START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
  Skoki
  Kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Skoki
Murańka znów najlepszy w Wiśle! Trzecie miejsce Wąska
 dodano: 11 Sierpnia 2019    (źródło: A.Karczewska PZN)

 To był weekend Klemensa Murańki, który zdominował zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Podopieczny Macieja Maciusiaka był bezkonkurencyjny na wiślańskim obiekcie, wygrał dwa konkursy, a w niedzielę po prostu znokautował rywali. Na drugim stopniu podium stanął Niemiec Moritz Baer, który do Murańki stracił prawie 13 punktów. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Paweł Wąsek. 
  W galerii fotoreportaż


 Po konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle trener Maciej Maciusiak ma duże powody do zadowolenia. W niedzielnych zawodach rozgrywanych na Skoczni im. Adama Małysza ponownie dwóch jego podopiecznych stanęło na podium. Kolejne piękne zwycięstwo odniósł Klemens Murańka, który tego dnia nie dał żadnych szans rywalom. 25-latek w pierwszej serii uzyskał 131 metrów, natomiast w finale podstawił kropkę nad "i", lądując trzy metry dalej. - Wczoraj mówiłem, że będę szedł za ciosem i to udało się dzisiaj zrealizować - mówi zadowolony Klemens Murańka. - Jest ta powtarzalność i te skoki z wczoraj udało się przełożyć również na dzisiejszy konkurs, co mnie bardzo cieszy, bo to jest bardzo ważne - dodaje dominator zawodów w Wiśle. - To był bardzo udany weekend dla mnie i na pewno sukcesy te podniosą mnie trochę na duchu i teraz pójdę za ciosem. Po tak trudnym sezonie, te dwie wygrane dużo dla mnie znaczą - podkreśla Murańka. - Jestem zadowolony z oddanych tutaj skoków, ale na pewno znajdziemy w nich jeszcze rzeczy do poprawy - podsumowuje podopieczny Macieja Maciusiaka. 
 
Drugie miejsce wywalczył Moritz Baer, który oddał skoki na odległość 127 oraz 127,5 metra. - Wiedziałem, że jestem dzisiaj w dobrej dyspozycji i jeśli oddam takie skoki, na które mnie stać, to jestem w stanie walczyć o miejsce na podium. Zrobiłem to i jestem bardzo szczęśliwy z drugiego miejsca - opowiada Moritz Baer. - Pierwszy skok nie był idealny, ale drugi był już naprawdę dobry. W Polsce zawsze miło się skacze, bo jest wspaniała atmosfera i wielu kibiców - dodaje Niemiec. 
 
Podium uzupełnił Paweł Wąsek, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium w letniej edycji Pucharu Kontynentalnego. 20-latek na wiślańskim obiekcie lądował odpowiednio na 124 oraz 125 metrów. - Oczywiście, że jestem zadowolony z moich dzisiejszych skoków. Może ten pierwszy skok był trochę spóźniony, ale za to ten drugi poszedł już całkiem fajnie, dlatego bardzo się z tego cieszę - mówi z uśmiechem na twarzy Paweł Wąsek. - Po ostatnich treningach wiedziałem, że stać mnie na dobre rezultaty, bo moje skoki były naprawdę dobre. Jednak żeby stanąć na podium w zawodach potrzeba dwóch, a nie jednego dobrego skoku, a także troszkę szczęścia i to wszystko dzisiaj zagrało - podsumowuje reprezentant Kadry Narodowej B. 
 
W czołowej "10" konkursu zameldowali się również piąty Aleksander Zniszczoł (127 i 129 m) oraz siódmy Andrzej Stękała (122,5 i 124,5 m). W sumie siedmiu reprezentantów znów wywalczyło pucharowe punkty. Na 14. miejscu zawody ukończył Adam Niżnik (129,5 i 121 m), 18. był Kacper Juroszek (122,5 i 117 m), a 29. Jan Habdas (118,5 i 118 m), dla którego są to pierwsze punkty w zawodach tej rangi. 
 
Awansu do serii finałowej nie udało się wywalczyć: 43. Tomaszowi Pilchowi (118,5 m), 44. Mateuszowi Gruszce (115,5 m), 46. Bartoszowi Czyżowi (113,5 m) oraz 48. Wiktorowi Pękali (112,5 m). 
 
Rywalizacja w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego przenosi się teraz do czeskiego Frensztatu, gdzie w najbliższy weekend rozegrane zostaną dwa konkursy. Trener Maciej Maciusiak powołał na te zawody pięciu swoich podopiecznych: Klemensa Murańkę, Pawła Wąska, Andrzeja Stękałę, Tomasza Pilcha i Kacpra Juroszka. 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    162 
  
 
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019