START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Hokej
PHL. „Szarotki’ wypunktowane przed lidera.
 dodano: 30 Listopada 2018    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Trzeciej z rzędu porażki w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi doznali hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ. Tym razem „Szarotki” na własnym lodowisku uległy liderowi tabeli i niepokonanej od 18 kolejek (!) drużynie Tauron GKS Katowice. Była to też trzecia porażka nowotarżan w trzecim meczu tego sezonu z tym zespołem. I od razu na wstępie dodajmy, że była to przegrana jak najbardziej zasłużona.


 Po pierwszej tercji goście prowadzili 1:0 po trafieniu w 19 min Patryka Wronki. Wychowanek Podhala w swoim stylu, najpierw przeprowadził indywidualny rajd przez całe lodowisko, po czym po wymianie podań z partnerami już w tercji „Szarotek” oddał skuteczny strzał. Wronka na listę strzelców mógł wpisać się już 9 min. W momencie kiedy jego zespół grał w liczebnym osłabieniu, znalazł się w sytuacji sam na sam z Przemysławem Odrobnym, jednak przegrał ten pojedynek. Jeżeli chodzi o sytuacje bramkowe gospodarzy to w tej odsłonie praktycznie ich sobie nowotarżanie nie stworzyli, nawet wówczas gdy dwukrotnie przez dwie minuty grali z przewagą jednego zawodnika. 
 
Drugą tercję to „Szarotki” zaczęły w liczebnym osłabieniu. Przez chwilę przyszło im się nawet bronić w trójkę przeciwko piątce rywali. Podhalanie w tej sytuacji zdołali się jednak wybronić. Zaraz po tym jak zespoły grały już w komplecie, Jona Tolvanen w indywidualnej akcji przedarł się pod bramkę katowiczan, ale naciskany przez jednego z rywali, nie zdołał oddać skutecznego strzału.
 
Za to w 26 min sztuka ta udała się Markowi Strzyżowskiemu, który tuż po wygranym „wznowieniu” przez Grzegorza Pasiuta trafił w górny róg bramki Odrobnego i goście prowadzili już 2:0. W 34 min po strzale Bartłomieja Neupauera krążek znalazł się w bramce Katowic. W tym momencie z trybun na taflę poleciały kolorowe pluszaki. Było to związane ze znaną na całym świecie akcją „Teddy Bear Toos”. Tyle że radość kibiców „Szarotek” była przedwczesna. Gol nie został uznany, bowiem chwilę wcześniej arbiter sygnalizował karę… właśnie dla Neupauera.
 
Zamiast  bramki kontaktowej dla gospodarzy, w 37 min zrobiło się już 0:3. Gola dla przyjezdnych zdobył Bartosz Fraszko, który wykorzystał rzut karny po tym jak chwilę wcześniej faulował go Oskar Jaśkiewicz (Podhale grało wówczas w liczebnej przewadze).
 
W trzeciej tercji, w 47 min nadzieję w serca kibiców „Szarotek” na to że jeszcze nie wszystko stracone wlał niezawodny ostatnimi czasy Krystian Dziubiński, który mimo trudnej pozycji zdołał skierować krążek za plecy Kevina Lindskougha.
 
Za moment sędziowie nałożyli na gości karę techniczną (za nadmierną ilość zawodników) i po strzale z linii niebieskiej Jarosława Różańskiego, od utraty drugiej bramki uratowała ich poprzeczka.
 
Zapędy Podhalan ostudzone zostały w 52 min, kiedy Eetu Heikkinen mocnym strzałem, zdobył dla gości gola numer cztery, który już definitywnie rozstrzygnął losy tego spotkania i jak się okazało ustalił jego wynik końcowy.  
 
TatrySki Podhale Nowy Targ – Tauron GKS Katowice 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
 
Bramki: 0:1 Wronka (Cakajik, Rothla) 19, 0:2 Strzyżowski (Pasiut) 26, 0:3 Fraszko 37 z karnego, 1:3 Dziubiński (Sammalmaa, Kolusz) 47, 1:4 Heikkinen (Sawicki, Davecka) 52.
 
Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Tolvanen, Siuty, Koski, Sammalmaa – Mrugała, Kolusz, Michalski, Dziubiński, Liikanen – Dutka, Różański, Wielkiewicz, Neupauer, Guzik oraz Wsół, Wolski, D. Kapica.
 
Tauron: Lindskoug – Tuhkanen, Heikkinen, Wronka, Rothla, Łopuski – Cakajik, Devecka, Laakkonen, Pasiut, Strzyżowski – Wanacki, Krawczyk, Fraszko, Sytarzyński, Urabanowicz oraz Skokan, Sawicki, Krężołek.
 
Sędziował: Włodzimierz Marczuk z Torunia.
 
Kary: 12-10 min.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    243 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019