START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sportowcy Podhala
In Memoriam - odeszli od nas
 dodano: 1 Listopada 2018

 W dzień Wszystkich Świętych i Zaduszny  jak co roku  wspominamy tych, którzy zmarli. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy odeszli od nas m.in. znani sportowcy, ratownicy, przewodnicy tatrzańscy, trenerzy  i działacze sportowi. Poniżej przypominamy ich nazwiska.    Pozostaną w naszej pamięci [*] [*] [*] [*]    


 
 


 1 listopada  2017 ANTONI JANIK – CZŁONEK HONOROWY TOPR 
 Z prawdziwym smutkiem informujemy, że dnia 1 listopada 2017 roku w wieku 87 lat zmarł nasz kolega Antoni Janik. Członek Honorowy TOPR, Instruktor Senior ratownictwa górskiego, Przewodnik Tatrzański i Instruktor Taternictwa.
 Przysięgę ratownicza złożył w 1954 roku, w latach 1959 - 1985 pracował jako ratownik zawodowy, pełniąc  przez szereg lat funkcję Szefa Służby sprzętowej i wyposażenia. Należał do jednego z najaktywniejszych ratowników górskich ówczesnych lat, pełniąc dyżury również poza Tatrami. Wziął udział w 418 wyprawach ratunkowych i pomógł ponad 300 kontuzjowanym narciarzom. Do ostatnich dni był częstym gościem w naszej siedzibie uczestnicząc czynnie w życiu TOPR.
[*] [*] [*]


 7 listopada  2017 Marek Moczarny "Czarek" 
Zawodnik BIAŁYCH Marcin Moczarny ...Czarek. 
[*] [*] [*] 
 
27 listopada 2017 Czesław Janik 
 W Wiedniu  w wieku 64 lat zmarł skoczek narciarski, mistrz Polski i rekordzista świata na igielicie z 1970 r Czesław Janik
 
Zdobył Mistrzostwo Polski na dużej oraz normalnej skoczni w 1973 roku. Pochodził z Bańskiej, trenował w klubie Wisła Gwardia Zakopane.
W 1970 roku w miejscowości Frenstat w Czechach ustanowił igelitowy rekord świata w skokach, który wynosił wtedy 87 metrów.
Po przedwczesnym zakończeniu kariery zamieszkał w Poroninie, gdzie był m. in. strażakiem. Później na stałe przeniósł się do Austrii.
[*] [*] [*] 
 
 
19 grudania 2017 Andrzej Gąsienica Poroniec 
 Andrzej Gąsienica to były kombinator norweski i skoczek narciarski, a obecnie m.in. trener w klubie LKS Poroniec Poronin. 
[*] [*] [*] 
 
 1 stycznia 2018 Jan Kamiński 
 1 stycznia 2018 roku po walce z chorobą, zmarł w wieku 63 lat Jan Kamiński, przez lata związany z Ludowym Klubem Sportowym Szaflary.
 Jan Kamiński był w przyszłości czynnym zawodnikiem LKS Szaflary, a po zakończeniu kariery udzielał się aktywnie jako działacz. Nie skąpił też pomocy finansowej, będąc w ostatnich latach jednym z głównych sponsorów.
[*] [*] [*] 
 
 9 stycznia 2018 ZYGMUNT ŁUKASZCZYK „CAPOWSKI” 
Ratownik Tatrzański od 1972 roku. Ratownik zawodowy od 1976 roku do przejścia na emeryturę w roku 2000. 
  Wziął udział w 335 wyprawach ratunkowych w Tatrach i ponad 90 interwencjach na stokach narciarskich.
[*] [*] [*] 
 
 7 lutego 2018 Stefan Rogalski. 
 7 lutego 2018 roku odszedł od nas dr Stefan Rogalski, jeden z najbardziej zasłużonych dla polskiego łyżwiarstwa szybkiego człowiek, który całe swoje życie poświęcił dla tego sportu.
 
 W latach 50-tych XX wieku był czołowym polskim zawodnikiem, reprezentantem AZS AWF Warszawa oraz WKS Zakopane następnie trenerem klubowym oraz trenerem polskiej kadry narodowej mężczyzn.
 
Założył pierwszą w Polsce szkołę mistrzostwa sportowego w Zakopanem i kierował tą placówką w latach 1975-1992.
 
Placówka ta wychowała plejadę olimpijczyków w tym medalistów olimpijskich, mistrzów świata i niezliczonych mistrzów polski w łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie i biathlonie.
 
