START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

LOTOS CUP
LOTOS Cup: Pierwszego dnia walczyli kombinatorzy.
 dodano: 31 Sierpnia 2018    (źródło: A.Karczewska PZN)

 W czwartek w Zakopanem przy blasku promieni słonecznych dwuboiści rozpoczęli rywalizację w III letniej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W najmłodszej kategorii wiekowej bezkonkurencyjny był reprezentant klubu WSS Wisła - Mikołaj Wantulok, natomiast w kategorii Open triumfował Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice.
  W galerii fotoreportaż 


 Mikołaj Wantulok po bardzo dobrym skoku na odległość 35,5 metra prowadził na półmetku rywalizacji kombinatorów norweskich w czwartkowych zawodach LOTOS Cup. Zawodnik klubu WSS Wisła potwierdził dobrą dyspozycję również na trasie biegu i tym samym zwyciężył Juniorze E. Na drugim stopniu podium stanął Michał Obtułowicz z KS Eve-nement Zakopane. Natomiast trzecie miejsce zajął Grzegorz Rafacz z zakopiańskiego AZS-u. 
Pierwszy w karierze triumf w zawodach LOTOS Cup odniósł Mateusz Król, który reprezentuje barwy klubu KS Eve-nement Zakopane. Podopieczny Andrzeja Zaryckiego po serii skoków do kombinacji norweskiej zajmował dopiero czwartą pozycję w Juniorze D, jednak dzięki znakomitej postawie na trasie biegu, mógł cieszyć się z pierwszego w karierze zwycięstwa. – To moja pierwsza wygrana i mam nadzieje, że nie ostatnia. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego jak te zawody się odbyły i z niecierpliwością czekam na jutro – mówi z uśmiechem na twarzy Mateusz Król. – Z mojego biegu jestem bardzo zadowolony, jednak skok mógł być na pewno lepszy – dodaje.
Obok Króla na podium stanęli - Andrzej Waliczek z klubu TS Wisła Zakopane oraz Klemens Joniak z LKS Poroniec Poronin.
Drugie zwycięstwo tego lata w kategorii Junior C zapisał na swoim koncie Bartłomiej Kuchata z klubu z Poronina. Na drugim stopniu podium stanęła Joanna Kil z klubu AZS Zakopane, która była liderką po skokach, a w biegu uzyskała piąty czas. – Dzisiejsze zawody oceniam bardzo pozytywnie. Jestem mile zaskoczona swoją aktualną dyspozycją biegową, gdyż kombinację zaczęłam trenować od początku sezonu letniego i widzę duże postępy – cieszy się Joanna Kil. – Jeśli chodzi o same skoki, wygląda to coraz bardziej optymistycznie. Po ostatnich treningach w Zakopanem jestem pozytywnie nastawiona na jutrzejsze zawody – dodaje. – Natomiast jeśli chodzi o sam dzisiejszy wynik, to jest on dla mnie na pewno zaskoczeniem, bo po skokach udało mi się zostać na podium, dlatego bardzo cieszę, że mogłam wystartować i sprawdzić się z chłopakami – podsumowuje Kil.
Natomiast trzecie miejsce wywalczył klubowy kolega Kil – Jan Liszka, który po fantastycznym biegu zaliczył awans z 17. pozycji zajmowanej po skokach.
W Juniorze B liderem po skokach był Mateusz Jarosz z TS Wisły Zakopane, który również jako pierwszy przekroczył linię mety po rywalizacji na trasie biegu. Drugie miejsce zajął Maciej Korzeniowski z zakopiańskiego AZS-u, a podium uzupełnił Mateusz Małyjurek z WSS Wisła.
W kategorii Open zwyciężył Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, który był bezkonkurencyjny na trasie biegu. – Owszem wygrałem, ale nie jestem do końca usatysfakcjonowany tym faktem, ponieważ moje skoki na ten moment nie wyglądają za dobrze. Od dłuższego czasu mam z nimi mały problem – wyjaśnia Paweł Twardosz. – Ale wiem, że stać mnie na dobre skoki, bo takie też wychodzą mi na treningach. Do zimy co prawda dużo czasu, aczkolwiek w naszym odczuciu za wiele go nie mamy, ale wiem, że zdołam osiągnąć odpowiednią dyspozycję na skoczni – dodaje. – Warunki były dzisiaj naprawdę dobre. Nie za gorąco – jak dla mnie było idealnie – zaznacza Twardosz. – Natomiast trasa nie była jakoś łatwa, bo zarówno na podbiegach trzeba było naprawdę mocno pracować, jak i na zjazdach trzeba było być skupionym, przez co nogi też trochę cierpią. Zjazdy są dość dynamiczne, przez co trzeba było praktycznie ciągle pracować – podsumowuje.
Na drugim stopniu podium stanął Wojciech Marusarz z AZS Zakopane, a trzeci był Andrzej Szczechowicz z TS Wisły Zakopane.
 
 
Oficjalne wyniki:
Źródło: Anna Karczewska / PZN
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    535 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019