START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
Kramer bezkonkurencyjna w Szczyrku! Rajda na podium
 dodano: 8 Sierpnia 2019    (źródło: A.Karczewska PZN)

 Po ośmiu latach przerwy skoczkinie narciarskie znów rywalizowały na Skalitem w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. W czwartek na obiekcie HS-106 bezkonkurencyjna była Austriaczka Marita Kramer, która jako jedyna dwukrotnie lądowała poza setnym metrem, uzyskując 101 oraz 102 metry. Na drugim stopniu podium stanęła jej rodaczka Claudia Purker. Trzecie miejsce wywalczyła nasza reprezentantka Kinga Rajda.


 49 zawodniczek stanęło na starcie pierwszego z dwóch konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku. Bardzo dobre rezultaty osiągnęły podopieczne Łukasza Kruczka, które w komplecie awansowały do finałowej "30". Miejsce na podium wywalczyła Kinga Rajda, która po skokach na odległość 98 oraz 92 metry zajęła trzecie miejsce. - Bardzo się cieszę z miejsca na podium oraz z moich skoków. Mocno się stresowałam, ale na szczęście udało mi się skupić na skokach i wykonać dobrą pracę - mówi z uśmiechem na twarzy Kinga Rajda. - Jestem bardzo zadowolona ze skoków, ponieważ to były takie próby, jakie oddaję na treningach. Według mnie pierwszy skok był nieco lepszy. Drugi był trochę spóźniony, ale na szczęście nadrobiłam to w locie - dodaje 19-latka. 
 
 
 
Na 15. miejscu zawody ukończyła Joanna Szwab, która w pierwszej serii uzyskała 83,5 metra, a w finale skoczyła trzy i pół metra dalej. Anna Twardosz po skokach na odległość 84 oraz 86 metrów zajęła 23. pozycję. Natomiast trzy lokaty za nią uplasowała się Nicole Konderla (82,5 i 84 m), dla której były to pierwsze w karierze punkty w zawodach tej rangi. - Jestem bardzo zadowolony ze swoich zawodniczek - mówi po konkursie Łukasz Kruczek, trener naszych skoczkiń. - Dla Nicole był to pierwszy start w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Zawodniczka wywalczyła punkty i możemy myśleć już o finale FIS Grand Prix we Frensztacie. Może nie są to jeszcze skoki na ten finał, ale warto spróbować, aby zdobyć doświadczenie - dodaje polski szkoleniowiec. - Cieszy bardzo dobra postawa i dobre skoki Kingi Rajdy, to dla nas bardzo ważne. Wcześniej Kinga miała problemy z tym, aby odpowiednio emocjonalnie podejść do startów. Dzisiaj to przełamała. Mimo, że skoki nie były bezbłędne, to osiągnęła bardzo dobry rezultat - chwali swoją podopieczną Łukasz Kruczek. - Skoki Kingi były bardzo podobne do siebie. Powiedziałbym, że mimo iż ten skok finałowy był troszkę krótszy, to jednak był nieco lepszy. W pierwszej serii zawodniczki skakały z wyższego rozbiegu i wiatr był korzystniejszy. W drugiej serii wiatr nie był już tak pomocny, ale co najważniejsze te Kingi były powtarzalne - podkreśla Kruczek. - Natomiast bardzo jestem zadowolony z Asi Szwab, która wczoraj miała tutaj upadek i podniosła nam wszystkim adrenalinę. Na pewno nie było to dla niej łatwe przyjść dzisiaj tutaj na skocznię, ale spełniła swoje zadanie i dobrze podeszła do treningów oraz zawodów - zaznacza. - Można tak powiedzieć, że z konkursu na konkursu idzie nam coraz lepiej, ale do tego, żeby było bardzo dobrze droga jeszcze daleka i wiele pracy przed nami - podsumowuje Łukasz Kruczek. 
 
 
 
Awansu do serii finałowej nie zdołała wywalczyć niestety Joanna Kil, która skoczyła 71,5 metra i zajęła 43. pozycję. 
 
Na dwóch najwyższych stopniach podium stanęły w czwartek reprezentantki Austrii. Bezkonkurencyjna była Marita Kramer, która o prawie 30 punktów pokonała Claudię Purker. - To moje pierwsze podium w karierze, dlatego cieszę się, że mogłam wygrać w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Jestem bardzo zadowolona z moich skoków, ponieważ były zdecydowanie lepsze od tych skoków na treningach - mówi z uśmiechem na twarzy dzisiejsza zwyciężczyni. - Cieszę się, że wspólnie z moją koleżanką stanęłyśmy tutaj na podium. Jestem zadowolona z wyniku, chociaż wiem, że moje skoki mogłyby być troszkę lepsze - dodaje druga w konkursie Purker. 
 
W piątek na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków rozegrany zostanie drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego. Start pierwszej serii konkursowej zaplanowano na godzinę 11:00. Zawody poprzedzi seria próbna, która odbędzie się o godzinie 10:00. 
 
Źródło: Anna Karczewska / PZN
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    170 
  
 
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019