Grzechy młodości

W swoim kolejnym meczu rozgrywek Młodzieżowej Hokej Ligi hokeiści Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ przegrali na własnym lodowisku 1:3 z Sokołem Toruń.

Swoich młodszych kolegów wsparł w tym meczu Błażej Kapica z pierwszej drużyny „Szarotek”. Dwoił on się i troił w bramce, ale uchronić zespołu przed porażką nie zdołał. Gospodarze w dużej mierze przegrali na własne życzenie. Z gry nie byli gorszym zespołem. Popełniali jednak proste błędy, które niosły za sobą poważne konsekwencje.

Po pierwszej tercji to Podhale prowadziło 1:0, po trafieniu Kacpra Kamienieckiego, który wygrał w 14 min pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Sokołów. W drugiej tercji goście odrobili straty i po 40 minutach wynik był remisowy. Mecz rozstrzygnął się w tercji trzeciej. Wydaje się, że kluczowa dla losów tego spotkania sytuacja miała miejsce w 42 min. Wtedy najpierw świetnej okazji dla Podhala nie wykorzystał Błażej Plewa, a zaraz potem karę w tercji ataku złapał Kacper Worwa. Torunianie grę w liczebnej przewadze błyskawicznie wykorzystali, wychodząc na prowadzenie. W kolejnych minutach nowotarżanom w pościgu przeszkadzały kolejno łapane kary. 23 sekundy przed syreną końcową przyjezdni przypieczętowali zwycięstwo.

- Zły jestem, bo chłopcy zostawiają na lodzie dużo zdrowia i serca, a tylko i wyłącznie przez własną głupotę przegrywamy. Mam tutaj na myśli przede wszystkim łapane w bezmyślny sposób kary. W ataku też wymyślamy jakieś dziwne rzeczy. Na siłę szukamy podań, zamiast strzelać na bramkę. Brakuje nam chłodnych głów, cwaniactwa. Mamy za dużo przestojów w grze i one wiele nas kosztują – powiedział po meczu trener Podhala, Ryszard Kaczmarczyk.

MMKS Podhale Nowy Targ – Sokoły Toruń 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Bramki: 1:0 Kamieniecki – Siuty (13:33), 1:1 Rafiński – Mazurkiewicz (24:41), 1:2 Schafer – Szirkow (41:59 w przewadze), 1:3 Sabirow – Rafiński – Szypliński (59:37)

MMKS Podhale: B. Kapica – Wikar, Żurawski, Jarczyk, T. Kapica, Malasiński – Pierzchała, Nykaza, Sokół, Worwa, Plewa – Figas, Kamieniecki, Maciaszek, Siuty, Danel.

Sokoły: Guranowski – Szypliński, Schafer, Sabirow, Śmieszek, Rafiński – Arbart, Suski, Bohuszko, Gołębiowski, Mazurkiewicz – Maćkowski, Szirkow, Mularczyk.