacji. Po przerwie nasza gra wyglądała jeszcze lepiej. W świetnej dyspozycji był jednak Lisak w bramce Unii. A w końcówce gospodarza dobili nas drugim golem – powiedział trener Wary, Janusz Piątek