Stefan Rogalski był wybitnym wolontariuszem sportu nie tylko na szczeblu miasta Zakopane, zakopiańskiego okręgu łyżwiarskiego, ale również naszego Związku pełniąc w latach 70-tych i 80-tych funkcję Wiceprezesa Zarządu PZŁS.
 
Przez wiele lat pracował na rzecz kandydatury Zakopanego do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Autor i współautor wielu wydawnictw dotyczących sportu a w szczególności łyżwiarstwa szybkiego. Brał czynny udział przy organizacji największych sportowych imprez ogólnopolskich i światowych organizowanych w Zakopanem i w Polsce.
 
Wielki i niezastąpiony autorytet sportowy i moralny. Stefan Rogalski został wyróżniony wieloma odznaczeniami resortowymi i państwowymi w tym Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2011 roku.
 [*] [*] [*] 


 29 marca 2018  Ewa Matuszewska 
 Zakopianka z wyboru.  Dziennikarka i pisarka. Autorka książek o Wandzie Rutkiewicz, „Karawana do marzeń. Niedokończone życie Wandy Rutkiewicz” i „Na jednej linie”.  „Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady”, wznowionej niedawno pod tytułem „Lider. Górskim szlakiem Andrzeja Zawady raz jeszcze”.
[*] [*] [*]
 
30 kwietnia 2018 Ewa Dyakowska Berbeka 
 Ewa Dyakowska-Berbeka  żona Macka Berbeki. Utalentowana artystka i plastyczka  związana od lat z Teatrem Witkacego w  Zakopanem. 
[*] [*][*] 
 
22 czerwca 2018 Mieczysław Gąsienica-Samek :
 
Mieczysław Gąsienica Samek (ur. 26 października 1922 w Zakopanem) – polski narciarz, medalista mistrzostw Polski i akademickich mistrzostw świata.
W czasie II wojny światowej był żołnierzem Armii Krajowej. W 1948 ukończył studia geodezyjne w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Do 1981 był pracownikiem Krakowskiego Okręgowego Przedsiębiorstwa Mierniczego (od 1974 pod nazwą Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno–Kartograficzne w Krakowie).
Był zawodnikiem Wisły Zakopane. W 1947 został akademickim mistrzem świata w sztafecie narciarskiej 4 x 8 km, w 1953 brązowym medalistą akademickich mistrzostw świata w slalomie gigancie. W 1946 został wicemistrzem Polski w skokach narciarskich w 1946, w 1948 brązowym medalistą mistrzostw Polski w tej samej konkurencji. W 1946 zwyciężył w konkursie skoków Memoriału Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny.
 


25 czerwca 2018 Siergiej Ogorodnikow
 
 W wyniku obrażeń po wypadku na skuterze wodnym zginął grający w ubiegłym sezonie w barwach nowotarskiego Podhala Siergiej Ogorodnikow.
 Rosjanin żył zaledwie 32 lata, osierocił córkę. Grał na pozycji środkowego ataku. W swojej karierze zdobył w 2004 roku tytuł mistrza świata do lat 18, a dwa lata później został srebrnym medalistą czempionatu do lat 20. 
 Występował w AHL na zapleczu najlepszej ligi świata, a także w tak renomowanych klubach jak CSKA Moskwa, Saławat Jułajew Ufa, Mietałłurg Nowokuznieck, Awtomobilist Jekaterynburg i Łada Togliatti. W lidze KHL rozegrał 63 spotkania, a przed powołaniem do życia tych rozgrywek wystąpił 64 razy w rosyjskiej ekstraklasie.
 Ostatni sezon spędził w Polskiej Hokej Lidze, gdzie reprezentował barwy zespołu TatrySki Podhale Nowy Targ, z którym wywalczył brązowy medal. Rozegrał 36 spotkań w fazie zasadniczej, zdobywając 11 goli i 30 asyst. W play-offach wystąpił 14 razy i zanotował 19 „oczek”, za 9 bramek i 10 kluczowych podań. 
 
9  lipca 2018  Elzbieta Goetel trenerka ZSMS Zakopane 
- wybitna zakopiańska narciarka i trenerka, nauczycielka ZSMS
 
 
29 października 2018 Jerzy Dyczkowski 
 
W wieku 82 lat zmarł Jerzy Dyczkowski zasłużony Instruktor wykładowca PZN. 
[*] [*] [*] 
 
Pozostaną w naszej pamięci !!!!!
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    827 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019