START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
ORLEN WYŚCIG NIEPODLEGŁOŚCI – WIELKIE KOLARSKIE ŚWIĘTO W BYTOWIE
 dodano: 9 Września 2018    (źródło: Lang Team fot. Szymon Gruchalski)

 Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric Team) okazał się najszybszy w ORLEN Wyścigu Niepodległości o Puchar Burmistrza Bytowa. Wśród pań najlepszy czas uzyskała Daria Pikulik (BCM Novatex Ziemia Darłowska). Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął pomysłodawca imprezy i dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang.
 


 
 
 
„Przypomniały nam się młode lata” – mówił na mecie Czesław Lang. Wicemistrz olimpijski z Moskwy wystartował w ORLEN Wyścigu Niepodległości wspólnie z innymi znakomitymi kolarzami sprzed lat. „Był Jan Faltyn, Krzysztof Sujka, Lechosław Michalak. Wszyscy doskonale się znamy i wspólnie osiągaliśmy sukcesy w drużynowej jeździe na czas. I właśnie we czwórkę odskoczyliśmy, współpracowaliśmy, dawaliśmy sobie zmiany i na metę dojechaliśmy z kilkuminutową przewagą. A w peletonie jechali inni znakomici zawodnicy – Henryk Charucki, Jan Brzeźny. To było niesamowite przeżycie wspólnie ścigać się w moich rodzinnych stronach” – mówił Lang, który na metę wpadł tuż przed Sujką, Michalakiem i Faltynem, a 73-kilometrową trasę pokonał w godzinę 55 minut i 43 sekundy.
 
 
Najlepszy czas ze wszystkich uczestników (01:43:07) uzyskał Andrzej Kaiser, który również doskonale zna kaszubskie tereny. „To właściwie moje trasy treningowe, znam tu niemal każdą drogę i każdy zakręt. To przepiękne tereny, bardzo malownicza trasa, rozmawiałem z wieloma uczestnikami i wszystkim bardzo się podobała” – mówił Kaiser. Kibice zebrani wokół mety byli świadkami decydującej rozgrywki między Kaiserem i Jakubem Rucińskim (Bike U Up- Europell), minimalnie szybszy okazał się ten pierwszy. „W naszej grupie wiekowej najpierw oderwało się trzech kolarzy. W okolicach miejscowości Tuchomie zaatakowałem, dojechał do mnie Piotr Wadecki i wspólnie doścignęliśmy uciekinierów za premią w Kołczygłowach. Tam rozpoczął się najtrudniejszy fragment trasy. Po nim z piątki zostało nas trzech i wspólnie dojechaliśmy do mety. Daliśmy z siebie wszystko, ja okazałem się najlepszy i udało mi się wygrać” – mówił Kaiser, który otrzymał Puchar Burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki. Wśród pań najszybsze okazały się zawodniczki BCM Novatex Ziemia Darłowska – Daria Pikulik i Marta Jaskulska.
 
 
 
ORLEN Wyścig Niepodległości tak naprawdę trwał w Bytowie przez dwa dni. Już w sobotę do miasteczka wyścigu zawitało mobilne muzeum Tour de Pologne – pierwszy tego typu projekt na świecie. Można w nim zobaczyć wiele cennych eksponatów – od tych najstarszych, związanych z udziałem kolarzy w Bitwie Warszawskiej, po najnowsze – między innymi żółtą koszulkę Michała Kwiatkowskiego, który wygrał tegoroczny Tour de Pologne. A w niedzielę nie tylko ścigano się na 73-kilometrowej trasie, ale także bawiono na Paradzie Rodzinnej, w której udział wzięło wielu najmłodszych miłośników rowerów. „To dla nas wielkie wydarzenie, do którego podchodzimy emocjonalnie. Czujemy dumę, że za sprawą Czesława Langa kolarstwo z najwyższej półki co jakiś czas wraca do Bytowa. Czesław Lang nie tylko pamięta o Bytowie, ale też robi piękną promocję ziemi kaszubskiej. Jesteśmy z tego powodu bardzo uradowani” – powiedział Burmistrz Bytowa Ryszard Sylka.
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    602 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019